William Hill рецензија за кладилници - Support

William HillResponsible Gambling
CASINORANK
9/10
БонусБесплатен облог за нови членови
Врвен бренд
Историска спортска книга
Неограничени повлекувања
Джакпот слот игри
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Врвен бренд
Историска спортска книга
Неограничени повлекувања
Джакпот слот игри
William Hill is not available in your country. Please try:
Support

Support

Вилијам Хилс е без конкуренција во однос на Услуги на клиентите и инструкции за користење на локацијата; неговите опции за поддршка се извонредни.

Оваа помош се нуди на различни јазици (идеален за мултинационални оператори за онлајн коцкање). Може да дојдете до пултот за помош преку телефон, разговор во живо, е-пошта, па дури и канали за социјални медиуми како Твитер. И сета оваа помош е достапна 24 часа на ден, седум дена во неделата, вклучувајќи ги и празниците.

Како можам да контактирам со Вилијам Хилс?

Дополнително, страницата располага со обемна област за ЧПП, така што можеби нема да мора да повикате некого за помош додека ја користите услугата. Ако сте нови во онлајн обложувањето, делот ЧПП што ги опфаќа финансиските прашања за регулативите за спортско коцкање вреди да се провери веднаш штом ќе се најавите.

Подолу е опширна листа на начини на кои обложувачите можат да стапат во контакт со Вилијам Хилс.

ЈазикЕ-пошта за поддршкаТелефонски бројРазговор во живо е достапен?
Англискиcustomerservices@williamhill.com+44 (0)870 600 0479Да
Обединето Кралствоcustomerhelp@williamhill.co.uk0800 085 6296Да
САДcontact@williamhill.us855 754 1200-
Канадаcustomerservices@williamhill.com011 800 3551 3551Да
ирскиcustomerservices@williamhill.com00 800 3551 3551Да
Еспањолdeportes@williamhill.es900 834 873Да
Латиноамерикаcustomerservices@williamhill.com900 834 873Да
Deutschsupport.de@willhill.com0800 664 9372-
Deutschsupport.de@willhill.com0800 006 056-
Францускиsupport.fr@willhill.com+359 2421 8345Да
Италијанскиsport@williamhill.it800 977 631-
португалскиcustomerservices@williamhill.com+44 (0)870 600 0479-
Полскиsupport.pl@willhill.com00 800 121 4263-
Суомиcustomerservices@williamhill.com+44 (0)870 600 0479-
Романаcustomerservices@williamhill.com+44 (0)870 600 0479-
Чештинаcustomerservices@williamhill.com+44 (0)870 600 0479-
Хрватскиcustomerservices@williamhill.com+44 (0)870 600 0479-
Српскиcustomerservices@williamhill.com+44 (0)870 600 0479-
Словеншчинаcustomerservices@williamhill.com+44 (0)870 600 0479-
Рускиsupport.ru@willhill.com810-800-2076-2012-
日本語customerservices@williamhill.com001 800 3551 3551-
体中文customerservices@williamhill.com001 800 3551 3551-
漢語customerservices@williamhill.com+44 (0)870 600 0479-

Јазици за поддршка

Вилијам Хилс не само што им обезбедува на своите клиенти сеопфатен список на линии за услуги на клиентите што тие можат да ги користат, туку компанијата исто така ги задоволува потребите на своите клиенти лоцирани низ целиот свет преку обезбедување помош на различни јазици.

  • Англиски
  • германски
  • грчки
  • руски
  • јапонски
Вилијам Хил го поттикнува ширењето на искра
2022-08-24

Вилијам Хил го поттикнува ширењето на искра

Иновативната бесплатна понуда за обложување на Вилијам Хил ги револуционизира стимулациите во спортското коцкање. За претстојните натпревари, клиентите на спортската книшка може да добијат бесплатен облог за едноставно следење на условите за бонусот. Непарливиот бесплатен облог е промотивна понуда за квалификувани сопственици на сметки, која нема готовинска вредност. Сепак, паричните добивки од бесплатниот облог се реални, па затоа и промоцијата привлекува големо внимание.