William Hill Рецензија на книговодителите 2024 - Tips & Tricks

William HillResponsible Gambling
CASINORANK
9/10
БонусБесплатен облог за нови членови
Врвен бренд
Историска спортска книга
Неограничени повлекувања
Джакпот слот игри
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Врвен бренд
Историска спортска книга
Неограничени повлекувања
Джакпот слот игри
William Hill is not available in your country. Please try:
Tips & Tricks

Tips & Tricks

Иако обложувањето на спорт може да биде забавно, користењето на Вилијам Хилс го прави искуството многу попријатно, сигурно и покорисно. Овие совети и трикови може да им помогнат на обложувачите да извлечат максимум од нивното искуство таму.

Размислете за предностите на домашниот тим

За спортските коцкари мора да се води сметка за предноста што му припаѓа на домашниот тим. Има повеќе предности на домашен терен отколку само времето и локацијата на тимот.

Домашниот тим може да има предност доколку се појави голема публика. Во нашиот инстинкт е да се претставиме најдобро кога луѓето обрнуваат внимание на она што го правиме. Истражувањата покажуваат дека спортот со голема публика му дава предност на домашниот тим.

Тоа исто така помага затоа што домашните тимови не мора да патуваат, што може да биде физички исцрпувачки дури и за професионалните спортисти. Способноста на играчите да настапуваат на својот врв е оштетена од напорниот распоред на патувања на НБА.

Следете ги вашите обложувачки активности

Повеќето почетници спортски коцкари не придаваат големо значење на снимањето и следењето на нивните облози. Ова претставува две прашања за разгледување.

Кога нема записи на кои треба да се повикате, невозможно е да се одржуваат картички за износот на потрошените пари. Неопходно е внимателно да ги следите вашите навики за трошење и да се придржувате до однапред одреден план за трошење.

Второ, одржувањето евиденција ви овозможува често да ги оценувате и подобрувате записите што сте ги воделе. Ако сакате да заработите пари со текот на времето, мора да имате сè на свое место.

Во најмала рака, треба да ги запишете следните информации за секој облог што го ставате.

  • Избор
  • Шансите
  • Големина на влогот
  • Резултат на обложување
  • Примената исплата или изгубените средства

Снимањето на оваа информација нема да потрае многу долго и ќе ви помогне да ги следите вкупните трошоци (или профит). Затоа, нема оправдување да не се спроведе. Во идеална средина, ќе водите уште потемелни записи за да го анализирате вашиот развој додека одите напред.

Дознајте како да извлечете максимум од статистички алатки

За обложувачите и обложувалниците да бидат успешни, тие треба да бидат способни да користат технологија за да бараат збирки податоци. Многу компании нудат решенија бесплатно или по ниска цена.

Користењето на овие алатки за прв пат ќе потрае одреден напор. Кога ќе го направат тоа, шансите за победа на облозите се зголемуваат. Луѓето кои се обложуваат на спорт можат брзо да ги забележат и да ги користат најчестите обрасци за обложување.

Букмејкерите и другите коцкари кои ги испробуваат своите идеи за трендовите можат да научат од тоа. Дури и ако облогот изгледа случаен, алатките за анализа на податоци може да им помогнат на коцкарите да најдат основни модели кои можат да им помогнат да донесат подобри одлуки за обложување.

Обидете се да ги заштитите вашите облози кога не сте сигурни

Кога се обложувате на спорт, хеџингот е метод кој може или да го намали ризикот или да обезбеди профит за обложувачот. Практиката на хеџирање е форма на управување со ризикот што може да ви помогне да ги намалите загубите и да одржите добар фонд.

На почетокот, заштитата на вашите облози може да изгледа како тешка стратегија, но основната идеја е прилично јасна. Нов облог се става на исход различен од оној на кој првично се обложувал. Можете или да го намалите ризикот поврзан со вашиот првичен облог или да добиете пари без оглед на резултатот. Крајната цел е да се минимизира износот на пари што се губи.

Не го игнорирајте е-спортот

Има многу опции кога станува збор за најновите фирми за забава и компјутерски игри. Исто така, вреди да се напомене дека учеството на еСпорт стана сè почест настан за обложување.

League of Legends и Counter-Strike: GO се само два примери на видео игри кои би можеле да бидат вклучени во оваа категорија. Во овие видео игри, агитацијата е подеднакво вообичаена, ако не и почеста, отколку во повеќето други активности.

Да се преправаме дека сте повеќе видео гејмер отколку спортски љубител. Можеби има интересна шанса да се биде пионер во спортското обложување, притоа обезбедувајќи лесен пат до едукација за спортско обложување во оваа нова област.

Вилијам Хил го поттикнува ширењето на искра
2022-08-24

Вилијам Хил го поттикнува ширењето на искра

Иновативната бесплатна понуда за обложување на Вилијам Хил ги револуционизира стимулациите во спортското коцкање. За претстојните натпревари, клиентите на спортската книшка може да добијат бесплатен облог за едноставно следење на условите за бонусот. Непарливиот бесплатен облог е промотивна понуда за квалификувани сопственици на сметки, која нема готовинска вредност. Сепак, паричните добивки од бесплатниот облог се реални, па затоа и промоцијата привлекува големо внимание.