Zotabet Рецензија на книговодителите 2024

ZotabetResponsible Gambling
CASINORANK
8.9/10
БонусБонус $150
Повеќе опции за плаќање
Достапна е 24/7 поддршка
Разновидност на игри
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Повеќе опции за плаќање
Достапна е 24/7 поддршка
Разновидност на игри
Zotabet is not available in your country. Please try:
Eliza Radcliffe
ReviewerEliza RadcliffeReviewer
Fact CheckerIliana PetkovaFact Checker
Bonuses

Bonuses

Бонусите и промоциите го зачинуваат искуството со обложување со шанса да добиете повеќе. Zotabet има добар број на понуди кои исклучиво се однесуваат на делот за спортски книги. Нов обложувач на оваа страница? Искусете го топлото добредојде со бонус од 150 евра исклучиво за спортско обложување. Обложувачите добиваат и бонус за враќање на готовина од 20% на секој депозит што го прават! Ова е неверојатно, имајќи предвид дека обложувачите можат да добијат повеќе од секој депозит што го прават.

Нашиот преглед на страницата открива дека целосните 20% не се гаранција, а вие би можеле да добиете најмногу 11%, што не е лоша зделка. За да ги достигнете целосните 20%, можеби ќе треба да сте член на ВИП најмалку 5 ниво. ВИП програмата на Zotabet нуди и повеќе промоции и бонуси исклучиво за своите членови. Пред да учествуваат во кој било бонус, на обложувачите им се препорачува да ги прочитаат условите и да ги следат ограничувањата за секој тип на бонус. Некои бонуси се ограничени на одредени земји, игри и валути.

Бонус за враќање на готовинаБонус за враќање на готовина
Games

Games

Графиката игра значајна улога во привлекувањето на нови обложувачи, па дури и во нивното задржување. Зотабет го разбира овој дел и тие користеа анимирана тема за да го испорачаат божиќниот дух. Сино-зелена локација ги пречекува обложувачите со снегулки кои паѓаат во позадина. Веб-страницата е оптимизирана за употреба на мобилни и десктоп, што ја прави достапна за секого. Појавното мени овозможува лесен пристап до спортските книги и до сите игри во живо.

Обложувачите можат да пристапат до спортовите што се нудат или да уживаат во обложување во живо на тековните спортови. Оние кои сакаат искуство со е-спорт може да ги бараат своите омилени наслови на лентата за пребарување. Дизајнот на страницата го олеснува користењето за обложувачите на кое било ниво.

Некои од широко распространетите спортски обложувачи кои можат да се обложуваат на овој обложувач вклучуваат;

 • Фудбал
 • Кошарка
 • Бејзбол
 • Тенис
 • Рагби
 • Крикет
 • Бокс
 • Хокеј на мраз
 • Одбојка

За обложување во живо, играчите добиваат навремена статистика за настани со симулации во живо на целото дејство на десниот дел од екранот. Играчите исто така можат лесно да го менуваат форматот на шансите. Достапните непарни формати вклучуваат:

 • европски
 • британски
 • американски
 • малезиски
 • индонезиски
 • Хонг Конг

Zotabet има други помалку познати игри во својата спортска книшка за да ја покрие својата глобална публика, како што се алпско скијање, Bandy и галски Hurling. Значи, ако барате ниша, можете да ги добиете овде. Обложувачите треба да создадат сметка за да стават какви било облози на оваа платформа.

+22
+20
Затвори

Software

Провајдерите на софтверот Zotabet се врвни, нудејќи мазен и лесен интерфејс што го олеснува обложувањето и управувањето со вашата сметка. Може да видите повеќе софтвери за спортско обложување на Zotabet , како што е - што ви овозможува да имате пристап до најновите трендови и функции. Освен тоа, може да очекувате непречено обложувачко искуство без прекини поради постојаните ажурирања и подобрувања на софтверот.

Payments

Payments

За да направи депозити и повлекувања што е можно побезболно, Zotabet прифаќа бројни начини на плаќање. Без разлика дали депонирате или повлекувате на Zotabet , уверени сме дека нивните начини на плаќање ќе ги најдете погодни и безбедни.

