Бонус за упатување

Добивањето извори на клиенти е една од предизвикувачките задачи со кои се соочуваат сајтовите за спортско обложување денес. Сепак, тие не мора да го обидат ова сами кога имаат тим од играчи кои можат да влезат во базенот на одлични кандидати од нивните лични и професионални мрежи. На постојните клиенти едноставно им треба малку поттик за да добијат референци за обложување за да се пријават на страницата. Најдобар начин да се постигне ова е преку бонуси за упатување.

Бонус за упатување за спортско обложување е понуда што ги мотивира постоечките обложувачи да ги доведат пријателите во акција со нив. Обично е дел од програма за упатување. Бонусот се доделува откако наведениот кандидат ќе отвори сметка и ќе направи депозит.

Бонус за упатување

Обложувалниците со бонус за упатување не ги земаат предвид оние кои веќе имаат сметки во компанијата или претходно се регистрирале. Ова ги спречува постоечките играчи да ја злоупотребат понудата за лични придобивки.

Бонусот за упатување за спортско обложување е победа-победа за играчите и нивните пријатели. И двајцата добиваат бесплатни облози или кредит, иако условите и условите може да се разликуваат. Тоа е еден од најлесните начини за додавање пари на банкротот. Во посебни случаи, бонусот за упатување пријател го засладува договорот со дополнителна понуда за добредојде за новиот клиент.

Section icon
Како да користите бонус за упатување

Како да користите бонус за упатување

На бонус за спортско обложување работи на поканети пријатели кои се регистрираат со единствена врска. Откако ќе им се проверат сметките, тие го бараат бонусот со обложување со одредена сума на пари. Потребна е релативно мала сума во повеќето случаи, обично помеѓу 10 и 100 долари.

Некои обложувалници го ограничуваат бројот на бонуси за упатување што може да се заработат. Други им дозволуваат на играчите да упатуваат што повеќе пријатели. Но, некои држави имаат законски ограничувања, па затоа е добро да ги проверите соодветните правила за коцкање.

Спортските книги што плаќаат вистински пари и даваат бонуси за упатување не треба да се гледаат со презир. Компании за коцкање кои им дозволуваат на играчите да ги бараат и двете бонуси за добредојде и бонус зделки за упатување пријател се многу пожелни.

Важно е да се забележи дека некои сајтови за спортско обложување им дозволуваат на новите играчи да изберат или промо бонус за упатување или пакет за добредојде. Честопати, бонусот за добредојде е поголем од бонусот за упатување. Доколку новиот клиент избере пакет за добредојде, постоечкиот играч сепак ќе биде награден за упатувањето.

Како да користите бонус за упатување
Работи на кои треба да внимавате во бонус за упатување

Работи на кои треба да внимавате во бонус за упатување

Претворањето на бонус за упатување во вистински пари бара малку напор. Сè додека постоечки играч ги исполнува основните барања за подобност, тој може да испрати врска за покана до нивниот круг на пријатели и познаници. Врската за покана се наоѓа во нивната сметка за спортска книга и може да има датум на истекување. Примери за барања за подобност од најдобрите страници за обложување со бонус за упатување вклучуваат:

  • Играчот треба да има историја на обложување со обложувалницата.
  • Салдото на сметката треба да биде позитивно.
  • Некои сајтови бараат сметката на играчот да е активна некое време или да обложила одредена сума.

На пример, спортската книшка може да бара од упатениот клиент да има вложено најмалку 1.500 УСД и да ги чува своите сметки најмалку 30 дена. Новите обложувачи ќе сметаат дека овие барања се рестриктивни. Редовните обложувачи, сепак, лесно можат да ги исполнат условите.

Работи на кои треба да внимавате во бонус за упатување
Како да упатите пријател на спортска книшка

Како да упатите пријател на спортска книшка

Поголем број пријатели кои сакаат коцкање ќе го направат спортското обложување позабавно. Упатувањето некого е лесно и функционира на ист начин како и секоја друга програма за упатување преку Интернет. Обложувачите кои ги поканиле своите пријатели и семејство да користат акции за возење, изнајмување за одмор или да купуваат онлајн, ќе им бидат познати програмите за упатување на спортско обложување.

Еве општ процес за програма за упатување на спортски книги.

  1. Најдете ја врската за упатување на почетната страница на букмејкерот
  2. Притиснете го копчето за бонус за упатување за да го споделите со пријателите
  3. Наведениот играч се регистрира и ја потврдува својата сметка за спортско обложување
  4. Новиот клиент го става минималниот потребен депозит и почнува да се обложува
  5. И стариот и новиот играч добиваат бесплатен кредит за обложување кога ќе бидат исполнети сите барања за обложување

Од клучно значење е да го потсетите пријателот на периодот на важност на бонусот за упатување за да не го пропушти од незнаење. Во многу ретки случаи, бонусот се повлекува веднаш без да се исполнат барањата за обложување. Дали готовината ќе се додаде на постојниот субсидирам целосно зависи од страницата за спортско обложување.

