Вести

June 8, 2022

Трендови и совети за обложување во кошарка во НБА

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherMatteo BianchiResearcher

Кошарката, поточно НБА, привлекува спортски обложувачи и навивачи. Има многу информации и статистики кои ја покриваат НБА кошарката овие денови за обложувачите. Во светлината на овој факт, обложувачите во НБА поминуваат часови скенирање низ тонови на обложувачки трендови и совети, што често ги остава нивните глави да се вртат.

Трендови и совети за обложување во кошарка во НБА

Не секој обложувачки тренд или бакшиш е точен; некои обично се чинови на чиста случајност. Паметните обложувачи имаат начин да препознаат кои трендови да ги следат, а кои да игнорираат. Клучот за да останете профитабилни во потрагата по онлајн спортско обложување е совладување на уметноста на толкување линии. Сепак, оваа статија опфаќа некои важни трендови и совети за обложување во кошарка во НБА што би можеле да ги подобрат шансите за победа на секој обложувач.

Обрнете внимание на над/под трендовите

Гледањето над/помалку трендови понудени од страниците за кошарка за обложување е одличен начин да се започнете со онлајн обложување во кошарка. Најдобриот дел од овој тренд е тоа што секогаш ќе има доволно статистика. 

Колку често тимот оди над или под линијата за поени? На пример, Шарлот Хорнетс е одличен тим за обложување, имајќи 63% успеси во сезоната 2021-2022. Кошаркарските обложувалници кои можат да забележат такви трендови на почетокот на сезоната, им е многу полесно да донесат информирани одлуки на оваа тема.

Гледајте ја статистиката за перформансите дома и на пат

Секој кој се занимава со онлајн спортско обложување разбира дека играњето на домашен терен често им помага на тимовите да победуваат, дури и на тимовите со не толку добра серија на игри. Затоа, играчите секогаш треба да бидат живи за трендовите дома/пат за да ги подобрат своите шанси за победа. 

Проучувањето на овој тренд е корисно кога повеќето обложувачи, па дури и спортски книги, замижуваат пред овој тренд. Статистиката на НБА е доказ за фактот дека на секој тим му е тешко да победи на гости, особено во пост-сезоната.

Следете го распоредот на тимот

Премисата да се обрне внимание на распоредот на тимот е дека повеќето НБА тимови имаат тенденција да имаат слаби перформанси кога се уморни. За разлика од другите онлајн трендови за спортско обложување, овој нема врска со бројките, туку само внимава на распоредот на патување на тимот. 

Обложувачите треба да обрнат внимание на моментите кога тимот ќе биде при крај на долго патување или серија натпревари и се „фаворизира“ на бодови. Играчите секогаш треба да внимаваат на „назад-до-назад“, термин што се користи кога тимот игра последователни ноќи.

Обложувајте се против ширењето

Останува против ширењето, најчесто АТА, е вообичаена стратегија за обложување што ја користат обложувачите во НБА. Обложувањето со ширењето значи дека обложувачите го избираат фаворитот за победа и го покриваат ширењето. Сепак, обложувањето против трендот покажува дека играчот го зема аутсајдерот да победи или загуби со помала разлика од ширењето на поени. Сепак, обложувањето против ширењето на онлајн обложувањето во кошарка бара добра големина на примерокот.

НБА е синоним за статистика. Обложувачите на кошаркарските обложувалници кои одвојуваат време да ги проучат овие статистики често имаат поголеми шанси да победат над обложувачите кои не го прават тоа. Играчите кои се нови во НБА-тендирањето треба да започнат со лесно сварливи статистики или трендови додека се запознаваат со динамиката на играта. Колку повеќе играчот поминува време за проучување на играта, толку подобро станува.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
ThunderPick
Бонус $2.000

Најнови вести

Нурнете во возбудата: Претстојните избори за влогови од Doubledogdare на Кинеленд
2024-04-18

Нурнете во возбудата: Претстојните избори за влогови од Doubledogdare на Кинеленд

Вести