Сè што треба да знаете за: Mobile Betting

Општо земено, спортското обложување е активност на обложување на проценетиот исход на спортски настан. Регуларноста на спортските облози се разликува од култура до култура, но фудбалот се чини дека е најпопуларниот спорт на кој луѓето се обложуваат.

Големите казино оператори во коцкањето денес нудат мобилна платформа и за своите играчи. Едноставно кажано, мобилното спортско обложување е обложување на вашиот избор на спортски настан користејќи мобилни уреди, како што се паметни телефони или таблети.

Сега, сè повеќе играчи секој ден можат да уживаат во удобноста на обложување на спортови преку нивните мобилни уреди со Android или iOS, бидејќи поголемиот дел од сајтовите за спортско обложување се погодни за мобилни телефони.

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherMatteo BianchiResearcher
Разлика помеѓу мобилното и редовното спортско обложување

Разлика помеѓу мобилното и редовното спортско обложување

Ќе препознаете различни разлики секогаш кога ќе се префрлите од десктоп формата на обложувалница на мобилната форма на a сајт за спортско обложување. Ова дефинитивно не треба да ве натера да мислите дека страниците за мобилни обложување се споредни на кој било начин. Всушност, секој тип на локација е оптимизиран за уредот што ќе го користите за играње.

Следниве области се каде што веројатно ќе ги забележите најголемите разлики:

  • Кориснички интерфејс: бидејќи десктоп верзијата на страницата за спортско обложување е креирана за компјутерски екран, таа ќе вклучува повеќе функции и ќе биде поедноставна за навигација.
  • Специјални карактеристики: Специјалните карактеристики понудени на десктоп верзијата на страницата за спортско обложување можеби не се достапни за мобилната верзија бидејќи мобилните немаат толку моќна обработка како што имаат десктоп компјутерите.
  • Големина на копче/текст: Очекувано, копчето и големината на текстот на мобилниот ќе бидат многу помали отколку на десктоп верзијата на страницата за спортско обложување.
Разлика помеѓу мобилното и редовното спортско обложување
Најдобри спортски игри за обложување на вашиот мобилен телефон

Најдобри спортски игри за обложување на вашиот мобилен телефон

Сигурно нема да ви биде премногу предизвик да пронајдете мобилна спортска игра на која ќе се обложувате во 2022 година. Денес, речиси секоја страница за спортско обложување се труди да им понуди мобилна верзија на својата страница на своите играчи. Подолу, ги наведовме најдобрите мобилни спортски игри за обложување.

Фудбалско обложување

Кога станува збор за спортско обложување, првиот спорт на кој ќе помислите најверојатно ќе биде фудбалот, познат и како фудбал. Фудбалот е секако најпознатиот спорт ширум светот и се игра во текот на сите четири сезони.

Значи, не треба да ве чуди што обложувањето на фудбалски натпревари е атрактивно како и секогаш во овој момент, со оглед на тоа што го имаме новозавршениот Еврокуп и сезоните кои продолжуваат за англиската Премиер лига Лигата на шампионите на УЕФА, и Бундеслигата меѓу многуте.

Кошаркаско обложување

Ја ставивме кошарката на второто место на нашата листа бидејќи може да се смета за втор најпопуларен спорт што се игра и се обложува на меѓународно ниво. Иако е релативно нов спорт, измислен во 1891 година, тој брзо го стекна своето место меѓу најдобрите спортови за обложување.

Колку што знаеме милијарди долари се обложуваат на НБА само секоја година. Бројката драстично се зголемува кога ќе броиме некои поголеми кошаркарски настани, како што е мартовското лудило за кошарката NCAA.

Бејзбол обложување

Бејзболот најчесто се нарекува „Американско поминување на времето“ и е еден од најомилените спортови во САД. Измислен е околу 1840-тите и се игра оттогаш. Сега е најпрестижната бејзбол лига во светот Голема лига безбол (MLB), кој вклучува вкупно 30 екипи - 29 во САД и 1 во Канада.

Ќе најдете многу натпревари на кои може да се обложувате во бејзбол-лигата, бидејќи секој тим се очекува да одигра 162 натпревари во текот на една типична сезона.

Обложување со трки со коњи

Трки со коњи се смета за спорт на кралевите во многу култури. Вклучува два или повеќе коњи кои ги возат џокеи на предодредено растојание за натпревар. Иако имало многу други видови на трки во кои учествувале животни кои се натпреваруваат, како што се трки со свињи и трки со кучиња, коњите го преземаат водството кога станува збор за индустријата на обложување.

Во денешно време, речиси не може да се сретне со мобилна спортска книшка која нема коњски трки како спорт за обложување.

