ZulaBet

Age Limit
ZulaBet
ZulaBet is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming Authority

ZulaBet

Обложувањето во ZulaBet стана достапно за јавноста дури во 2019 година. Иако оваа страница е нова, таа е под капата на Araxio Development NV, компанија со долгогодишна експертиза во онлајн коцкањето. Операторот обезбедува мноштво други сестрински сајтови. Тие вклучуваат познати брендови како што се Cadabrus, Frumzi, Boomerang, Wazamba, LightCasino, Nomini и Rabona. Затоа, љубителите на онлајн обложувањето се во сигурни раце доколку го изберат ZulaBet за свој провајдер.

Araxio Development NV моментално не се на берзата. Затоа е тешко да се процени финансискиот успех на ZulaBet. Сепак, страницата е добро прифатена од обложувачката јавност. Операторот ја изјави својата посветеност на високите безбедносни стандарди. Безбедноста на корисниците е дополнително нагласена со неговото лиценцирање. На Орган за игри на среќа на Малта е добро почитувано и доверливо тело кое моментално го лиценцира ZulaBet. Бројот на лиценцата е: MGA/B2C/486/2018.

Главниот фокус на страницата е на спортско обложување. Сепак, има и голем број висококвалитетни казино игри што треба да ги пробате. Освен англиски, корисниците можат да пристапат до ZulaBet и на други јазици како германски, руски, унгарски, фински и норвешки. Како резултат на тоа, најголемиот дел од играчите се од европскиот регион.

Спорт кој се нуди во ZulaBet

На најдобрите онлајн обложувалници дајте им на играчите сеопфатен опсег на настани за коцкање. Кога станува збор за обложување на спортови со ZulaBet, има над 40 различни типови за избор. Годишно страницата отвора пазари за околу 400.000 настани. Покриени се политичките избори и доделувањето на наградите. На најпопуларните игри имаат тенденција да бидат фудбал, хокеј или одбојка. Како и да е, има и такви кои треба да се земат предвид, како што се сквош и едрење. Други спортови достапни за обложување го вклучуваат следново:

 • Алпско скијање
 • американски фудбал
 • Бадминтон
 • Бејзбол
 • Биатлон
 • Бокс
 • Крикет
 • Пикадо
 • Флорбол
 • Формула 1
 • Футсал
 • Голф
 • Ракомет
 • Хокеј на мраз
 • ММА
 • Моторни спортови
 • Мотоцикли
 • Рагби
 • Снукер
 • Пинг Понг
 • Тенис
 • Одбојка

На коефициенти за обложување ќе се разликува многу во зависност од тоа кој спорт ќе го избере корисникот. Повеќето од нив се прилично типични за просечен букмејкер. Исклучок се фудбалот и кошарката бидејќи нивните шанси се импресивно конкурентни. Посебно внимание се посветува на врвните спортски лиги како што се ФИФА, Серија А и Ла Лига.

Спортско обложување во игра

Спортското обложување онлајн преку ZulaBet е достапно на настани во живо. Ова им овозможува на корисниците да се вклучат во обложување во игра за да можат да ги испробаат стратегиите во реално време додека натпреварот е сè уште во живо. Овие типови на облози бараат онлајн обложувач за визуелно да ги прикаже променливите коефициенти и резултатот во живо.

Во текот на годината, ZulaBet содржи илјадници различни настани во живо на кои може да се обложуваат. За жал, преносите во живо не се достапни на самата страница. Затоа, обложувачот ќе мора да бара трето лице ако сака да го гледа натпреварот. Сепак, некои корисници ќе бидат задоволни со едноставно гледање на статистичката графика на натпреварот на ZulaBet.

Веб-страницата дури има временска рамка од минута во минута на спортски натпревари со истакнати значајни моменти. Делот за статистика од глава до глава ги споредува перформансите на два натпреварувачки тима или играчи. Ова ќе им помогне на корисниците да направат облог во живо.

Плаќања во ZulaBet

На начини на плаќање за депозити и повлекувањата се доволно обемни за да им се допаднат на многу различни коцкари. Тие вклучуваат банкарски трансфери и е-паричници. Едно прашање е фактот што клиентите во ОК не можат да користат кредитни картички. Забележлив е и недостаток на опции за криптовалути. Ова е несреќно бидејќи сè поголем број обожаватели на онлајн обложување почнаа да го фаворизираат тој конкретен начин на плаќање.