Deposits

Добрите спортски книги ја разбираат важноста на беспрекорните начини на плаќање за обложувачите. Ова е нешто што Zotabet го стави на својата листа на приоритети. Обложувачите имаат импресивен избор на методи за депонирање за обложувачите ширум светот. Веб-страницата е една од ретките што ја прифатија криптовалутата. Условите за депозит се поволни и неограничени за нејзината светска публика. И покрај тоа што има неколку ограничувања на депозитот со користење на неколку методи на FIAT, нема ограничувања за крипто депозитите. За конвенционалните валути, обложувачите бараат минимум 20 € и максимум 4000 €. Обложувачите можат да изберат од еден или повеќе од следниве методи за депонирање;

 • Виза
 • Скрил
 • Нетлер
 • Банкарски трансфер
 • Paysafe картичка
 • Монети платени за крипто
VisaVisa
+4
+2
Затвори

Withdrawals

Кога ќе освоите пари и е време да ги повлечете добивките, може да забележите дека методите за повлекување не се толку многу како методите за депонирање. Некои достапни методи за плаќање вклучуваат Coinspaid, Neosurf и Wire Transfer. Времето на обработка се движи од моментално до околу 5 дена врвови. Минималниот износ што можете да го повлечете зависи од избраниот метод; максимумот е ограничен на 4000 € за конвенционалните валути. Оние кои избираат криптовалути уживаат во повисоки граници.

Доверба и безбедност

Доверба и безбедност

За да ги зачувате вашите приватни податоци безбедни, Zotabet наметна неколку безбедносни и безбедносни слоеви. За да се гарантира фер и отворена игра, Zotabet се подложува на редовно тестирање од независни трети страни. Можете да бидете сигурни дека вашите лични податоци ќе останат доверливи и дека со игрите се постапува праведно кога ја користите оваа доверлива услуга за спортско обложување.

Security

Zotabet се усогласува со прописите утврдени од Управата за игри во Курасао. Веб-страницата неодамна ги прошири своите активности за да вклучи повеќе јурисдикции. Сепак, некои забранети области сè уште постојат каде што коцкарите не можат да играат игри за вистински пари. Тие вклучуваат:

 • Полинезија
 • Франција
 • Обединето Кралство
 • САД
 • Израел
 • Холандија
 • Иран
 • холандски
 • Грција
 • Сириска Арапска Република

Веб-страницата имплементира процедури кои вклучуваат двофакторна автентикација и високо SSL шифрирање за заштита и заштита на корисничките податоци. Играчите сега можат да се обложуваат без да се грижат дали нивните податоци ќе бидат изгубени. И покрај преземените мерки за проверка на безбедноста, силно ги советуваме гејмерите да преземат мерки на претпазливост за да ги заштитат своите информации за најавување и другите лични информации на интернет. Посебен тим за поддршка на корисници е достапен деноноќно во Zotabet за да им помогне на корисниците со проблеми со користењето на страницата.

Во однос на одговорното играње, Zotabet има строга политика за заштита на возрасните и спречување на децата да ги користат неговите услуги. Ограничување на самоисклучување или барање за самоисклучување, ограничување за разладување и дневен, неделен или месечен лимит за депозит се некои од функциите што веб-локацијата ги постави во својата спортска книшка.

Responsible Gaming

Zotabet е посветен на одговорното играње и нуди различни алатки кои ќе ви помогнат да го ограничите ризикот. Овие карактеристики вклучуваат ограничувања за депозити, опции за откажување и пристап до ресурси за луѓе со зависност од коцкање.

About

About

Како што светот на коцкањето постојано се шири, некои нови учесници создаваат одлични искуства за обложувачите. Една од овие платформи за обложување е Zotabet, крипто-пријателска спортска книшка во сопственост и управувана од Hollycorn NV. Згора на тоа што се обложувачници кои се погодни за крипто, тие можат да уживаат во беспрекорни плаќања и искуство без заостанување. Zotabet располага со импресивно количество спортови и е-спортови од глобалниот пазар, давајќи им на обложувачите бројни опции. Има посветена мобилна апликација која им овозможува на мобилните обложувачници ексклузивно да се обложуваат на сите спортски настани без многу мака.

