Вести

February 12, 2024

Феникс Санс против Голден Стејт Вориорс: пресметка на сите ѕвезди на НБА

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherMatteo BianchiResearcher

Вовед

НБА паузира за Ол-стар паузата следната недела, а за Феникс Санс и Голден Стејт Вориорс, кои се среќаваат вечерва во Чејс центарот (20:30 часот по средноевропско време, ABC), паузата може да биде прекин на добрите Вибрациите што ги имаат двата тима во моментов.

Феникс Санс против Голден Стејт Вориорс: пресметка на сите ѕвезди на НБА

Неодамнешна изведба

Санс (31-21, 15-10 на гости, 21-29-2 АТС) имаат 5-1 во последните шест натпревари и се на петтото место во поредокот на Западната конференција, два меча пред осмопласираниот Далас Маверикс. Феникс е сопственик на Голден Стејт (24-25, 13-13 дома, 24-23-2 АТС) во последните две години, победувајќи на седум од последните осум директни средби, вклучувајќи ги и првите три оваа сезона. На Санс им е дадена предност вечерва да ја завршат метата на регуларниот дел од сезоната, но ќе мора да разладат жешка екипа за да го сторат тоа. Вориорси моментално се на 11-то место на Западот, два натпревари зад десеттопласираната Јута Џез. Но, како и Санс, Дабс имаат пет победи во нивните последни шест домови и се во една од нивните најдобри серии во сезоната со уште четири натпревари до Ол-стар паузата.

Коефициенти за обложување

Еве ги коефициентите за обложување за играта:

 • Распространетост: Феникс Санс -2 (-111), Голден Стејт Вориорс +2 (-109)
 • Над/Под: Над 242,5 (-115), Под 242,5 (-105)
 • Парична линија: Феникс Санс -130, Голден Стејт Вориорс +110

Неодамнешни игри

Последните пет игри за Феникс Санс:

 • Јута Џез (2/8 – дома): Победи 129-115
 • Милвоки Бакс (2/6 – дома): Победи 114-106
 • Вашингтон Визардс (2/4 – гости): Победи 140-112
 • Атланта Хокс (2/2 – гости): Загубени 129-120
 • Бруклин Нетс (1/31 – гости): Победи 136-120

Последните пет натпревари за Голден Стејт Вориорс:

 • Индијана Пејсерс (2/8 – гости): Победи 131-109
 • Филаделфија 76ерс (2/7 – гости): Победи 127-104
 • Бруклин Нетс (2/5 – гости): Победи 109-98
 • Атланта Хокс (2/3 – гости): Загубени 141-134 (ОТ)
 • Мемфис Гризлис (2/2 – гости): Победи 121-101

Предвидување

Врз основа на нивната неодамнешна игра, Вориорс секако заслужуваат одредено внимание. Натпреварот оваа вечер го означува враќањето на Голден Стејт дома по патувањето со 4-1 во кое загубија само од Хокс во ОТ и ги победија Гризлис, Нетс, 76ерс и Пејсерс. Дали нивната жешка серија ќе продолжи назад во Центарот Чејс? Од друга страна, Санс беа доминантни против Вориорс во последниве години и се фаворизирани да го завршат натпреварот од регуларната сезона. Сепак, Вориорси се покажаа добро на домашен терен и не можат да бидат отпишани. Со оглед на борбите на Вориорс против тимови со победнички рекорди, се предвидува дека Санс ќе победат и ќе го покријат ширењето.

Најдобри реквизити за играчи

Еве неколку реквизити за играчи што треба да се земат предвид:

 • Девин Букер над 5,5 асистенции
 • Џонатан Куминга над 2,5 асистенции
 • Јусуф Нуркиќ над 11,5 поени и 22,5 поени + скокови

Каде да се обложите во НБА

Ако сте заинтересирани за обложување на НБА, постојат неколку реномирани спортски обложувалници од кои можете да изберете. Некои од најдобрите онлајн спортски книги нудат широк спектар на коефициенти во НБА во текот на годината, вклучувајќи ги коефициентите за плејофот во НБА, коефициентите за Ол-стар игри, коефициентите за НБА драфт и шансите за големи награди. Важно е да изберете доверлива книга која одговара на вашите преференции за обложување. Проверете ги нашите прегледи за да ви помогнат да донесете информирана одлука.

Дознајте повеќе за обложување НБА

Ако сакате да дознаете повеќе за обложувањето во НБА, имаме сеопфатен водич за обложување во НБА што ги покрива инволвираните и испустите на обложувањето во НБА. Дополнително, ако сте заинтересирани за облози за НБА играчи, имаме водич специјално посветен на реквизитите за НБА играчи.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Подигнете ја вашата игра за обложување: Инсајдерски избори, статистика и доверливи прегледи
2024-06-02

Подигнете ја вашата игра за обложување: Инсајдерски избори, статистика и доверливи прегледи

Вести