William Hill Рецензија на книговодителите 2024 - Security

William HillResponsible Gambling
CASINORANK
9/10
БонусБесплатен облог за нови членови
Врвен бренд
Историска спортска книга
Неограничени повлекувања
Джакпот слот игри
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Врвен бренд
Историска спортска книга
Неограничени повлекувања
Джакпот слот игри
William Hill is not available in your country. Please try:
Security

Security

Бидејќи Вилијам Хилс е толку добро позната веб-локација, не треба да чуди да се дознае дека користи најсовремени безбедносни мерки на претпазливост.

  • Гибралтарската комисија за коцкање е регулаторно тело на Вилијам Хилс, а Комисијата за коцкање на Обединетото Кралство е организацијата што ја издала лиценцата на компанијата. Ова укажува дека софтверот за игри на Вилијам Хилс е предмет на произволно тестирање, а компанијата е обврзана да се придржува до сите етички барања утврдени од овие власти.
  • Покрај тоа, Вилијам Хилс е член на Независната служба за одлучување за обложување (IBAS), што значи дека неговите клиенти можат да пристапат до услугата за решавање спорови IBAS доколку не се согласуваат со компанијата.
  • Работењето на Вилијам Хилс со стотици традиционални обложувалници со „тули и малтер“ низ Обединетото Кралство и Ирска е уште еден фактор што придонесува за угледот на компанијата за доверливост и задоволство на клиентите.
  • Информациите на веб-страницата на Вилијам Хилс се шифрирани со 128-битна SSL технологија за максимална безбедност.
  • Дополнително, Вилијам Хилс користи признати, истакнати фирми за онлајн трансакции за справување со финансиските трансакции, што додава дополнителен степен на заштита на финансиските зделки на клиентите преку Интернет.
Вилијам Хил го поттикнува ширењето на искра
2022-08-24

Вилијам Хил го поттикнува ширењето на искра

Иновативната бесплатна понуда за обложување на Вилијам Хил ги револуционизира стимулациите во спортското коцкање. За претстојните натпревари, клиентите на спортската книшка може да добијат бесплатен облог за едноставно следење на условите за бонусот. Непарливиот бесплатен облог е промотивна понуда за квалификувани сопственици на сметки, која нема готовинска вредност. Сепак, паричните добивки од бесплатниот облог се реални, па затоа и промоцијата привлекува големо внимание.