William Hill - Support

Age Limit
William Hill
William Hill is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
UK Gambling Commission

Support

Вилијам Хилс е без конкуренција во однос на Услуги на клиентите и инструкции за користење на локацијата; неговите опции за поддршка се извонредни.

Оваа помош се нуди на различни јазици (идеален за мултинационални оператори за онлајн коцкање). Може да дојдете до пултот за помош преку телефон, разговор во живо, е-пошта, па дури и канали за социјални медиуми како Твитер. И сета оваа помош е достапна 24 часа на ден, седум дена во неделата, вклучувајќи ги и празниците.

Како можам да контактирам со Вилијам Хилс?

Дополнително, страницата располага со обемна област за ЧПП, така што можеби нема да мора да повикате некого за помош додека ја користите услугата. Ако сте нови во онлајн обложувањето, делот ЧПП што ги опфаќа финансиските прашања за регулативите за спортско коцкање вреди да се провери веднаш штом ќе се најавите.

Подолу е опширна листа на начини на кои обложувачите можат да стапат во контакт со Вилијам Хилс.

ЈазикЕ-пошта за поддршкаТелефонски бројРазговор во живо е достапен?
Англискиcustomerservices@williamhill.com+44 (0)870 600 0479Да
Обединето Кралствоcustomerhelp@williamhill.co.uk0800 085 6296Да
САДcontact@williamhill.us855 754 1200-
Канадаcustomerservices@williamhill.com011 800 3551 3551Да
ирскиcustomerservices@williamhill.com00 800 3551 3551Да
Еспањолdeportes@williamhill.es900 834 873Да
Латиноамерикаcustomerservices@williamhill.com900 834 873Да
Deutschsupport.de@willhill.com0800 664 9372-
Deutschsupport.de@willhill.com0800 006 056-
Францускиsupport.fr@willhill.com+359 2421 8345Да
Италијанскиsport@williamhill.it800 977 631-
португалскиcustomerservices@williamhill.com+44 (0)870 600 0479-
Полскиsupport.pl@willhill.com00 800 121 4263-
Суомиcustomerservices@williamhill.com+44 (0)870 600 0479-
Романаcustomerservices@williamhill.com+44 (0)870 600 0479-
Чештинаcustomerservices@williamhill.com+44 (0)870 600 0479-
Хрватскиcustomerservices@williamhill.com+44 (0)870 600 0479-
Српскиcustomerservices@williamhill.com+44 (0)870 600 0479-
Словеншчинаcustomerservices@williamhill.com+44 (0)870 600 0479-
Рускиsupport.ru@willhill.com810-800-2076-2012-
日本語customerservices@williamhill.com001 800 3551 3551-
体中文customerservices@williamhill.com001 800 3551 3551-
漢語customerservices@williamhill.com+44 (0)870 600 0479-

Јазици за поддршка

Вилијам Хилс не само што им обезбедува на своите клиенти сеопфатен список на линии за услуги на клиентите што тие можат да ги користат, туку компанијата исто така ги задоволува потребите на своите клиенти лоцирани низ целиот свет преку обезбедување помош на различни јазици.

  • Англиски
  • германски
  • грчки
  • руски
  • јапонски
Total score9.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 1998
ЈазициЈазици (7)
Јапонски
Англиски
Германски
Италијански
Полски
Француски
Шведски
БонусиБонуси (5)
High Roller бонус
Reload бонусБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (11)
Јапонски јен
Австралиски долари
Американски долари
Британски фунти стерлинг
Дански круни
Евра
Канадски долари
Сингапурски долари
Хонг Конг долари
Швајцарски франци
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (7)
Јапонија
Германија
Ирска
Канада
Обединето Кралство
Швајцарија
Шведска
ИгриИгри (35)
All Bets Blackjack
First Person Baccarat
French Roulette Gold
Live Macau Squeeze Baccarat William Hill
Live Texas Holdem Bonus
Macau Squeeze Baccarat
Pai Gow
Soiree Blackjack
UFC
Бакара
Бејзбол
Бинго
Блек Џек
Бокс
Видео Покер
ГолфЕспортКошаркаКрикетМотоспортОдбојкаПикадо
Покер
ПолитикаРагбиРакомет
Рулет
Сик Бо
Слотови
СнукерСпорт
Спортско обложување
Фудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мраз
ЛиценциЛиценци (4)
AAMS Italy
DGOJ Spain
Gibraltar Regulatory Authority
UK Gambling Commission
Методи за депозитМетоди за депозит (90)
ATM Online
Abaqoos
Alfa Bank
Alfa Click
AstroPay
AstroPay Card
AstroPay Direct
Bank Wire Transfer
Bank transfer
BankLink
Bitcoin
Boku
Boleto
Carte Bleue
China Union Pay
Credit Cards
Crypto
Debit Card
DineroMail
Dogecoin
EPS
EasyPay
EcoPayz
Entropay
Euteller
Fast Bank Transfer
FastPay
GiroPay
HSBC
Instant Banking
Litecoin
Lobanet
MaestroMasterCard
Megafon
Megafone
Mobile payments Beeline
Moneta
MoneySafe
Multibanco
MyCitadel
Neosurf
Neteller
Nexi
Nordea
Otopay
PAGOFACIL
PayKasa
PayKwik
PaySec
Paybox
Payeer
Paysafe Card
Paysec THB
Perfect Money
Postepay
Prepaid Cards
Privat24
Przelewy24
QIWI
Quick Pay
Rapida
Redpagos (by Neteller)
Santander
Sberbank Online
Sepa
Skrill
Skrill 1-Tap
Sofortuberwaisung
Tele2
Teleingreso
Ticket Premium
Todito Cash
TrustPay
Trustly
UTEL
UnionPay
Vimo Wallet
Visa
Wallet One
WeChat Pay
WebMoney
Webpay (by Neteller)
Yandex Money
eKonto
ePay
ePay.bg
iDEAL
moneta.ru
oxxo
Придружна програмаПридружна програма (1)
William Hill Affiliates
СофтверСофтвер (14)
Blueprint Gaming
GTS
Genesis Gaming
IGT (WagerWorks)
Jadestone
Microgaming
NetEnt
Nyx Interactive
Play'n GO
Push Gaming
Quickspin
Relax Gaming
Skillzzgaming
Thunderkick