Спортската книшка е во сопственост на компанија која води низа други успешни сајтови ширум светот. Со лиценца од органот за игри на Курасао, обложувачите можат да се уверат дека користат отворена платформа. Нашиот преглед на Zotabet истражува повеќе за бонусите, промоциите, начините на плаќање и сè што можете да очекувате од спортската книга.

Издигнувањето над толпата бара да се истакнете. Зотабет го прави тоа со прифаќање криптовалути и нудење неколку јазици за зајакнување на инклузивноста. Има некои одлични е-спортови, како и за обложувачите кои ги претпочитаат. Згора на се, има дел за казино за оние кои сакаат игри со карти и игри на среќа. Сето тоа е сместено под заштитена веб-страница, така што обложувачите можат да уживаат во сите овие безгрижно.

Ова го прави добар избор за обложувачите кои истражуваат нови сајтови со исклучително корисничко искуство. Сè уште има простор за подобрување со ограничените земји и понудените бонуси. Сепак, сè на сè, Зотабет не е излитено место за обложување на вашите омилени спортови.

Кратки факти

Година на основање: 2022

Account

Создавањето сметка со Zotabet е едноставен процес, за кој се потребни само неколку минути за да се заврши. Ќе треба само да предадете некои од вашите лични податоци и да изберете најава и лозинка. Откако вашата сметка е подготвена, можете да скокнете во акцијата за обложување или да отидете директно на бонусите за да видите што може да биде достапно. Всушност, една од најдобрите предности е колку е лесно да се движите на страницата и колку добро функционираат сите функции. Можете да ја проверите вашата историја на обложување, да видите колку сте блиску до исполнување на барањата за обложување и да управувате со вашата банка - без да го напуштите вашиот дом.

Support

Ако некогаш имате какви било прашања или грижи за вашата сметка или процесот на обложување, тимот за поддршка на клиентите на овој провајдер е секогаш достапен да ви помогне. Нивните упатени претставници ќе ви помогнат на пријателски и професионален начин, осигурувајќи дека ќе го имате најдоброто можно искуство додека играте во Zotabet .

Tips & Tricks

 • Истражете го делот за спорт: Zotabet ви овозможува да откривате интересни спортови, истовремено обезбедувајќи ви се што е потребно за да уживате во вашите омилени. * Зграби бонуси и промоции: за да започнете, Zotabet нуди значителен бонус. Внимавајте на претстојните бонуси и промоции како што се бесплатни облози или повторно вчитувања. * Најдобар метод за депонирање: Изберете го најзгодниот начин на депозит од една од опциите Zotabet . За да ви помогне да одлучите кои опции се најдобри, можете лесно да ги испробате, на пример: MuchBetter, Skrill, Visa, Bank Transfer, MasterCard . * Останете информирани: Направете го вашето истражување и бидете во тек со најновите настани и спортовите на кои се обложувате. Следете ги спортските вести и ажурирања за да останете информирани и проверете ги спортовите како: Амерички фудбал, Австралиски фудбал, Галски фудбал, Возење велосипед, Бокс за да истражувате нови опции и да останете ажурирани.

Promotions & Offers

За да ви помогне да го извлечете максимумот од времето поминато во обложување, Zotabet нуди неколку различни промоции. Можете да ги користите нивните промоции за да испробате нови стратегии и облози без да вложувате голем дел од вашите сопствени пари. Освен тоа, разумните барања за обложување на промоциите на Zotabet го олеснуваат повлекувањето на добивките од бонус.

About the author
Eliza Radcliffe
Eliza Radcliffe
About

Елиза „Лизи“ Редклиф, позната како „Критична кралица“ на BettingRanker, има орелско око за детали и репутација за обезбедување на најсеопфатни прегледи во областа на онлајн обложувањето. Со талент за откривање на скриеното, нејзините критики ги водат обложувачите и почетниците и ветераните.

Send email
More posts by Eliza Radcliffe