Вести

February 12, 2024

Супер Боул 58: Избор на стрелец за прв и во секое време тачдаун

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherMatteo BianchiResearcher

Претстојниот Супер Боул 58 се очекува да прикаже две од најдобрите одбрани во НФЛ, но тоа не значи дека нема да видиме возбудливи тачдаун игри од Сан Франциско 49ерс и Канзас Сити Чифс на стадионот Алегиант во недела.

Супер Боул 58: Избор на стрелец за прв и во секое време тачдаун

Во минатогодишниот Супербол, Џејлен Хертс од Филаделфија Иглс го постигна првиот тачдаун на натпреварот само пет минути по натпреварот. Сепак, малку е веројатно дека ќе видиме брз тачдаун како прв резултат на играта оваа година. Всушност, брзиот тачдаун само седум пати го прикажа првото играње со бодови на Супер Боул, и ниту еден од тие случаи не се случи во последователни години.

Минатогодишниот Супер Боул имаше вкупно девет тачдауни, при што седум различни играчи ја најдоа крајната зона. Канзас Сити Чифс излезе како победник со возбудлива победа од 38-35 над Сан Франциско 49ерс. Линискиот бек Ник Болтон дури и постигна тачдаун при ненадејно враќање во втората четвртина.

Значи, кој прв ќе ја најде крајната зона во овогодинешниот Супер Боул 58? Ајде да ги погледнеме нашите први и во секое време избор на стрелец за тачдаун.

Избор на стрелец за првиот тачдаун во Супер Боул

Сан Франциско 49ers: Кристијан МекКафри

  • +155 за да го постигне првиот ТД за Сан Франциско
  • +340 за да го постигнете првиот TD на Super Bowl 58

Кристијан МекКафри е најплодниот стрелец на тачдаун на 49-те оваа сезона, што го прави најдобар избор за прв стрелец на тачдаун. Мекафри учествуваше со 35% од 60-те тачдауни на тимот во регуларната сезона. Во плеј-офот, тој постигна четири од седумте тачдаунови на тимот. Со рекорд на постигнување голови во 16 од 18 натпревари оваа сезона, МекКафри не е само одлична опција за првиот облог за стрелец на тачдаун, туку и како стрелец во секое време во првото и второто полувреме.

Шефовите на Канзас Сити: Раши Рајс

  • +350 за да го постигне првиот TD на Канзас Сити
  • +700 за да го постигнете првиот TD на Super Bowl 58

Раши Рајс, дебитант широк приемник за Канзас Сити Чифс, покажа потенцијал во текот на целата сезона. Тој го водеше тимот во тачдаун фаќања во текот на регуларниот дел од сезоната и продолжи да има влијание во плејофот. Рајс постигна четири од неговите осум тачдаунови како прв тачдаун на шефовите на играта. Со неговата способност да постигне гол во почетокот на првата четвртина, обложувањето на Рајс како прв стрелец на тачдаун може да биде опција со низок ризик и висока награда.

Избор на стрелец за тачдаун во секое време на Супер Боул

Сан Франциско 49: Брендон Ајјук (+140)

Дибо Самуел можеби е популарен избор за стрелец на тачдаун во секое време, но Брендон Ајјук претставува голема вредност како закана со длабоката топка или во црвената зона. Аијук има осум тачдаун фаќања оваа сезона и постигна клучен тачдаун во натпреварот од шампионатот NFC. И покрај пониската стапка на улов во плеј-офот, Аијук има потенцијал да ја најде крајната зона во секое време.

Шефовите на Канзас Сити: Тревис Келче (-130)

Тревис Келче, водечки примач на Шефовите во регуларниот дел од сезоната, продолжи да блеска во плејофот. Со 23 фаќања за 262 јарди и три тачдаун во три натпревари во плејофот, Келче се покажа како сигурна цел за Патрик Махомес. Тој има силно досие за постигнување тачдаун во постсезоната, што го прави солиден избор како стрелец на тачдаун во секое време.

Како заклучок, изборот на стрелец за првиот и во секое време тачдаун за Супер Боул 58 ги вклучува Кристијан МекКафри и Раши Рајс за Сан Франциско 49ерс и Брендон Ајјук и Тревис Келче за Канзас Сити Чифс. Овие играчи ја покажаа својата способност да ја пронајдат крајната зона и може да одиграат клучна улога во одредувањето на исходот од играта.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Подигнете ја вашата игра за обложување: Инсајдерски избори, статистика и доверливи прегледи
2024-06-02

Подигнете ја вашата игра за обложување: Инсајдерски избори, статистика и доверливи прегледи

Вести