Вести

September 26, 2023

Добивајте назад половина од вашиот прв депозит со вистински пари во Рабона секоја недела

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherMatteo BianchiResearcher

Рабона никогаш не разочарува кога станува збор за бонуси и промоции за спортски обложувалници и играчи на казино. Откако ќе се пријавите, обложувалницата ќе ве награди со 100% до 100 евра понуда за добредојде. После тоа, работите стануваат уште понаградни, при што обложувалницата има бројни дневни, неделни и месечни промоции.

Добивајте назад половина од вашиот прв депозит со вистински пари во Рабона секоја недела

Така, во денешниот бонус преглед, ќе дознаете повеќе за неделниот бонус за повторно вчитување на Рабона. Продолжете да читате за да дознаете повеќе за минималните шанси, барањата за превртување, процентот на совпаѓање и други услови.

Кој е неделен бонус за повторно вчитување во Рабона?

Промоцијата на неделен бонус за повторно вчитување во Рабона е директен бонус за спортска книга. Во оваа понуда, обложувалницата ќе ве награди со понуда за натпревар за вашиот прв депозит во текот на неделата. Едноставно кажано, тоа е неделен бонус што играчите можат да го бараат само еднаш неделно.

Рабона ветува лојални играчи кои депонираат во текот на неделата 50% бонус за натпревар, достигнувајќи 500 евра. Ова значи дека ако вашиот прв депозит во неделата е 100 евра, спортската книшка ќе ве награди со 50 евра бонус што не може да се повлече. Мора да депонирате најмалку 1.000 евра за да го побарате целиот бонус пакет.

На регулиран сајт за спортско обложување тврди дека бонусот е достапен за барање еднаш неделно од понеделник 00:00 до недела 23:59 UTC. Исто така, обложувачите од земји како Азербејџан, Грузија и Таџикистан можат да бараат максимален неделен бонус од 200 евра.

Одредби и услови за бонус за неделно повторно вчитување

Рабона јасно кажува што треба да направат обложувачите за да го добијат овој бонус или да избегнат дисквалификација. Прво, минималниот квалификуван депозит за ова неделен бонус е 20 евра. Обложувачите можат да депонираат во други валути како HUF, INR, JPY, CAD, AUD и повеќе, иако износот варира во зависност од валутата.

Обложувалницата, исто така, вели дека клиентите мора да го префрлат износот на депозитот и бонусот 8x на единечни спортски облози со коефициент од најмалку 2,00 по натпревар. Алтернативно, тие можат да го префрлат бонусот на повеќе облози со коефициент од најмалку 1,50. Играчите од Норвешка, Финска, Австрија и Германија мора да го префрлат бонусот и да депонираат најмалку 6 пати пред да поднесат барање за повлекување.

Други услови за користење на ова бонус за спортска книга вклучуваат:

  • Максималниот облог што се вбројува во стапката на обложување е 50 евра.
  • Исплатените, системските облози и облозите за бонуси не придонесуваат за стапката на обложување.
  • Максималниот износ што играчите можат да го освојат е 10x бонусот за повторно вчитување.
  • Обложувачите мора да го обложуваат бонусот во рок од 30 дена.
About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
ThunderPick
Бонус $2.000

Најнови вести

Нурнете во возбудата: Претстојните избори за влогови од Doubledogdare на Кинеленд
2024-04-18

Нурнете во возбудата: Претстојните избори за влогови од Doubledogdare на Кинеленд

Вести