Вести

August 8, 2023

Добијте бесплатни облози за неделни спортски комбинации во Казиното Експект

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherMatteo BianchiResearcher

Како страствен спортски обложувач, од суштинско значење е секогаш да бидете во потрага по бонуси кои претставуваат вредност за парите. Но, наоѓањето на овие бонуси може да биде предизвик за почетник. Поради оваа причина, BettingRanker презема за себе да ви помогне да го најдете најдобриот бонус за спортска книга секоја недела.

Добијте бесплатни облози за неделни спортски комбинации во Казиното Експект

Во овонеделниот преглед на бонус за обложување, ќе откриете што ве чека во промоцијата на Expekt Weekly Sports Combo Free Bets. Дознајте за износот на бонусот, минималните шанси, барањата за обложување и други карактеристики.

Која е промоцијата на неделни спортски комбо бесплатни облози во казиното Expekt?

Промоцијата за бесплатни облози за неделни спортски комбинации е фудбалски бонус што ви овозможува да џебувате до 20 евра во бесплатни облози секоја недела во Очекувајте. Бонусот важи само за комбинирани комбинации со минимален избор од пет краци.

Подолу е како да се бара бонус за спортска книга:

  1. Најавете се на вашата сметка на Expekt, а потоа побарајте ја промоцијата на страницата „Мои понуди“.
  2. Продолжете да ставате комбинирани облози 5 x 10 евра на селекции пред натпреварот за да заработите 10 евра во бесплатни облози. Можете да заработите слична сума со облози во живо од 5 x 10 евра.
  3. Откако облогот ќе се реши, на регулиран обложувач веднаш ќе го ослободи бонусот.
  4. Повторете ја постапката секоја недела од понеделник до недела.

Бонус Услови и правила

Сите сајтови за спортско обложување прикачуваат строги T&C на нивните бонуси и промоции што играчите мора да го почитуваат. Во Expekt, наградата може да ја побарате само од понеделник 00:01 до недела 23:59 часот. Сепак, ова е освен за првата недела, каде што бонусот ќе трае од петок до недела. Имајте предвид дека форматот на времето е CEST.

Дополнително, минималниот квалификациски влог за бонусот е 10 евра, со минимален коефициент за комбинација од 3,00. Откако ќе го побарате износот на бесплатниот облог, мора да продолжите да го користите во рок од 7 дена, или бонусот станува ништовен. Бонусот за спортска книга не може да се повлече, што значи дека можете да го користите само за ставање облози. 

Дополнителни услови вклучуваат:

  • Облозите мора да се стават и подмират во истата недела од бонусот.
  • Бесплатните кредити за обложување важат за сите спортови на веб-страницата.
  • Минималниот коефициент при користење на парите од бонус е 1,8.
  • Нема барања за обложување за добивки од бесплатните облози.
About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
ThunderPick
Бонус $2.000

Најнови вести

Нурнете во возбудата: Претстојните избори за влогови од Doubledogdare на Кинеленд
2024-04-18

Нурнете во возбудата: Претстојните избори за влогови од Doubledogdare на Кинеленд

Вести