Вести

November 1, 2023

Прекрасни перформанси на клупата: Потенцијално влечење на Бостон Селтикс

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherMatteo BianchiResearcher

Вовед

Во текот на вонсезоната владееше оптимизам околу клупата на Бостон Селтикс. Сепак, како што започна сезоната, стана јасно дека клупата не игра добро и може да биде проблем за тимот во иднина.

Прекрасни перформанси на клупата: Потенцијално влечење на Бостон Селтикс

Недостаток на изведби

Ветераните кои се враќаат на клупата, како Пејтон Причард и Ал Хорфорд, не ги оправдаа очекувањата. Причард, кој се бореше да најде минутажа минатата сезона, доби поголема минутажа, но немаше големо влијание. Во првите три натпревари тој постигна вкупно само 2,3 поени и имаше слаб процент на шут. Хорфорд, кој се прилагодува на својата нова улога како шести човек, исто така се мачи, со просек од 5,3 поени во кариерата со 36,8% шут.

Разочарувачки придонеси

Другите играчи на клупата, вклучувајќи ги Сем Хаузер, Лук Корнет и Ошае Брисет, исто така не успеаја да дадат значителен придонес. Хаузер и Корнет заедно заработија само 11 вкупни поени со слаб процент на шутирање. Брисет, кој се очекуваше да биде клучно засилување, има само два поени во два натпревари.

Севкупни перформанси на клупата

Клупата на Селтикси во целина е неодолива. Моментално се најлоши во НБА по погодоци и шутирање меѓу играчите на клупата. Иако постои надеж дека играчите како Хорфорд и Причард ќе се подобрат додека се прилагодуваат на нивните нови улоги, клупата ќе треба да се засили и да обезбеди поддршка за тимот.

Потребата за подобрување

И покрај силниот почеток на сезоната на Селтикси, клупата за резерви останува потенцијално влечење на тимот. Стартната петорка е страшна, но ќе им биде потребна помош од клупата за да успеат. Клучно е Селтикси да ги решат проблемите со нивната клупа и да најдат начини да ги подобрат своите перформанси.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
ThunderPick
Бонус $2.000

Најнови вести

Нурнете во возбудата: Претстојните избори за влогови од Doubledogdare на Кинеленд
2024-04-18

Нурнете во возбудата: Претстојните избори за влогови од Doubledogdare на Кинеленд

Вести