William Hill - Withdrawals

Age Limit
William Hill
William Hill is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
UK Gambling Commission

Withdrawals

Добивањето на вашите добивки е речиси исто толку возбудливо како и гледањето на вашиот омилен тим или играч како освојување на првенство. Сега кога сте го обложиле вистинскиот сооднос, го прифативте ризикот од бонус и изградивте здрава состојба на сметката, време е да ги исплатите вашите добивки. Многу нови играчи се загрижени за повлекување на готовината од Вилијам Хилс што е можно поскоро.

Процесот на повлекување е споредлив со процесот на депонирање. Значи, да разгледаме што треба да постигнете.

Прифатени методи на повлекување во Вилијам Хилс

Имајте на ум дека постапката за повлекување може да потрае подолго. Тоа може да потрае од еден ден до седум работни дена. Исто така, мора да го користите истиот начин на плаќање при депонирање и повлекување пари.

Метод за плаќањеМинимум депозитМаксимум на депозитВреме за депозит
AstroPay5 фунти99 000 фунти5-10 дена
Банкарски жичен трансфер25 фунти100 000 фунти5-10 дена
Проверете25 фунти100 000 фунти5-10 дена
Динерс клуб5 фунти99 000 фунти3-5 дена
EcoPayz5 фунти99 000 фунти24 часа
Ентропај5 фунти50 000 фунти3-5 дена
EPS25 фунти10 000 фунти5-10 дена
Ојтлер25 фунти100 000 фунти5-10 дена
Брз банкарски трансфер25 фунти100 000 фунти5-10 дена
iDeal25 фунти100 000 фунти5-10 дена
Instadebit5 фунти100 000 фунти5-10 дена
Маестро5 фунти99 000 фунти3-5 дена
MasterCard5 фунти99 000 фунти3-5 дена
Неосурф30 евра120 000 евра5-10 дена
Нетлер5 фунти30 000 фунти24 часа
PayPal10 фунти5500 фунти24 часа
Paysafe картичка25 фунти99 000 фунти5-10 дена
Киви5 фунти10 000 фунти5-10 дена
Safetypay25 фунти100 000 фунти5-10 дена
Скрил5 фунти80 000 фунти24 часа
Софорт25 фунти100 000 фунти5-10 дена
Тодито Кеш5 фунти99 000 фунти5-10 дена
Доверливо25 фунти100 000 фунти5-10 дена
Виза5 фунти33 000 фунти3-5 дена
WebMoney5 фунти10 000 фунти2-4 дена
Пари на Yandex25 фунти10 000 фунти5-10 дена

Како да се повлечете

  1. Најавете се на вашата сметка на Вилијам Хилс и изберете Повлечете (ова обично се наоѓа во делот Моја сметка на страницата).
  2. Внесете ја сумата што сакате да ја повлечете.
  3. Изберете опција за повлекување на Вилијам Хилс што е погодна за вас.
  4. Завршете го повлекувањето.
  5. Уживајте во вашите пари штом ќе пристигнат преку методот по ваш избор.
Total score9.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 1998
ЈазициЈазици (7)
Јапонски
Англиски
Германски
Италијански
Полски
Француски
Шведски
БонусиБонуси (5)
High Roller бонус
Reload бонусБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (11)
Јапонски јен
Австралиски долари
Американски долари
Британски фунти стерлинг
Дански круни
Евра
Канадски долари
Сингапурски долари
Хонг Конг долари
Швајцарски франци
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (7)
Јапонија
Германија
Ирска
Канада
Обединето Кралство
Швајцарија
Шведска
ИгриИгри (35)
All Bets Blackjack
First Person Baccarat
French Roulette Gold
Live Macau Squeeze Baccarat William Hill
Live Texas Holdem Bonus
Macau Squeeze Baccarat
Pai Gow
Soiree Blackjack
UFC
Бакара
Бејзбол
Бинго
Блек Џек
Бокс
Видео Покер
ГолфЕспортКошаркаКрикетМотоспортОдбојкаПикадо
Покер
ПолитикаРагбиРакомет
Рулет
Сик Бо
Слотови
СнукерСпорт
Спортско обложување
Фудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мраз
ЛиценциЛиценци (4)
AAMS Italy
DGOJ Spain
Gibraltar Regulatory Authority
UK Gambling Commission
Методи за депозитМетоди за депозит (90)
ATM Online
Abaqoos
Alfa Bank
Alfa Click
AstroPay
AstroPay Card
AstroPay Direct
Bank Wire Transfer
Bank transfer
BankLink
Bitcoin
Boku
Boleto
Carte Bleue
China Union Pay
Credit Cards
Crypto
Debit Card
DineroMail
Dogecoin
EPS
EasyPay
EcoPayz
Entropay
Euteller
Fast Bank Transfer
FastPay
GiroPay
HSBC
Instant Banking
Litecoin
Lobanet
MaestroMasterCard
Megafon
Megafone
Mobile payments Beeline
Moneta
MoneySafe
Multibanco
MyCitadel
Neosurf
Neteller
Nexi
Nordea
Otopay
PAGOFACIL
PayKasa
PayKwik
PaySec
Paybox
Payeer
Paysafe Card
Paysec THB
Perfect Money
Postepay
Prepaid Cards
Privat24
Przelewy24
QIWI
Quick Pay
Rapida
Redpagos (by Neteller)
Santander
Sberbank Online
Sepa
Skrill
Skrill 1-Tap
Sofortuberwaisung
Tele2
Teleingreso
Ticket Premium
Todito Cash
TrustPay
Trustly
UTEL
UnionPay
Vimo Wallet
Visa
Wallet One
WeChat Pay
WebMoney
Webpay (by Neteller)
Yandex Money
eKonto
ePay
ePay.bg
iDEAL
moneta.ru
oxxo
Придружна програмаПридружна програма (1)
William Hill Affiliates
СофтверСофтвер (14)
Blueprint Gaming
GTS
Genesis Gaming
IGT (WagerWorks)
Jadestone
Microgaming
NetEnt
Nyx Interactive
Play'n GO
Push Gaming
Quickspin
Relax Gaming
Skillzzgaming
Thunderkick