Вести

October 31, 2023

Чет Холмгрен: Импресивната изведба на дебитант предизвикува возбуда за фановите на Тандер

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherMatteo BianchiResearcher

Вовед

Чет Холмгрен, најочекуваниот дебитант за Оклахома Сити Тандер, покажа голем потенцијал во неговите први три натпревари во НБА. Додека се уште е рано во неговата кариера, веќе постојат причини за оптимизам за неговата иднина.

Чет Холмгрен: Импресивната изведба на дебитант предизвикува возбуда за фановите на Тандер

Импресивна статистика

Во првите три натпревари, Холмгрен има просек од 15,3 поени, 7,0 скока и 2,3 блокади по натпревар. Тој шутира импресивни 57% од поле и 55% од надвор од лакот. Овие бројки само ја чешаат површината на неговото влијание на теренот.

Анализа на играта

Во своето деби во НБА, Холмгрен имаше солиден настап, со 11 поени, четири скока и три асистенции. Сепак, тој чувствуваше дека може подобро и да постави повисоки стандарди за себе.

Во својот втор натпревар, Холмгрен навистина го покажа својот потенцијал. Тој постигна 16 поени, вклучувајќи ја и клучната тројка во последната минута и постави рекорд на дебитантот на Тандер со седум блокади. Неговиот настап заработи пофалби и од соиграчите и од противниците.

Во својот трет натпревар, Холмгрен се соочи со тежок натпревар против Никола Јокиќ, актуелниот МВП. Додека се бореше во одбраната, ја имаше својата најдобра офанзивна партија во сезоната, постигнувајќи 17 поени во првото полувреме.

Заклучок

Раните изведби на Чет Холмгрен ја покажаа неговата сестраност и потенцијал. Како што продолжува да се развива и да стекнува искуство, тој има потенцијал да стане суперѕвезда во НБА. Навивачите на Тандер имаат причина да бидат возбудени за иднината со Холмгрен во нивниот тим.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
ThunderPick
Бонус $2.000

Најнови вести

Нурнете во возбудата: Претстојните избори за влогови од Doubledogdare на Кинеленд
2024-04-18

Нурнете во возбудата: Претстојните избори за влогови од Doubledogdare на Кинеленд

Вести