Вести

October 31, 2023

Најнови случувања во скандалот за крадење знаци во Мичиген и натпревар од светската серија

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherMatteo BianchiResearcher

Вовед

Во оваа епизода на „Hang Up and Listen“, на Стефан Фацис, Џош Левин и Џоел Андерсон им се придружува Бен Матис-Лили од Слејт за да ги проценат најновите случувања во екстраваганцијата за крадење знаци во Мичиген. Тимот разговара за одлуката на Универзитетот во Мичиген да ја поништи понудата за нов договор за главниот фудбалски тренер Џим Харбау, како што објави The Wall Street Journal. Тие, исто така, истражуваат во програмата за крадење знаци на Конор Стаљонс и неговиот „Мичиген манифест“, како што е истакнато од Ричард Џонсон од Sports Illustrated. ESPN обезбедува увид од некој кој бил платен од Stalions да ги снима маргините на противниците од Мичиген.

Најнови случувања во скандалот за крадење знаци во Мичиген и натпревар од светската серија

Натпревар од светската серија

Бен Линдберг од The ​​Ringer се придружува на подкастот за да го разложи натпреварот од Светската серија помеѓу Аризона Дајмондбекс и Тексас Ренџерс. Експертизата на Линдберг во бејзбол анализата е евидентна во неговите книги „Единственото правило е да работи“ и „МВП машината“. Тој, исто така, го истражува новиот „ефект на олеснување-познавање“ на бејзболот и тековниот „проблем со премногу бокали“

Контроверзија на Двајт Хауард

Дискусијата потоа се префрла на контроверзноста околу Двајт Хауард, идната кошаркарска Куќа на славните, кој е обвинет за сексуален напад. ESPN обезбедува покривање на граѓанската тужба на Стивен Харпер против Хауард, кој ги отфрли наводите. Написот на Дијана Московиц во Defector дава временска рамка за наводите за сексуален напад, додека делот на диџеј Дансон во Deadspin поставува прашања зошто нема дискусија за ова прашање. Сајд Цајглер од Outsports го испитува одговорот на Стивен А. Смит на обвинувањата.

Готова храна

Како што завршува епизодата, домаќините им оставаат на слушателите неколку клучни јадења. Тие ја истакнуваат потребата безболот од Големата лига да го прилагоди својот формат на плејофот со 12 тима по раните излегувања на Доџерс, Ориолс и Брајвс. Тие, исто така, ги признаваат извонредните изведби на аутфилерот на Тексас Ренџерс, Адолис Гарсија и младите играчи со претерано постигнување на Аризона Дајмондбекс. Епизодата завршува со бонус-сегмент во кој се дискутира за почетните приказни на НБА викендот, вклучувајќи го и дебито на Виктор Вембањама, наводното ограничување на минутите на Леброн Џејмс и новото партнерство помеѓу Демијан Лилард и Џанис Антетокунмпо.

Не заборавајте да се претплатите на Slate Plus за поддршка на Hang Up и Listen. За подетално покривање, проверете ги препорачаните статии и книги споменати во текот на епизодата.

За какви било прашања, можете да контактирате со тимот на подкаст на hangup@slate.com.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Нурнете во возбудата: Претстојните избори за влогови од Doubledogdare на Кинеленд
2024-04-18

Нурнете во возбудата: Претстојните избори за влогови од Doubledogdare на Кинеленд

Вести