Вести

October 31, 2023

Чет Холмгрен: Импресивната изведба на дебитант предизвикува возбуда за фановите на Тандер

Ethan Moore
WriterEthan MooreWriter
ResearcherMatteo BianchiResearcher

Вовед

Чет Холмгрен, најочекуваниот дебитант за Оклахома Сити Тандер, покажа голем потенцијал во неговите први три натпревари во НБА. Додека се уште е рано во неговата кариера, веќе постојат причини за оптимизам за неговата иднина.

Чет Холмгрен: Импресивната изведба на дебитант предизвикува возбуда за фановите на Тандер

Импресивна статистика

Во првите три натпревари, Холмгрен има просек од 15,3 поени, 7,0 скока и 2,3 блокади по натпревар. Тој шутира импресивни 57% од поле и 55% од надвор од лакот. Овие бројки само ја чешаат површината на неговото влијание на теренот.

Анализа на играта

Во своето деби во НБА, Холмгрен имаше солиден настап, со 11 поени, четири скока и три асистенции. Сепак, тој чувствуваше дека може подобро и да постави повисоки стандарди за себе.

Во својот втор натпревар, Холмгрен навистина го покажа својот потенцијал. Тој постигна 16 поени, вклучувајќи ја и клучната тројка во последната минута и постави рекорд на дебитантот на Тандер со седум блокади. Неговиот настап заработи пофалби и од соиграчите и од противниците.

Во својот трет натпревар, Холмгрен се соочи со тежок натпревар против Никола Јокиќ, актуелниот МВП. Додека се бореше во одбраната, ја имаше својата најдобра офанзивна партија во сезоната, постигнувајќи 17 поени во првото полувреме.

Заклучок

Раните изведби на Чет Холмгрен ја покажаа неговата сестраност и потенцијал. Како што продолжува да се развива и да стекнува искуство, тој има потенцијал да стане суперѕвезда во НБА. Навивачите на Тандер имаат причина да бидат возбудени за иднината со Холмгрен во нивниот тим.

Најнови вести

Како да се справите со лошите трки во обложувањето
2023-11-20

Како да се справите со лошите трки во обложувањето

Вести