William Hill Рецензија на книговодителите 2024 - Withdrawals

William HillResponsible Gambling
CASINORANK
9/10
БонусБесплатен облог за нови членови
Врвен бренд
Историска спортска книга
Неограничени повлекувања
Джакпот слот игри
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Врвен бренд
Историска спортска книга
Неограничени повлекувања
Джакпот слот игри
William Hill is not available in your country. Please try:
Withdrawals

Withdrawals

Добивањето на вашите добивки е речиси исто толку возбудливо како и гледањето на вашиот омилен тим или играч како освојување на првенство. Сега кога сте го обложиле вистинскиот сооднос, го прифативте ризикот од бонус и изградивте здрава состојба на сметката, време е да ги исплатите вашите добивки. Многу нови играчи се загрижени за повлекување на готовината од Вилијам Хилс што е можно поскоро.

Процесот на повлекување е споредлив со процесот на депонирање. Значи, да разгледаме што треба да постигнете.

Прифатени методи на повлекување во Вилијам Хилс

Имајте на ум дека постапката за повлекување може да потрае подолго. Тоа може да потрае од еден ден до седум работни дена. Исто така, мора да го користите истиот начин на плаќање при депонирање и повлекување пари.

Метод за плаќањеМинимум депозитМаксимум на депозитВреме за депозит
AstroPay5 фунти99 000 фунти5-10 дена
Банкарски жичен трансфер25 фунти100 000 фунти5-10 дена
Проверете25 фунти100 000 фунти5-10 дена
Динерс клуб5 фунти99 000 фунти3-5 дена
EcoPayz5 фунти99 000 фунти24 часа
Ентропај5 фунти50 000 фунти3-5 дена
EPS25 фунти10 000 фунти5-10 дена
Ојтлер25 фунти100 000 фунти5-10 дена
Брз банкарски трансфер25 фунти100 000 фунти5-10 дена
iDeal25 фунти100 000 фунти5-10 дена
Instadebit5 фунти100 000 фунти5-10 дена
Маестро5 фунти99 000 фунти3-5 дена
MasterCard5 фунти99 000 фунти3-5 дена
Неосурф30 евра120 000 евра5-10 дена
Нетлер5 фунти30 000 фунти24 часа
PayPal10 фунти5500 фунти24 часа
Paysafe картичка25 фунти99 000 фунти5-10 дена
Киви5 фунти10 000 фунти5-10 дена
Safetypay25 фунти100 000 фунти5-10 дена
Скрил5 фунти80 000 фунти24 часа
Софорт25 фунти100 000 фунти5-10 дена
Тодито Кеш5 фунти99 000 фунти5-10 дена
Доверливо25 фунти100 000 фунти5-10 дена
Виза5 фунти33 000 фунти3-5 дена
WebMoney5 фунти10 000 фунти2-4 дена
Пари на Yandex25 фунти10 000 фунти5-10 дена

Како да се повлечете

  1. Најавете се на вашата сметка на Вилијам Хилс и изберете Повлечете (ова обично се наоѓа во делот Моја сметка на страницата).
  2. Внесете ја сумата што сакате да ја повлечете.
  3. Изберете опција за повлекување на Вилијам Хилс што е погодна за вас.
  4. Завршете го повлекувањето.
  5. Уживајте во вашите пари штом ќе пристигнат преку методот по ваш избор.
Вилијам Хил го поттикнува ширењето на искра
2022-08-24

Вилијам Хил го поттикнува ширењето на искра

Иновативната бесплатна понуда за обложување на Вилијам Хил ги револуционизира стимулациите во спортското коцкање. За претстојните натпревари, клиентите на спортската книшка може да добијат бесплатен облог за едноставно следење на условите за бонусот. Непарливиот бесплатен облог е промотивна понуда за квалификувани сопственици на сметки, која нема готовинска вредност. Сепак, паричните добивки од бесплатниот облог се реални, па затоа и промоцијата привлекува големо внимание.