Вести

May 23, 2023

Барање за предвремена исплата во Betinia кога вашиот тим е 2 гола напред

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherMatteo BianchiResearcher

Ништо не може да ги направи спортските обложувалници повознемирени од тоа да чекаат до полно работно време за да се решат вашите облози. Во фудбалските обложувања, треба да чекате 90 минути или уште повеќе ако играта оди во продолженија. Но, благодарение на функцијата „Рана исплата“ на Betinia, не треба да чекате да заврши играта за да побарате исплата. Оваа статија го разгледува овој бонус за спортско обложување и како да го искористите. 

Барање за предвремена исплата во Betinia кога вашиот тим е 2 гола напред

Кој е бонусот за рана исплата на 2 гола на Betinia?

Како што навестува името, оваа функција им овозможува на спортските обложувалници да бараат предвремена наплата кога тимот што го навиваат за трки до водство од 2 гола. Ова бонус за спортска книга важи од септември 2022 година, а обложувалницата не го навела датумот на завршување. Секое регистрирано лице на Бетинија се квалификува за промоција. Значи, ако се регистрирате денес, искористете ја оваа возбудлива карактеристика за обложување. 

Еве еден јасен пример; ставате облог на Тимот А наспроти Тимот Б. Во тој случај, автоматски се квалификувате за бонусот бидејќи функцијата важи само за облозите 1x2 (Дома или Гости). Ако го поддржувате тимот А и тие продолжат да водат со 2-0, пазарот може да се реши како победнички облог пред во живо.

Одредби и услови за предвремена исплата на 2 цели

Скоро сите бонуси за спортско обложување имаат услови и услови, а 2 гола пред почетокот на Бетинија не е исклучок. Овој бонус важи за Bet Builder, системски, повеќекратни и единечни облози поставени пред почетокот на играта. Едноставно кажано, нема да се квалификувате за промоција ако го ставите облогот за време на натпреварот. 

Во меѓувреме, промоцијата се однесува само на највисоките фудбалски лиги во Германија, Франција, Италија, Шпанија и Англија. И за да се избегне забуна, фудбалски натпревари подобни за оваа функција имаат симбол „Прана исплата (EP)“ на соодветните пазари. Затоа, внимавајте да не изберете погрешен пазар за обложување. 

Интересно, функцијата Рана исплата се применува и за други спортови во регулиран сајт за спортско обложување. Тие го вклучуваат следново:

  • Американски фудбал: ако тимот е пред 17 поени.
  • Бејзбол: ако тимот е напред со 5 трки.
  • Кошарка: ако тимот е пред 20 поени.
  • Тенис: ако играчот е напред со 2 сета.
  • Хокеј: ако тимот е пред 3 гола разлика.

Имајте предвид дека сите добивки се запишуваат откако фудбалскиот тим ќе ги постигне потребните 2 гола. Но, понудата не се однесува на облози кои се целосно уплатени.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
ThunderPick
Бонус $2.000

Најнови вести

Нурнете во возбудата: Претстојните избори за влогови од Doubledogdare на Кинеленд
2024-04-18

Нурнете во возбудата: Претстојните избори за влогови од Doubledogdare на Кинеленд

Вести