Вести

August 2, 2023

Топ 3 бонуси за добредојде за спортско обложување за плаќања со Visa/Mastercard

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherMatteo BianchiResearcher

Кога барате спортска книшка за да се придружите, од витално значење е да ги земете предвид опциите за плаќање и достапните понуди за добредојде. За среќа, повеќето обложувалници нудат плаќања со дебитна/кредитна картичка преку Mastercard или Visa. Уште подобро, ќе добиете бонус за спортска книга откако ќе вложите средства и, во некои случаи, ќе го направите вашиот прв вистински облог со пари.

Топ 3 бонуси за добредојде за спортско обложување за плаќања со Visa/Mastercard

Но, изборот на идеален бонус за добредојде за спортско обложување можеби ќе треба одредено стручно знаење. BettingRanker е посветен да ви помогне да ги најдете најдобрите понуди за добредојде на регулираните обложувалници ширум светот. Значи, каде играчите на кредитни/дебитни картички можат да ги најдат најдобрите понуди за добредојде во август 2023 година? Прочитајте за да дознаете!

Соодветна понуда за облози до $100 во BetVictor

Лансиран во 2000 година од BV Gaming Limited, BetVictor е меѓу најпочитуваните сајтови за спортско обложување денес. Обложувалницата е позната по својот модерен распоред и стотици дневни натпревари со конкурентни коефициенти.

BetVictor нуди и фантастично бонус за добредојде од 100% до 100 УСД во бесплатни облози откако ќе направите депозит преку PayPal или кредитни/дебитни картички и ставање облог со коефициент од 2,00 или поголем. Имајте предвид дека мора да ги депонирате средствата во рок од 7 дена од отворањето на сметката.

Подолу се условите:

 • Бонусот за добредојде може да се користи во кој било спорт.
 • Облозите за бонус не може да се наплатат.
 • Бонусот истекува за 7 дена доколку не се искористи.
 • Нема барања за обложување.

Бесплатен облог до 50% до 200 евра во облог N1

Облог N1 е веб-локација за обложување со врвна оцена која прифаќа играчи од повеќе земји благодарение на лиценцата Курасао. Веб-страницата може да се пофали со еден од најинтуитивните и најсовремените интерфејси во сцената на спортско обложување, особено кога се користи мобилната верзија.

На N1 Bet, новите обложувачи добиваат 50% до 200 евра во бесплатни кредити за обложување. Еве што треба да направите за да го добиете бонусот:

 1. Пријавете се на N1 Bet и депонирајте средства користејќи Visa или Mastercard. 
 2. Запомнете да влезете во ПРВО бонус код. 
 3. Обложувач ќе ве награди со бонус за добредојде од 50% до 200 евра.

Дополнителните услови за овој бонус за спортска книга вклучуваат:

 • Бесплатните облози може да се користат на сите настани.
 • Бесплатните облози може да се користат за селекции во живо и пред натпреварот.
 • Облогот за бонус мора да има коефициент од 1,01 до 2,00.

20 € во бесплатни облози во Casumo

Казумо е попопуларен меѓу играчите на казино отколку спортските обложувачи. Но, букмејкерот го работи својот бизнис со спортско обложување тивко и ефикасно. На Казумо, ќе уживате во едноставна страница за обложување со илјадници конкурентни пред-натпревари и шанси во живо. Откако ќе имате сметка за обложување, депонирајте средства со користење достапни опции за плаќање и направете облог во вредност од најмалку 10 евра за да ја побарате понудата за добредојде од 20 евра. Облогот мора да го ставите во рок од 10 дена од регистрацијата, а облогот мора да има минимален коефициент од 1,6.

Други услови се:

 • Понудата е достапна за играчите од Ирска само.
 • Пред-натпреварот и облозите во живо се квалификуваат за промоцијата.
 • Бесплатните облози се достапни на кој било спортски пазар.
 • Нема делумно готовина за бонус облози.
About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
ThunderPick
Бонус $2.000

Најнови вести

Нурнете во возбудата: Претстојните избори за влогови од Doubledogdare на Кинеленд
2024-04-18

Нурнете во возбудата: Претстојните избори за влогови од Doubledogdare на Кинеленд

Вести