Вести

August 22, 2023

Leonbet Ве покани да побарате 50% бонус за депозит во промоцијата на Sport Booster

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherMatteo BianchiResearcher

Leonbet е една од водечките компании за спортско обложување лансирана во 2007 година. Компанијата успеа да остане на врвот на индустријата благодарение на конкурентните шанси, одличниот избор на настани и фантастичните бонуси.

Leonbet Ве покани да побарате 50% бонус за депозит во промоцијата на Sport Booster

Така, во денешниот преглед на бонус на BettingRanker, ќе научите за промото за 50% Sport Booster и како да го побарате. Дознајте за минималните шанси, периодот на важност на бонусот и другите услови и услови.

Што е промото на Sport Booster во Leonbet?

Промоцијата Sport Booster е a бонус за депозит лансиран од Leonbet на 6 октомври 2022 година и ќе трае до 31 декември 2023 година, во 16:59 EDT. За да ги исполнувате условите за овој бонус, внесете го Спортски засилувач бонус код при депонирање во благајната. 

Ова бонус за повторно вчитување може да се бара секоја недела од петок 00:01 до недела 23:59 EDT. Минималниот квалификуван депозит за време на овој период на кампања е 5 УСД, а наградата е 50% од депонираниот износ, но не надминува 500 УСД.

На пример, ако депонирате 50 долари користејќи кој било начин на плаќање, регулирана спортска книшка ќе ве награди со 25 долари во бесплатни кредити за обложување. Идеално, ќе треба да депонирате 1.000 долари за да го побарате вкупниот износ, иако Leonbet вели дека можете да го барате со депозит од 700 долари.

Услови за кампања за зголемување на спортот

Како и секој друг бонус за спортска книга, Leonbet додаде повеќе услови што играчите мора да ги следат додека го користат овој бонус. Прво, бонусот има услов за обложување 10 пати, што значи дека обложувачите мора да користат сума 10 пати поголема од бонусот за да ги уплатат добивките. Имајте предвид дека обложувачите мора да го исполнат ова барање во рок од 72 часа.

Во меѓувреме, само повеќе и единечни облози кои вклучуваат најмалку две селекции пред натпреварот и настани во живо ќе се вбројат во условот за обложување. Дополнително, барем еден од настаните мора да има коефициент помеѓу 1,70 и 3,00 за да се смета за обложување. Само облозите поставени на различни настани ќе бидат прифатливи.

Други услови за бонусот Sport Boost вклучуваат:

  • Учесниците не можат да обложуваат на неколку пазари во рамките на истиот настан.
  • Само средствата од главната сметка може да се користат за исполнување на барањата за обложување.
  • Облозите за добивка и за губење се сметаат за обложување на бесплатните кредити за обложување.
  • Откажани облози и Виртуелни спортски облози не ги исполнуваат условите.
About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Нурнете во возбудата: Претстојните избори за влогови од Doubledogdare на Кинеленд
2024-04-18

Нурнете во возбудата: Претстојните избори за влогови од Doubledogdare на Кинеленд

Вести