Вести

May 9, 2023

Кампањи за добредојде за спортско обложување за дебитни и кредитни картички во мај 2023 година

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherMatteo BianchiResearcher

Мај е обично напорен месец од спортски аспект, со повеќето европски натпревари на врвот на сезоната. Во исто време, обложувалниците нудат примамливи шанси на бескрајни пазари и настани. Значи, ако доцна се придружувате за да започнете да се обложувате на спорт, овој напис ќе ви ја олесни мисијата за лов на бонуси. Ќе ги научите првите три бонуси за добредојде за депозити со кредитна/дебитна картичка во мај 2023 година. 

Кампањи за добредојде за спортско обложување за дебитни и кредитни картички во мај 2023 година

15 € Бесплатно обложување во Leonbet

Бесплатните облози не се толку популарни како облозите без ризик и бонусите за депозит регулирани обложувалници. Но, овие бонуси за спортско обложување се издвојуваат поради нивната едноставна и некомплицирана природа. Треба само да направи депозит и ставете облог користејќи го бонусот за да ги откупите вашите добивки.

На Леонбет, ќе бидете пречекани со до 20 €15 бесплатни кредити за обложување од сега до 31 декември 2023 година. Само депонирајте најмалку 10 € и побарајте ги бесплатните кредити за обложување. И за да ја активирате наградата, мора да го внесете бонус кодот за бесплатни облози во вредност од 300 евра.

Еве ги дополнителните услови:

  • Секој бесплатен облог е еквивалентен на $/€15.
  • Секој играч може да бара само до 20 бесплатни за целата кампања.
  • Користете ги кредитите на еден пред-натпревар или облог во живо со минимален коефициент од 2,50 или 1,30.
  • Облозите мора да се подмират во рок од 48 часа за да се добијат бесплатните облози.

100% до 100 евра во Zulabet

Бесплатните облози може да изгледаат едноставни, но не можат да се споредат со натпревар бонуси депозит според големината. На Зулабет, новите клиенти добиваат до 100% 100 евра на нивниот прв депозит со вистински пари. Едноставно кажано, може да го добиете целиот бонус за спортска книшка откако ќе депонирате 100 евра на страницата за спортско обложување. Играчите за одредени земји како Грузија, Азербејџан и Казахстан можат да добијат најмногу 50 евра, додека нивните фински и норвешки колеги добиваат 200 евра. 

Како и секој друг бонус за депозит за спортско обложување, оваа награда има услов за обложување 6 пати да се исполни. Сепак, играчите од Финска и Норвешка ќе исполнат малку понизок услов за играње 5x. Други услови вклучуваат:

  • Минималниот депозит за бонус за натпреварот е 20 евра.
  • Обложувачите мора да го искористат целиот свој прв депозит на облог со најмалку 1,50 коефициент.
  • Депозитите на Netter и Skrill не се квалификуваат за промоцијата.
  • Казино и виртуелните облози не придонесуваат за барањата за обложување.

100% бонус на Betinia до 100 евра

Ако не можете да креирате сметка на Zulabet поради една или друга причина, размислете приклучување кон Бетинија за да добиете сличен бонус. Истата компанија, Maltix Limited, управува со овие обложувалници, што значи дека бонусните услови на Zulabet важат и за новите потписници во Betinia.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
ThunderPick
Бонус $2.000

Најнови вести

Нурнете во возбудата: Претстојните избори за влогови од Doubledogdare на Кинеленд
2024-04-18

Нурнете во возбудата: Претстојните избори за влогови од Doubledogdare на Кинеленд

Вести