Whist ZulaBet нема да се смета за најдобар онлајн букмејкер во очите на корисниците на Bitcoin, тој сè уште нуди многу опции за депозит. Тие вклучуваат:

 • Виза
 • MasterCard
 • QIWI
 • Yandex пари
 • Скрил
 • Нетлер
 • EcoPayz
 • Алфа банка
 • Beeline
 • EnterCash
 • МТЦ
 • Мегафон
 • Плаќач
 • WebMoney
 • Moneta.ru
 • Брз трансфер
 • Carte Bancaire
 • Carte Bleue
 • Банконтакт
 • Доверливо
 • Данкорт
 • Нордеа
 • Групацијата ОП-Похјола
 • Суомен Веркомаксут
 • С-Панки
 • Ојтлер
 • Данске банка
 • Цимплер
 • Кларна
 • GiroPay
 • EPS
 • Болето
 • Мултибанко
 • Payshop
 • Неосурф
 • Спаркбанкен
 • Сиру мобилен

Минималниот лимит за депозит е 10 €. При повлекување со е-паричници, процесот обично трае помалку од 48 часа. Кредитните/дебитни картички и банкарските трансфери траат 3-5 дена. ZulaBet прифаќа неколку различни валути како евро, руска рубља, канадски долар, унгарска форинта и норвешка круна. Благодарение на регулаторниот систем на страницата, трансферот на пари е брз и безбеден. Може да има наметнати ограничувања во зависност од тоа која валута ќе ја избере корисникот.

Бонуси понудени во ZulaBet

Обложувањето на ZulaBet преку Интернет им овозможува на обложувачите да ги искористат предностите неколку промотивни понуди. Сите постоечки корисници имаат право на бесплатен бонус за фудбалски облог од 100 евра. За да го побараат тоа, тие треба да стават 10 облози на 10 одделни натпревари. Натпреварите треба да бидат дел од највисоката Евролига и да имаат коефициент од најмалку 2.0. Сепак, акумулаторите и хендикепите не се применливи.

Исто така, постои можност да добивате бонус за повторно вчитување од 50% секоја недела што се собира до импресивни 500 евра. Минималниот депозит за оваа промоција е 20 €. На голем број коцкари ќе им се допадне бонусот за враќање на готовина од 10%.

Севкупно, фудбалот е најдобриот спорт во однос на бонусите на ZulaBet. За да пристапи до нив, корисникот едноставно мора да ја посети страницата Промоции пред да стави фудбалски облог. Бесплатните понуди можат да помогнат да се поттикне нивната рамнотежа.

Треба да се напомене дека на страницата редовно се додаваат нови дарежливи промоции. Затоа, ако обложувачите не видат некој што им се допаѓа, би можеле да почекаат додека не се појави. Ова е корисна тактика за секој кој особено бара одлична понуда за добредојде. ZulaBet има тенденција да ги наградува и луѓето кои постојано се враќаат на страницата.

Зошто да се обложувате во ZulaBet?

Фудбалските фанови може да откријат дека ZulaBet е најдобрата веб-страница за онлајн обложување за нив. Шансите за овој спорт имаат тенденција да им конкурираат на многу други неодамна воспоставени локации. Меѓутоа, како онлајн обложувачница ZulaBet нуди и пазари за многу други игри и настани.

Интерфејсот е лесен за навигација и целокупниот распоред изгледа пристојно. Графиките навистина блескаат кога станува збор за информациите за натпреварот во игра. Деталната статистика ќе му овозможи на корисникот да излезе со тактики за коцкање во последен момент.

Бројните опции за плаќање и јазици ќе значат дека луѓето од целиот свет ќе можат да уживаат на страницата. Сепак, жално е што недостасуваат методи за криптовалути. ZulaBet го надополнува ова со многуте опции за е-паричник.

ZulaBet е лиценциран од многу угледен орган. Како резултат на тоа, тој е доволно доверлив за повеќето коцкари. Ова исто така значи дека страницата има поголеми шанси да постигне долговечност. Иако ZulaBet е млада компанија, таа веќе се покажа како хит меѓу спортската обложувачка заедница. Играчите можат да го искористат за да се вклучат во многу различни видови на обложување. Ова ги вклучува и мејнстрим и лажни облози.

Total score8.2
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2019
ЈазициЈазици (6)
Англиски
Германски
Норвешки
Руски
Унгарски
Фински
БонусиБонуси (4)
Reload бонусБесплатни облозиДепозит бонусКешбек бонус
ВалутиВалути (7)
Евра
Индиски рупии
Канадски долари
Новозеландски долари
Норвешки круни
Руски рубли
Унгарски форинти
ДржавиДржави (7)
Германија
Индија
Канада
Норвешка
Русија
Унгарија
Финска
Методи за повлекувањеМетоди за повлекување (8)
EcoPayz
Klarna
Neteller
Paysafe Card
QIWI
Skrill
Visa
WireCard
СофтверСофтвер (14)
BF Games
Elk Studios
Evolution Gaming
Microgaming
NetEnt
Nolimit City
Play'n GO
Pragmatic Play
Red Rake Gaming
Red Tiger Gaming
Relax Gaming
Tom Horn Gaming
Wazdan
Yggdrasil Gaming
СпортСпорт (34)