William Hill - Tips & Tricks

Age Limit
William Hill
William Hill is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
UK Gambling Commission

Tips & Tricks

Иако обложувањето на спорт може да биде забавно, користењето на Вилијам Хилс го прави искуството многу попријатно, сигурно и покорисно. Овие совети и трикови може да им помогнат на обложувачите да извлечат максимум од нивното искуство таму.

Размислете за предностите на домашниот тим

За спортските коцкари мора да се води сметка за предноста што му припаѓа на домашниот тим. Има повеќе предности на домашен терен отколку само времето и локацијата на тимот.

Домашниот тим може да има предност доколку се појави голема публика. Во нашиот инстинкт е да се претставиме најдобро кога луѓето обрнуваат внимание на она што го правиме. Истражувањата покажуваат дека спортот со голема публика му дава предност на домашниот тим.

Тоа исто така помага затоа што домашните тимови не мора да патуваат, што може да биде физички исцрпувачки дури и за професионалните спортисти. Способноста на играчите да настапуваат на својот врв е оштетена од напорниот распоред на патувања на НБА.

Следете ги вашите обложувачки активности

Повеќето почетници спортски коцкари не придаваат големо значење на снимањето и следењето на нивните облози. Ова претставува две прашања за разгледување.

Кога нема записи на кои треба да се повикате, невозможно е да се одржуваат картички за износот на потрошените пари. Неопходно е внимателно да ги следите вашите навики за трошење и да се придржувате до однапред одреден план за трошење.

Второ, одржувањето евиденција ви овозможува често да ги оценувате и подобрувате записите што сте ги воделе. Ако сакате да заработите пари со текот на времето, мора да имате сè на свое место.

Во најмала рака, треба да ги запишете следните информации за секој облог што го ставате.

  • Избор
  • Шансите
  • Големина на влогот
  • Резултат на обложување
  • Примената исплата или изгубените средства

Снимањето на оваа информација нема да потрае многу долго и ќе ви помогне да ги следите вкупните трошоци (или профит). Затоа, нема оправдување да не се спроведе. Во идеална средина, ќе водите уште потемелни записи за да го анализирате вашиот развој додека одите напред.

Дознајте како да извлечете максимум од статистички алатки

За обложувачите и обложувалниците да бидат успешни, тие треба да бидат способни да користат технологија за да бараат збирки податоци. Многу компании нудат решенија бесплатно или по ниска цена.

Користењето на овие алатки за прв пат ќе потрае одреден напор. Кога ќе го направат тоа, шансите за победа на облозите се зголемуваат. Луѓето кои се обложуваат на спорт можат брзо да ги забележат и да ги користат најчестите обрасци за обложување.

Букмејкерите и другите коцкари кои ги испробуваат своите идеи за трендовите можат да научат од тоа. Дури и ако облогот изгледа случаен, алатките за анализа на податоци може да им помогнат на коцкарите да најдат основни модели кои можат да им помогнат да донесат подобри одлуки за обложување.

Обидете се да ги заштитите вашите облози кога не сте сигурни

Кога се обложувате на спорт, хеџингот е метод кој може или да го намали ризикот или да обезбеди профит за обложувачот. Практиката на хеџирање е форма на управување со ризикот што може да ви помогне да ги намалите загубите и да одржите добар фонд.

На почетокот, заштитата на вашите облози може да изгледа како тешка стратегија, но основната идеја е прилично јасна. Нов облог се става на исход различен од оној на кој првично се обложувал. Можете или да го намалите ризикот поврзан со вашиот првичен облог или да добиете пари без оглед на резултатот. Крајната цел е да се минимизира износот на пари што се губи.

Не го игнорирајте е-спортот

Има многу опции кога станува збор за најновите фирми за забава и компјутерски игри. Исто така, вреди да се напомене дека учеството на еСпорт стана сè почест настан за обложување.

League of Legends и Counter-Strike: GO се само два примери на видео игри кои би можеле да бидат вклучени во оваа категорија. Во овие видео игри, агитацијата е подеднакво вообичаена, ако не и почеста, отколку во повеќето други активности.

Да се преправаме дека сте повеќе видео гејмер отколку спортски љубител. Можеби има интересна шанса да се биде пионер во спортското обложување, притоа обезбедувајќи лесен пат до едукација за спортско обложување во оваа нова област.

Total score9.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 1998
ЈазициЈазици (7)
Јапонски
Англиски
Германски
Италијански
Полски
Француски
Шведски
БонусиБонуси (5)
High Roller бонус
Reload бонусБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (11)
Јапонски јен
Австралиски долари
Американски долари
Британски фунти стерлинг
Дански круни
Евра
Канадски долари
Сингапурски долари
Хонг Конг долари
Швајцарски франци
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (7)
Јапонија
Германија
Ирска
Канада
Обединето Кралство
Швајцарија
Шведска
ИгриИгри (35)
All Bets Blackjack
First Person Baccarat
French Roulette Gold
Live Macau Squeeze Baccarat William Hill
Live Texas Holdem Bonus
Macau Squeeze Baccarat
Pai Gow
Soiree Blackjack
UFC
Бакара
Бејзбол
Бинго
Блек Џек
Бокс
Видео Покер
ГолфЕспортКошаркаКрикетМотоспортОдбојкаПикадо
Покер
ПолитикаРагбиРакомет
Рулет
Сик Бо
Слотови
СнукерСпорт
Спортско обложување
Фудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мраз
ЛиценциЛиценци (4)
AAMS Italy
DGOJ Spain
Gibraltar Regulatory Authority
UK Gambling Commission
Методи за депозитМетоди за депозит (90)
ATM Online
Abaqoos
Alfa Bank
Alfa Click
AstroPay
AstroPay Card
AstroPay Direct
Bank Wire Transfer
Bank transfer
BankLink
Bitcoin
Boku
Boleto
Carte Bleue
China Union Pay
Credit Cards
Crypto
Debit Card
DineroMail
Dogecoin
EPS
EasyPay
EcoPayz
Entropay
Euteller
Fast Bank Transfer
FastPay
GiroPay
HSBC
Instant Banking
Litecoin
Lobanet
MaestroMasterCard
Megafon
Megafone
Mobile payments Beeline
Moneta
MoneySafe
Multibanco
MyCitadel
Neosurf
Neteller
Nexi
Nordea
Otopay
PAGOFACIL
PayKasa
PayKwik
PaySec
Paybox
Payeer
Paysafe Card
Paysec THB
Perfect Money
Postepay
Prepaid Cards
Privat24
Przelewy24
QIWI
Quick Pay
Rapida
Redpagos (by Neteller)
Santander
Sberbank Online
Sepa
Skrill
Skrill 1-Tap
Sofortuberwaisung
Tele2
Teleingreso
Ticket Premium
Todito Cash
TrustPay
Trustly
UTEL
UnionPay
Vimo Wallet
Visa
Wallet One
WeChat Pay
WebMoney
Webpay (by Neteller)
Yandex Money
eKonto
ePay
ePay.bg
iDEAL
moneta.ru
oxxo
Придружна програмаПридружна програма (1)
William Hill Affiliates
СофтверСофтвер (14)
Blueprint Gaming
GTS
Genesis Gaming
IGT (WagerWorks)
Jadestone
Microgaming
NetEnt
Nyx Interactive
Play'n GO
Push Gaming
Quickspin
Relax Gaming
Skillzzgaming
Thunderkick