Бонус кодови

Во светот на онлајн коцкањето, промотивните кодови, исто така познати како бонус кодови, се од огромна важност. Тие обезбедуваат можност да побарате специјална бесплатна понуда за обложување или бонус што нема да биде достапен доколку одите директно на страницата за спортско обложување.

Онлајн промотивниот код за спортска книга е едноставно компјутерски генериран код составен од букви и/или бројки што луѓето преку Интернет можат да ги внесат во промотивно поле на веб-страница за да добијат попуст или понуда при регистрација или купување. Локацијата на промотивниот код зависи од спортската книшка, но секогаш ќе им биде јасно каде сакаат да се внесе промотивниот код.

Бонус кодови

Некои онлајн спортски книшки имаат развиено промотивни кодови што новите клиенти можат да ги користат кога се регистрираат за нова сметка. Промотивните кодови постојат за да им обезбедат на новите клиенти награда за отворање нова сметка. Кога го користите приспособениот промотивен код на страницата за спортско обложување, потврдувате дека сакате да ја добиете понудата достапна кај тие спортски обложувалници кога ќе се регистрирате.

Повеќето онлајн спортски книги ќе имаат одредена варијабилност на терминот „промо код“. Некои онлајн сајтови за спортско обложување ќе го нарекуваат бонус код, додека други ќе го нарекуваат код за упатување. Кодовите за депозит се користат и наместо промотивните кодови. Затоа, внимавајте на овие следниот пат кога ќе посетите онлајн обложувач.

Section icon
Како да користите промо кодови

Како да користите промо кодови

Пред да можете да барате вреден бонус, прво мора да ги забележите тековните и точни бонус кодови. Бесмислено е да се најде навистина добар бонус ако кодот повеќе не е валиден. Постојат илјадници специјални понуди достапни на интернет и секогаш ќе можете да ги најдете најдобрите зделки што ги задоволуваат вашите барања.

Откако ќе составите список со потенцијални бонус кодови, мора да ја изберете спортската книшка каде што сакате да играте. Пред да изберете сајт за спортско обложување, имајте на ум дека повеќето бонус кодови се достапни само за играчите кои првпат доаѓаат, па затоа мора да изберете клуб за игри каде што веќе немате сметка.

Кога ќе пронајдете страница за спортско обложување што ги исполнува вашите барања, време е да се регистрирате. За да го направите тоа, треба да ги наведете вашите податоци, датумот на раѓање, да имате 18 години или повеќе, да имате валидна и легитимна сметка за е-пошта и да можете да депонирате користејќи одобрен начин на плаќање под вашето име. Иако ова може да изгледа многу, процесот на пријавување е брз и може да се заврши за неколку минути.

Како да користите промо кодови
Претворете ги промотивните кодови во вистински пари

Претворете ги промотивните кодови во вистински пари

Прегледајте ги условите и условите на промоцијата пред да се обидете да го побарате вашиот бонус. Кога се обидувате да го побарате бонусот, внимавајте на барањата за превртување, ограничувањата за игри, ограничувањата за обложување и датумите на истекување.

Ако имате какви било проблеми или прашања, контактирајте со обложувалницата за потврда и проверете ги повторно барањата. Најдобрите онлајн спортски книги имаат телефонски линии за поддршка на корисници кои се достапни 24 часа на ден, седум дена во неделата. Последното нешто што сакате да го направите е да се регистрирате за онлајн спортско обложување и да побарате бонус само за да откриете дека некоја скриена клаузула ве спречува да ги повлечете вашите добивки.

Откако ќе ја креирате вашата сметка и ќе ги исполните барањата, време е да го откупите вашиот бонус и да започнете да играте. Пред да започнете да играте, се препорачува да смислите стратегија за најдобро искористување на вашиот бонус. Имате добри шанси за победа доколку го искористите вистинскиот бонус.

Претворете ги промотивните кодови во вистински пари
Работи на кои треба да внимавате во бонус

Работи на кои треба да внимавате во бонус

Започнете со разгледување на условите за бонус. Речиси правилата и условите на секоја обложувачка страница вклучуваат неколку изненадувања. Експертите препорачуваат барем да ги разгледате клучните точки што ќе влијаат на вашата одлука.

Исто така, постојат бројни барања за обложување кои обложувалниците ќе ги наметнат за тоа како се ставаат облозите пред да можете да пристапите до бонусот. Условот за обложување обично одредува колку пати мора да играте пред да може вашиот бонус да се претвори во вистински пари што можете да ги повлечете.

Размислете за должината на важноста на вашиот бонус. Тесните периоди на важност на бонус ќе ви стават стрес за да ги зголемите вашите облози и да го надминете буџетот за обложување, зголемувајќи го ризикот од губење.