Како да упатите пријател на спортска книшка
Разбирање на условите за бонус за упатување

Разбирање на условите за бонус за упатување

Обично е невозможно да се верува на нешто што изгледа премногу добро за да биде вистина, а истото е и со бонусите за спортско обложување, особено оние најдарежливите. Кога за прв пат беа воведени онлајн обложувалниците, тие беа помалку строги. Бонусот беше достапен за користење на кој било начин на кој играчите посакаа.

Денес, програмите за упатување на спортско обложување доаѓаат со специфични правила познати како барања за обложување или превртување. Бесплатните облози или готовина мора да се играат одреден број пати пред да станат повлекување. Ако букмејкерот бара од играчот да ги обложи парите од бонус 30 пати пред да ги уплати, тогаш условот за обложување ќе биде означен како x30.

Барањата за обложување се наоѓаат на секоја страница за спортско обложување со бонус за упатување. Бонусите, како и сите добивки што произлегуваат од нив, ќе бидат укинати доколку новиот играч не ги исполни условите и/или се обиде да ги повлече средствата пред да се исчистат условите. Затоа е од витално значење да се разбере ситниот печат за да се види дали има прикачени жици. Пријател кој ја користи врската за да се регистрира е исто така одговорен за чување на правилата.

Оние кои сакаат брзо да го исчистат бонусот за упатување, треба да изберат да се обложуваат на страници што прават разлика помеѓу понуди за враќање пари и депонирани средства. Полесно е да се постигне услов за обложување од x20 на парите од бонусот отколку x10 на збирот на депонираните средства + бонус.

Разбирање на условите за бонус за упатување
Популарни спортови со бонус за упатување

Популарни спортови со бонус за упатување

Бројот на држави кои легализираат спортско обложување расте од ден на ден. Со додавањето на бонус за упатување за спортско обложување, оваа форма на коцкање станува полесна. Пазарите за спортско обложување се разновидни, со уникатни понуди за нови и постоечки играчи.

Понекогаш е застрашувачко да се избере точниот спортски настан на кој треба да се обложувате, но овој дел допира некои возбудливи опции. Онлајн сајт за спортско обложувањеповремено објавува бонус кодови. Оваа страница редовно ги ажурира коцкарите за благородни понуди од врвни обложувалници со бонуси за упатување. Препорачливо е да ги проверувате често.

Фудбал: Светско првенство

Светскиот куп е најголемиот, најгледаниот спортски настан во годината кога станува збор. Во 2018 година, се проценува дека над 3,5 милијарди луѓе ги гледале сите 64 натпревари. Како што е соопштено од ФИФА и Спортрадар, фудбалските фанови обложија околу 155 милијарди долари (136 милијарди евра) во текот на целиот турнир. Само последниот натпревар генерира 8,2 милијарди долари (7,2 милијарди евра) во облози. Американците за прв пат легално ќе се обложуваат на Светското првенство во 2022 година, кое треба да се случи во ноември.

Популарни спортови со бонус за упатување
Кошарка

Кошарка

1. Мартовско лудило

NCAA дивизија за мажи Кошарка Турнирот е веројатно најголемиот колеџ кошаркарски настан со неверојатни 67 натпревари. Милиони Американци се обложуваат на мартовско лудило со своите пријатели. Како што се очекуваше, многу спортски книги обезбедуваат бонуси за упатување за време на настанот.

2. Финале на НБА

Првенствата во НБА се едни од најпознатите облози на настани во светот, бидејќи кошарката е меѓу најбрзо растечките спортови во светот. Со оглед на тоа што повеќето од облозите се ставаат на нелегални офшор-книги, тешко е да се процени колку се обложуваат за време на финалето на НБА. Со повеќе од 20 милиони фанови кои ги гледаат натпреварите, очигледно е дека толку многу пари одат за облози во НБА.

Најлесен начин за следење на бонусите за упатување во НБА е преку линкови за упатување што може да се споделат со секого. Секоја врска е уникатна и кога пријател ќе ја кликне, тие се упатуваат на обложувалницата за да се регистрираат. Во меѓувреме, постоечкиот играч е награден. Најдобар начин да ја испратите врската е да ја насочите во нечие сандаче. Објавувањето на социјалните мрежи исто така помага.

Кошарка
Трки со коњи

Трки со коњи

1. Дерби на Кентаки

Повеќето луѓе не размислуваат за обложување со коњи кога станува збор за обложување на големи спортски настани. Сепак, Кентаки Дерби е еден од најпотценетите настани. Обложувачите од целиот свет ги ставаат своите тешко заработени пари на акции за да изберат победник.

