Вести

February 2, 2022

Најдобрите награди за игри на еволуција во 2021 година

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherMatteo BianchiResearcher

2021 година несомнено беше успешна година за Evolution Gaming што се однесува до онлајн спортското обложување. Популарноста на нивните игри значително порасна, особено во категоријата игри во живо. Како резултат на тоа, развивачот на игри освои неколку престижни награди оваа година за да ги додаде безброј награди што ги добиваа во претходните години. Еве список на значајни награди што ги носи Evolution Gaming во 2021 година.

Најдобрите награди за игри на еволуција во 2021 година

Награда за снабдувач на годината во живо казино EGR B2B 2021 година

Церемонијата на доделување награди EGR B2B за 2021 година се одржа во Лондон на 6-ти и 7-ми јули во Јорк Лонс. Evolution Gaming беше номиниран за наградите EGR B2B за 2021 година во неколку категории за да се препознае нивниот комерцијален успех, квалитетот на нивните игри и влијанието во индустријата за игри.

Компанијата ја доби најпрестижната награда на церемонијата, Добавувач на казино во живо на годината, одбележувајќи ја 12-та година по ред кога Evolution Gaming ја добива наградата. Во истата категорија беа номинирани уште осум други добавувачи на игри во потесниот круг.

Evolution Gaming исто така доби четири други награди на истата церемонија преку своите два бренда наречени Red Tiger и NetEnt. Четирите награди беа Добавувач на софтвер за мобилни игри на годината, Добавувач на мобилни телефони на годината, Награда за иновации во обезбедувањето слотови и награди за иновација во RNG казино софтвер.

2021 Global Gaming Awards Добавувач на онлајн казино на годината

Глобалните награди за игри 2021 се одржаа во Лондон на 28 јуни. Во него беа прикажани награди за онлајн оператори за спортско обложување, оператори на казина и добавувачи на софтвер за игри. Evolution Gaming беше награден за најдобар добавувач на онлајн казино. 

Тоа беше трет последователен пат кога компанијата ја добива наградата, победувајќи ги другите девет кандидати во потесниот круг за меѓународната награда. Брендовите на Evolution Gaming, Red Tiger и NetEnt, освоија и други награди на истата церемонија. Наградите беа лансирање производ на годината и казино производ на годината.

SiGMA Gaming Awards Единствена продажна точка на годината

Церемонијата на доделувањето на SiGMA наградите се одржа на 15 ноември во Хилтон Малта во Сент Џулијан. Церемонијата беше меѓу главните настани на неделата на Малта. Беа доделени бројни награди на онлајн оператори за спортско обложување, оператори за игри и добавувачи на игри, при што Evolution Gaming ја доби наградата Единствена продажна точка на годината. Наградата го покажува огромниот успех на компанијата во комерцијализацијата на своите игри.

Номинации

Освен наградите освоени од Evolution Gaming, компанијата доби и неколку номинации за други награди, од кои некои сè уште најверојатно ќе ги добијат. Со оглед на тоа колку е конкурентна индустријата, номинирањето меѓу најдобрите сè уште се смета за големо достигнување и победа на некој начин.

СБЦ награди

Наградите на SBC се закажани за 14 декември 2021 година. Церемонијата на доделување награди е дизајнирана да го препознае и слави квалитетот и извонредноста во индустријата за онлајн спортско обложување и игри. Се одликува со 43 категории, вклучувајќи награди на оператори, добавувачи и филијали.

Evolution Gaming е номиниран во некои категории на добавувачи, како што се наградата за иновација во казино забавно и наградата за снабдувач на годината во живо во казино. Брендовите Evolution Gaming Red Tiger и NetEnt, исто така, добија номинации во категоријата Slots Developer of the Year.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Нурнете во возбудата: Претстојните избори за влогови од Doubledogdare на Кинеленд
2024-04-18

Нурнете во возбудата: Претстојните избори за влогови од Doubledogdare на Кинеленд

Вести