Што е најважно, размислете за законитоста на онлајн спортската книшка во која имате намера да играте. Лиценцирањето на онлајн спортска книшка е најзначајниот фактор во одлучувањето за нејзината подобност. Веб-страниците за спортско обложување кои се легитимни се лиценцирани или од владини или од независни органи, понекогаш и од двете.

Работи на кои треба да внимавате во бонус
Разбирање на правилата и условите за промотивните кодови

Разбирање на правилата и условите за промотивните кодови

Настрана од релевантните аспекти споменати погоре за тоа што да барате во a бонус за пријавување, има дополнителни информации кои понекогаш се закопани во Правилата и условите за кои треба да знаете.

Проверете дали има правило за максимално повлекување пред да користите промотивен код. Доколку постои, внимателно прочитајте го затоа што предвидува колкав дел од паричната награда може да повлечете. Спортските книги го користат ова едноставно правило за да спречат губење големи пари за среќните играчи.

Да претпоставиме дека сте добиле 500 долари во бонус пари; ако максималната граница за повлекување на понудата беше 200 долари, никогаш нема да ги видите преостанатите 300 долари. Сајтот за онлајн спортско обложување има законско право да го отповика тоа и сепак да ви ги даде загарантираните 200 долари.

За неколку бонуси е потребен прв депозит. Додека некои бонуси за спортско обложување се рекламираат како потполно бесплатни, ова само кажува дел од вистината. Да, може да го добиете бонусот дури и ако не вложите депозит. Меѓутоа, ако излезете на врвот и сакате да ги повлечете вашите добивки, спортската книшка сепак ќе бара депозит.

Услугите за повлекување, од друга страна, не се бесплатни – и тие се користат само од корисници кои плаќаат. За да можете слободно да повлекувате средства на вашата банкарска сметка, мора прв депозит мала сума, како $10-$25, а потоа постигнете KYC.

Може да важат и ограничувања за обложување. Бидејќи некои спортови се посилно оценети од другите, спортската книшка може да се двоуми дали да ризикува вистински пари за бесплатен бонус за спорт со голема тежина. Потврдете го ова правило двапати пред да се обложите со вашиот промотивен код.

Разбирање на правилата и условите за промотивните кодови
Кои спортови нудат промо кодови?

Кои спортови нудат промо кодови?

Повеќето промотивни кодови за спортска книга важат за сите лиги. Иако оваа листа можеби не е целосна, следниве се најпопуларните опции меѓу обложувачите:

MLB промотивни кодови

Може да користите промо-код за онлајн спортско обложување на MLB игра. Паричните линии, линиите за трчање, вкупните трчања, реквизитите за игри, реквизитите за играчите и облозите за ининг треба да ви бидат достапни. Дополнителни специјални понуди за спортско обложување MLB се достапни за сите играчи. На пример, може да се обложите дека некој играч ќе го погоди дома, а потоа ќе заработите неколку долари во бесплатен кредит за обложување за секој домашен рок погоден од кој било играч во таа игра.

НБА промо кодови

Секоја година се играат огромен број кошаркарски натпревари, што значи дека многу бонус кодови за спортска книшка се користат во НБА акциите. Достапни се некои фантастични НБА бонуси за спортска книга на интернет, кои се движат од зголемување на коефициентите до бесплатни понуди и натпревари за обложување. На пример, како дел од натпреварот NBA на TNT Over/Under, сајтовите за спортско обложување доделуваат илјадници долари неделни награди.

NFL промотивни кодови

За време на сезоната на НФЛ, на најголемите сајтови за спортско обложување имаат тенденција да ги нудат своите најголеми промотивни кодови за спортски книги. Некои од промоциите за спортско обложување во пресрет на Супер Боул 56 вклучуваа промотивни кодови како „Облог 5 долари, победи 180 долари“. Дополнителни NFL шифри за бонус за спортска книга, како што се зголемувања на коефициенти, бонуси за играње, и натпревари за спортски книги, како што се натпреварите „Beat the Spread“ или дневните базени за бесплатно играње, се исто така достапни во најдобрите спортски книги.

НХЛ промо кодови

Бидејќи има многу обожаватели на НХЛ на места каде што е дозволено спортско обложување, некои од најголемите промотивни кодови за спортски книги се нудат на игрите во хокеј на мраз. Во последно време, видовме некои фантастични стимулации за спортски книги. На пример, букмејкерот порано го нудел бонусот „NHL Brick Wall“, во кој можевте да обложите 50 долари на тимот за да победи на натпревар и да добиете 1 долар бесплатен кредит за обложување за секоја одбрана направена од неговиот голман.