Секоја обложувачка страница има различен начин на обработка на бонусите за упатување за настанот „Мартовско лудило“. Играчите мора да ги проверат условите пред да им препорачаат сајтови на своите пријатели. Но, важно е да убедите пријател да се регистрира и, за возврат, да добиете бонус.

2. Големата национална

Големата национална трка со коњи се одржува во Велика Британија и на која обично присуствува кралското семејство од ОК. Тоа е едно од најтешките натпревари во светот. Додека повеќето Американци повеќе се фокусираат на Кентаки Дерби, тие исто така гледаат и се обложуваат на настанот Grand National, кој е настан од највисоко ниво ширум светот.

Трки со коњи
Бокс

Бокс

И покрај тоа што боксот изгуби голем дел од возбудата во последниве години, големите борби со Мани Пакјао, Флојд Мејведер, Конор Мек Грегор и други борби со големи пари остануваат примамливи. Играта е особено популарна во Невада и привлекува облози од над 1 милион долари. Враќањето на Флојд Мејведер во рингот веројатно ќе донесе повеќе од истото.

Бокс
Бејзбол: Светска серија

Бејзбол: Светска серија

Големите спортови како НФЛ може да имаат поголем број следбеници од безбол во САД. И покрај тоа, Светската серија продолжува да се рангира меѓу најгледаните спортски настани во Америка. Спортските книги заработуваат повеќе приходи колку подолго трае серијата. Некои обложувалници издаваат кодови за упатување за да ги поттикнат постоечките клиенти да ги поканат своите пријатели да се обложуваат на бејзбол. Овде, нема потреба од линкови за упатување. Играчите им кажуваат само на своите познаници да го внесат кодот за упатување кога се пријавуваат. Тогаш и двете сметки се кредитираат со посебен бонус.

Бејзбол: Светска серија
Светско првенство во рагби

Светско првенство во рагби

Рагби не е само популарен во САД, туку и низ целиот свет со возбудливи натпревари. Светскиот куп во рагби во 2019 година стана најгледаниот турнир во историјата, привлече над 850 милиони гледачи ширум светот. Има многу реномирани обложувалници кои нудат бонуси за упатување за обложување на рагби. Кога препорачуваат спортски книги, обложувачите треба да бараат безбедни локации.

Светско првенство во рагби
Светско првенство во крикет

Светско првенство во крикет

Крикет е попопуларен во Индија, затоа повеќето обложувачи доаѓаат од оваа земја. Англија, исто така, обезбедува легални платформи за спортско обложување со крикет како една од главните игри. Премиер лигата на Индијана обединува светски познати тимови од Австралија, Англија и Индија.

Најдобрите страници за обложување со бонус за упатување ги носат овие пазари за обложување во центарот на вниманието. Паметните обложувачи добиваат препораки на лично ниво без спамирање линкови на социјалните мрежи или лични сметки на други луѓе. Спамирање не се препорачува, но разговорот со познати луѓе го прави трикот.

Светско првенство во крикет
Одговорно коцкање

Одговорно коцкање

Одговорното коцкање подразбира обложување само за забава. Коцкањето може да стане проблематично ако некој го користи како начин за заработка. Овој пристап предизвикува некој да троши ресурси што не можат да си дозволат да ги загубат.

Одговорните практики на коцкање имаат за цел да го спречат проблематичното коцкање. Многу спортски обложувачи ги игнорираат најдобрите совети бидејќи никогаш не признаваат дека се зависни. Обложувалниците треба да ја позиционираат помошта за коцкање на начин што изгледа релевантно во умот на типичен коцкар.

Да се коцкате одговорно значи и правење паузи, ограничување за време и пари. За среќа, многу страници за обложување со бонус за упатување обезбедуваат интегрални алатки за да им помогнат на коцкарите да ги постават своите граници директно на веб-локациите. Спортската книшка може да им даде на клиентите опција да се согласат со бројот на часови што сакаат да се обложуваат дневно.

Откако ќе се постави лимитот, страницата ќе го извести обложувачот дека нивното дневно време за обложување е завршено. Многупати, онлајн обложувалниците имаат период на разладување, обично 24 часа или повеќе, при што играчите привремено ги блокираат своите сметки.

Операторите за спортско обложување разбираат дека многу коцкари се свртуваат кон обложување поради досада, невработеност и стрес. Овие фактори доведуваат до проблем со коцкање. Но, свесноста е основна за одговорно обложување.

Секој кој е изложен на ризик од негативно однесување треба веднаш да се јави на телефонската линија за помош. Помошта е достапна деноноќно и се чува во тајност. Оваа форма на помош не е само за зависните коцкари. Може да се прошири и на семејствата и пријателите на засегнатото лице.

Одговорно коцкање