Вести

July 6, 2022

Номини по приклучувањето на пазарот на казино

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherMatteo BianchiResearcher

Номини Казино е нова онлајн обложувалница. И покрај неодамнешното основање, онлајн казиното не доби ништо освен позитивни повратни информации од играчите. Тоа е угледна установа за коцкање управувана од 7StarsPartners. Операторот е млада и нова спортска книшка, но има голем избор на игри во своето гејмерско лоби. Тие ги вклучуваат сите популарни наслови на слот и игри со џекпот.

Номини по приклучувањето на пазарот на казино

Не може да се негира дека Nomini користел живописна шема на бои за да ги насели своите обложувалници. Овие бои оставаат впечаток со бела позадина засилена со блуз и повеќебојна типографија. Веб-страницата обезбедува едноставни контроли и навигациски функции над и надвор од нејзиниот светол, добредојден изглед. Главно, изборот на менито е достапен преку хоризонтално и паѓачко мени, а другите се појавуваат горе-десно.

Дизајнерските карактеристики исто така вклучуваат информации како што се давателите на софтвер што придонесуваат. Во неговиот дизајн се вклучени и табовите од менито кои прикажуваат бројни категории поврзани со функции и колекции на игри. Тие ги надополнуваат другите информации за помош на Nomini во делот за подножјето на обложувалниците. Тие исто така придонесуваат за добро функционален дизајн.

Нов бонус за нови клиенти

Сите нови корисници се подобни за казино Номини бонус за прв депозит до 1.000 евра. Овие награди важат за првите три депозити. За да се квалификуваат за оваа промоција, играчите треба прво да се регистрираат со точниот бонус за добредојде. Потоа треба да го направат почетниот депозит од најмалку 20 евра.

Корисниците ќе добијат 100% бонус до 500 евра при нивната прва инвестиција. Така, ако некој депонира 500 евра, веднаш ќе добие дополнителни 500 евра на сметка откако ќе се потврди уплатата.

Овој бонус е намален на 50% на вториот и третиот депозит. Максималната сума на бонус е исто така намалена на 250 евра. За да го добијат вкупниот бонус за добредојде од 1.000 евра, корисниците мора да депонираат најмалку 1.500 евра.

Систем на лојалност

Програмата за лојалност кај Номини казино е традиционална програма во која секој облог, без оглед на слотот, се кредитира на сметката за лојалност како процент. Секој клиент започнува на првото ниво, а има пет нивоа на лојалност.

Клиентите на прво ниво имаат месечен лимит за исплата од 10.000 евра и не можат да добијат поврат на готовина за нивните вкупни загуби. Спротивно на тоа, клиентите на највисоко ниво на лојалност имаат личен менаџер на сметка, месечен лимит за исплата од 20.000 евра и бонус за враќање на готовина од 15%.

Понатаму, таканаречените витамини го надополнуваат системот на наградување. Витамините се заработуваат преку депозити кај секој витамин во вредност од 5% од износот на депозитот. Исто така, обложувањето, учеството на турнири или едноставно постигнувањето пресвртници им ги заработува на играчите овие витамини. Витамините што ги собираат играчите може да се заменат за бонус кредити во вредност до 30 евра. Дополнително, корисниците можат да ги заменат за бесплатни вртења на избраните игри во продавницата Nomini. Сите собрани витамини немаат рок на траење и може да се користат и разменуваат како што му одговара. Во суштина, овој систем на лојалност е полн со награди за лојалност.

Номинации за ВИП Програмата

Програмата Nomini ВИП е продолжение на нивниот оддел за промоции и вклучува различни стимулации за наградни теми. Оваа ВИП програма обезбедува стимулации преку продавницата во форма на бонуси за враќање на готовина и зголемени лимити за повлекување.

Додека на сите членови кои се запишуваат им е одобрен почетен пристап, пристапот до другите нивоа се заснова на активности. Како што играчите напредуваат низ нивоата, тие ќе имаат пристап до менаџер на лична сметка. Тие се задолжени за дистрибуција на награди со поголема вредност во зависност од изборот на членовите.

Играчите мора прво да се регистрираат, да играат и да го достигнат највисокиот ранг за да ги откријат достапните стапки.
Номини сака на своите лојални клиенти да им понуди специјални ВИП услуги со уникатни околности за игри. Толку е едноставно: играјте за забава, подобрете ги личните способности за играње и заработете повеќе добри добивки без граници.

Сите играчи кои бараат висококвалитетна ВИП услуга се добредојдени во ВИП клубот. Веб-страницата им нуди на играчите ексклузивни права, ексклузивни зделки и награди. Статусот на ВИП играч им дава право на исклучително високи лимити за повлекување во кратки временски рамки.

Различни игри во Номини

Номини Казиното може да се пофали со една од најобемните библиотеки за игри на располагање, со 5.000 посебни наслови. Овие ги покриваат сите главните категории на игри, со повеќе од 65 играчки студија кои придонесуваат со наслови. Повеќе од 4.400 од можностите се слот игри. Ова онлајн казино има сè и се натпреварува со најголемите локации за слотови.

Љубителите на игри на маса имаат многу опции. Поголемиот дел од овие понуди се посветени на варијации на блек џек и рулет. Блек Џек двојната експозиција и рулетот за зумирање се два посебни типа на игри во овие области. Има и голем избор на казино покер игри, како што се Casino Stud Poker и Oasis Poker. Обожавателите на бакара ќе имаат неколку селекции и различни специјалитети.

Љубителите на видео покер имаат широк спектар на опции, вклучувајќи добро познати наслови како што се Aces & Faces и Joker Poker. Казиното Номини нуди добар избор на игри во стил на аркадни и гребнатинки.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
ThunderPick
Бонус $2.000

Најнови вести

Нурнете во возбудата: Претстојните избори за влогови од Doubledogdare на Кинеленд
2024-04-18

Нурнете во возбудата: Претстојните избори за влогови од Doubledogdare на Кинеленд

Вести