Промо кодови за колеџ спортски

Многу држави дозволуваат спортско обложување на колеџ, но можеби нема да можете да ставате облози на тимови во државата или да поставите реквизити за играчи. Сè уште можете да ги користите промотивните кодови за пријавување на спортските книги за колеџ игри, а шансите се зголемуваат и стимулациите за парцела често се достапни.

Кои спортови нудат промо кодови?
Видови промотивни кодови

Видови промотивни кодови

Следниве се некои од најчестите промотивни кодови за спортска книга. Како и секогаш, внимавајте на барањата за играње. Ако се работи за облог без ризик, поставете квалификуван облог и бонус готовина ќе бидат доделени доколку вашиот облог се смета за неуспешен. Ако се работи за промоција на натпревар со депозит, износите на бесплатните облози треба брзо да се кредитираат на вашата сметка.

Кога ќе ги исполните критериумите за играње, имате можност да заработите или да продолжите да обложувате. Исто така, треба да ја проверите страницата за промоции за спортско обложување на вашата омилена мобилна апликација за спортски обложувалници или веб-локација за список со активни зделки за бонус за спортска книшка што може да ги искористите, заедно со специфичните услови и услови на спортската книшка за кој било од нивните понудени промо кодови.

Промо код за облози без ризик

Ова е најтипичниот тип на поттик за промотивен код за нови клиенти за спортска книга. Тоа ви овозможува да се обложувате на која било игра додека знаете дека ако вашиот облог е неточен, ќе добиете целосна рефундација што е можно поскоро. Многу од овие стимулации за промотивен код немаат ограничувања за минимални шанси, така што можете да ставите кој било облог што сакате и да добиете целосна рефундација ако не успее.

Редовно, ќе заработувате и скромни стимулации за обложување без ризик. На пример, може да можете да обложувате 25 долари на натпревар во НБА секоја недела и да добивате бесплатен токен за обложување од 25 долари ако вашиот влог изгуби.

Депонирајте го промо кодот за бонус за натпревар

Промо-кодовите за депозитен натпревар за спортска книга се многу привлечни бидејќи не се зависни од губењето на вашиот прв облог. Ќе добиете бесплатен кредит за обложување, без оглед на тоа како ќе заврши вашиот прв облог. Некои обложувалници, на пример, нудат 100% бонус за совпаѓање со депозит до одредено ограничување на износот, кое се движи од 250 долари до неверојатни 1.500 долари.

Бонуси за кодот за упатување

А бонус за упатување има за цел да ве наведе да ги доведете пријателите и семејството на бродот. Ако можете да убедите другар да отвори сметка со вашата спортска книшка, и двајцата ќе добиете бесплатен кредит за обложување. Некои спортски книшки, на пример, може да ве наградат вас и другарот до 100 долари за кредит на страницата ако го убедите тоа лице да се придружи и да го користи вашиот код за упатување.

Шансите ги зголемуваат промотивните кодови

Стимулациите за зголемување на шансите може да се поделат на два вида: масивни зголемувања наменети за нови клиенти и дневни поттикнувања наменети за сите клиенти. Опцијата да се коцка 1 долар со зголемени шанси од 100/1 или 150/1 во најдобрите спортски книги дневно. На пример, услугата за спортско обложување може да понуди +2480 коефициенти, во однос на +1750, на ураганите, пламенот и јаворот Лис, сите победнички во дадена ноќ.

Видови промотивни кодови
Одговорно коцкање

Одговорно коцкање

Коцкањето е забавен начин да се помине времето, но важно е да се размислува за тоа како купување билет за кино. Цело време е возбудливо, и ако се случи да освоите нешто дополнително, тоа е уште подобро. Целта, сепак, е да се забавувате со тоа.

Од клучно значење е да се развие и да се придржувате до буџетот за игри што ви овозможува да ги исполните вашите вообичаени трошоци, а истовремено да ви овозможи да се обложувате. Поставете временско ограничување за вашето спортско обложување и закажете други активности околу него. Треба да избегнувате да ставате повеќе облози за да ги вратите изгубените пари. Ова се нарекува бркање загуби и може да прерасне во зависност од коцкање. Разберете дека сè се сведува на случајност и среќа, а ниту едно ниво на суеверија не може да влијае на резултатот.

Кога обложувањето повеќе не е прекрасно и не е повеќе во ваше управување, време е да преземете акција за да ставите крај на тоа. Признавајќи дека имате вистински проблем кон закрепнувањето. Мора да верувате во некој со кого се чувствувате удобно во разговорот и кој може да ви понуди емоционална поддршка. Избришете ги сите апликации за коцкање, забранете ги веб-локациите за коцкање и отстранете се од форумите за совети каде што се плашите дека може да се повторите.

Одговорно коцкање