Вести

January 5, 2022

Љубителите на онлајн спортско обложување нема да ризикуваат

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherMatteo BianchiResearcher

Сезоната 2020-21 веќе собра пареа и Јунајтед, најуспешниот клуб во историјата на лигата, веќе е тема на разговор. Кој не знае дека Олд Трафорд беше пекол во времето на Сер Алекс Фергусон? Сепак, со доаѓањето на Оле Гунар Солскјер како менаџер на клубот по заминувањето на Жозе Мурињо во декември 2018 година, работите тргнаа од лошо на полошо.

Љубителите на онлајн спортско обложување нема да ризикуваат

„Театарот на соништата“ стана Театар на кошмарите по 5-нили бришење од Ливерпул на 24 октомври 2021 година. Да, дури ни CR7 не можеше да помогне по неговото напнато враќање во клубот. Всушност, на Солскјер му претстои тешка битка да ја задржи својата работа со Јунајтед да паѓа на седмата позиција по 9 одиграни натпревари оваа сезона.

Дали некој би се обложил дека Манчестер Јунајтед ќе заврши меѓу првите четири во овој момент од времето? Не многу би. Има причина (или можеби причини) зошто Јунајтед е претекнат од клубови како Тотенхем Хотспур и Вестхем, а да не ги спомнуваме вообичаените осомничени во трката во првите четири: Манчестер Сити, Ливерпул и Челзи. Не дај Боже ако Солскјер го спушти Јунајтед во зоната за испаѓање по оваа сезона.

Зошто обложувачите нема да ризикуваат

По натпреварот на Ливерпул, тешко е да се обложи на Јунајтед за нешто оваа сезона, без разлика колку некој сака спортско обложување. И затоа можеби не е изненадувачки да се види платформи за обложување му даде на Јунајтед атрактивни коефициенти во блиска иднина.

Клубот е во губитничка серија

Откако собра само еден бод во последните четири првенствени натпревари, серијата порази на Јунајтед кажува се. Пред незамисливиот пораз од Ливерпул, Јунајтед претрпе изненадувачки пораз од Астон Вила и Лестер. Сè што можеа да успеат е нерешено против Евертон, одигран „Олд Трафорд“.

Со ваков рекорд, шансите на Јунајтед да заврши во првите четири оваа сезона стануваат сè помали од ден на ден, а не многу љубители на онлајн спортско обложување веројатно ќе ги обложуваат своите пари на клубот за да го освојат првото место од четирите лајкови. на Тотенхем, Вестхем, па дури и на Арсенал.

Сè уште претстојат тешки тела

Ако некој мислеше дека следните натпревари на Јунајтед се прошетка во парк, тој е пред грубо будење. Следните четири натпревари се против Тотенхем, Манчестер Сити, Ватфорд, Челзи и Арсенал!

Иако некој може да го напушти Вотфорд, Манчестер Сити е сила на друго ниво, формата на Челзи се засили по доаѓањето на Тухел како менаџер, а Арсенал секогаш е тежок за кршење. Тотенхем, од друга страна, е познат по својот став никогаш да не се каже-умри. Така, слободно може да се каже дека ќе биде чудо ако Солскјер може да го изведе Јунајтед од оваа ситуација.

Значи, каде оди тимот од овде? Иако не може да се негира дека Јунајтед е способен да се врати од оваа серија на порази со победа против кој било тим напред на рангирањето, би било многу немудро да се обложиме на Јунајтед, особено во трката меѓу првите четири.

Ова е затоа што Солскјер не можеше да ги инспирира своите играчи дури и откако го донесе CR7 на бродот, и тоа само може да биде голем проблем за него. Можеби ако можеше да го смени тактот во следните неколку натпревари, сепак ќе имаше шанса.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
ThunderPick
Бонус $2.000

Најнови вести

Нурнете во возбудата: Претстојните избори за влогови од Doubledogdare на Кинеленд
2024-04-18

Нурнете во возбудата: Претстојните избори за влогови од Doubledogdare на Кинеленд

Вести