Вести

November 10, 2021

Најновите промотивни понуди на Unibet

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherMatteo BianchiResearcher

Unibet е познат по некои од најдобрите промотивни понуди. Тоа е меѓу главните причини поради кои секојдневно ги поздравува обложувачите. Претежно, промотивните понуди на Unibet обично се во форма на бонуси. Тие се нудат во три главни категории: спортско обложување, казино игри и покер.

Најновите промотивни понуди на Unibet

Некои од промотивните понуди обично се менуваат од време на време, во зависност од динамиката на пазарот. Unibet, исто така, воведува нови понуди повремено, во кои можат да уживаат и новите играчи и регистрираните членови. Подолу се некои од Најновите промотивни понуди на Unibet .

Бонус за упатување

Бонусот за упатување важи само за регистрирани играчи. Играчите треба да го упатат онлајн казиното до сите нерегистрирани обложувачи за да го заработат бонусот. Во моментов, корисникот може да заработи до 200 евра за првите три упатени препораки. Тоа е поделено на 50 евра за првите два препораки и 100 евра за третиот упат. Процесот е едноставен како испраќање единствена врска до нерегистрирани обложувачи.

За да го добие бонусот, поканетиот пријател треба да се регистрира преку линкот испратен до него. Поканетиот пријател, исто така, треба да депонира средства на неговата креирана сметка на Unibet и да ги исполни поставените барања за обложување пред да се додели бонусот за упатување.

Бонус за добредојде

Бонусот за добредојде им се нуди на сите новорегистрирани спортско обложување играчи. Во моментов, Unibet нуди 100% прво бонус за депозит до 50 € за спортски книги, 100 € за казина и 200 € за покер.

Користењето на бонусот за добредојде е едноставно како играчот да го внесе соодветниот промотивен код за добредојде додека го прави првиот депозит. Депозитот, исто така, треба да се изврши преку одредени начини на плаќање.

Неделен бонус за казино во живо

Играчите исто така можат да добијат бонус награди со често играње на некоја од игрите во казино. Наградата за бонусот за секоја недела изнесува вкупно 25000 евра, распределени меѓу играчите кои се квалификуваат. Бонусот се доделува на обложувачите кои играат најмногу во текот на неделата.

Максималниот неделен бонус за казино во живо што се доделува по играч е 5000 евра. Износот на бонусот обично се менува секој месец.

Понуди за враќање на готовина

Играчите исто така можат да уживаат во враќање на готовина на облозите што ги прават. Повратот на готовина обично им се нуди на играчите кои ја губат целата сума од својот влог. Износот на кешбек обично е мал процент од износот на изгубените пари. Повратот на готовина обично има најпријателски барања за обложување.

Бонуси за нови игри

Unibet обично им нуди на играчите бонуси секогаш кога ќе воведат нова казино игра. Бонусите обично се ограничени за употреба во новата игра. Тие обично се наменети да им дозволат на играчите да ја испробаат новата игра и да се запознаат со неа пред да ги ризикуваат своите пари играјќи ја.

Барања за обложување

Сите бонуси што ги доделува Unibet доаѓаат со барања за обложување. Секој играч кој не ги исполнува условите за обложување пред истекот на бонусот, го губи доделениот бонус и сите можни добивки поврзани со него. Барањата за обложување се исто така различни за спорт, казина и покер бонуси.

Некои од главните барања за обложување вклучуваат колку пати играчот треба да го обложи износот на бонусот, минималните коефициенти за облозите, бројот на настани по облог и износот на облогот. Некои од бонусите имаат и специфични барања, кои играчите ги можат најдете на страницата Unibet.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
ThunderPick
Бонус $2.000

Најнови вести

Нурнете во возбудата: Претстојните избори за влогови од Doubledogdare на Кинеленд
2024-04-18

Нурнете во возбудата: Претстојните избори за влогови од Doubledogdare на Кинеленд

Вести