Вести

May 14, 2023

5 фудбалски ѕвезди кои сакаат обложување и коцкање

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherMatteo BianchiResearcher

Давањето пункт е вообичаена практика кај повеќето луѓе. Но, ова може да привлече внимание кога сте еден од најпознатите фудбалери. Значи, кои се некои од овие играчи кои не можат да одолеат на искушението да стават облог, било да е тоа коњска трка, фудбалски натпревар или спин на автомат? Оваа статија има листа на најдобрите пет фудбалери кои го делат истиот ентузијазам за коцкање. Интересно е!

5 фудбалски ѕвезди кои сакаат обложување и коцкање

Златан Ибрахимовиќ

Интересна е приказната за Златан Ибрахимовиќ и обложување/коцкање. Поранешниот шведски репрезентативец има финансиски интереси во Бетард, со седиште во Малта сајт за спортско обложување, каде што е косопственик од 2018. ФИФА соопшти дека ова е нелегално, и бил казнет со 50.000 евра. Неговиот тогашен фудбалски клуб, Милан, исто така беше казнет со 25.000 евра. 

Вејн Руни

Во 2008 година, Вејн Руни, поранешен напаѓач на Манчестер Јунајтед, загуби неверојатни 65.000 фунти за два часа играње видео покер. Тој се вратил во Манчестер додека неговата сопруга била отсутна пред да ги обложи максималните влогови во блек џек, постојано губејќи. Руни со голема брзина ги прифати загубите пред да продолжи на рулет, каде што повторно загуби. До затворањето на објектот, тој ја изгубил целата своја плата. Овој инцидент му донесе на Руни место на оваа листа.  

Тони Адамс

Тони Адамс, поранешен дефанзивец на Арсенал, беше познат по своите тешки зафати со напаѓачите на теренот. Но, тоа е спротивно од неговите вештини за обложување. Поранешниот англиски репрезентативец бил алкохоличар кој дури бил и затворен поради возење во пијана состојба. Иако Арсен Венгер му помогна да ја прекине зависноста од алкохол, Тони Адамс беше страствен обложувач. Тој изгуби многу во спортско обложување, покер и рулет маси. Интересно е што тој сега е реформиран човек, води клиника за проблематични коцкари и алкохоличари. 

Џанлуиџи Буфон

Поранешниот голман на Италија и Јувентус претрпе многу стереотипи и скандали со наместени натпревари кои се закануваат да ја попречат неговата славна кариера. Пред финалето на Светското првенство во 2006 година и во 2012 година, голманот беше дел од група под истрага за нелегални облози вредни 1,5 милиони долари. ФИФА ги отфрли обвиненијата. 

Нејмар помладиот

Фудбалерот на Бразил и ПСЖ лесно може да ви добие облог на негов ден. Но, Нејмар освен тоа има и други вештини играње фудбал. Може да танцува, да пее, да свири музички инструменти и да става покер облози, особено со пријателите во онлајн казина. 

Дали оваа статија пропушти име што го знаете? Жерар Пике, Дејвид Бентли, Џои Бартон и Рој Керол се други значајни имиња во обложувачката индустрија. Но, запомнете дека приказната честопати не завршува добро, при што повеќето страдаат од загуби што ја потресуваат кариерата. Значи, обложувајте се со стратегија и одговорно.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Нурнете во возбудата: Претстојните избори за влогови од Doubledogdare на Кинеленд
2024-04-18

Нурнете во возбудата: Претстојните избори за влогови од Doubledogdare на Кинеленд

Вести