Најдобри спортски игри за обложување на вашиот мобилен телефон
Сè што треба да знаете за коефициентите за мобилно спортско обложување

Сè што треба да знаете за коефициентите за мобилно спортско обложување

Не можеме да ставиме доволно акцент на важноста да се знае како да се читаат коефициентите за обложување. Тоа е суштински чекор што треба да го направите ако сакате да се обложувате на паметен начин. Тоа ви овозможува да дознаете која е веројатноста да се случи исход и која е можната награда што можеби ја добивате.

Можеби мислите дека е напорно да разберете како функционираат шансите во обложувањето, но советите и триковите што ги наведовме подолу треба да ви го олеснат процесот и да ви помогнат да стекнете предност.

Запомнете дека бројките претставуваат сосема различни работи врз основа на кој систем го усвојува страницата за обложување. За почеток, ќе наидете на три главни начини на кои коефициенти за обложување се претставени: коефициенти на парична линија, фракциони коефициенти и децимални коефициенти.

Шансите на Moneyline

Оваа верзија на шансите е вообичаена во Соединетите Држави. Едноставно кажано, облогот со парична линија вклучува избор на еден од тимовите што ќе ја добие играта.

Бројот проследен со знакот минус (-) го означува износот што треба да го обложите за да освоите 100 долари, додека бројот придружен со знакот плус (+) ја означува сумата што ќе ја освоите ако вложите 100 долари.

Дробни коефициенти

Овие типови на коефициенти се попознати како британски коефициенти. Тие се претставени како дропки, па оттука и името - дробни коефициенти. Примерите може да бидат 3-1 или 7-4.

Можете да ја броите вашата добивка со множење на износот на вашиот облог со делот. На пример, ако се обложите 10 долари со коефициент 3-1, ќе добиете добивка од 30 долари плус вашиот првичен облог, 10 долари во овој случај.

Децимални коефициенти

Овие коефициенти се прикажани како еден број, што е сумата што ќе ја добиете ако обложите 1 $. Да речеме дека сте се обложиле 1$ на коефициент наведен како 6, ќе добиете добивка од 5$ и вашиот првичен облог од 1$.

Сè што треба да знаете за коефициентите за мобилно спортско обложување
Најдобри мобилни обложувалници

Најдобри мобилни обложувалници

Во 2022 година, многу е ретко да се најде обложувачница за спортско обложување што не нуди некаков вид алтернатива погодна за мобилни телефони. Иако многу обложувалници не им обезбедуваат на играчите наменски апликации за спортско обложување, речиси секој онлајн обложувач за мобилни телефони се погрижува да има веб-локација компатибилна со мобилни телефони.

Подолу, ги наведовме најдобрите мобилни обложувалници кои им нудат на своите играчи широк спектар на промотивни зделки и бонуси:

  1. 22 Облог: Мобилните корисници можат да имаат пристап до мобилниот оптимизиран облик на онлајн-страницата за спортско обложување на 22Bet или може да ја преземат апликацијата 22Bet на Apple iOS или Android која ја вклучува целосната функционалност на страницата.
  2. Бетсон: Betsson нуди беспрекорно искуство со мобилно обложување кое е одлична замена за нивната веб-страница за десктоп компјутери. Можете исто така да уживате во неверојатни визуелни слики и софистицирана функционалност ако ја преземете апликацијата.
  3. Казумо: Казумо е една од најдобрите опции ако барате да ставате спортски облози во движење. Лесно е да се обложувате на спорт преку вашиот мобилен телефон или таблет благодарение на одличната веб-локација на Casumo за мобилни телефони. Исто така, имате можност да ја преземете апликацијата од App Store или Google Play.
  4. Ајде: Немате апликација за преземање обезбедена од ComeOn, но бидејќи веб-локацијата е целосно оптимизирана за мобилни телефони, ги наоѓате сите карактеристики што ги вклучува главната веб-страница за десктоп.
  5. Betsafe: Betsafe нуди и веб-локација погодна за мобилни телефони и мобилна апликација која работи беспрекорно. На мобилната апликација, ќе ги најдете истите опции и алатки за обложување како што ги имате на десктоп верзијата.
Најдобри мобилни обложувалници
Зошто е популарно мобилното спортско обложување?

Зошто е популарно мобилното спортско обложување?

Денес, паметните телефони ги користиме во основа за сè. Мобилната забава достигна точка каде што услугите како Netflix и Spotify се достапни во форма на апликации на мобилните телефони.

Индустријата за iGaming, исто така, го забележа значењето на производството на сајтови и апликации кои се погодни за мобилни телефони. Ова значи дека сега обложувачите можат да пристапат до нивната омилена страница за спортско обложување во движење, сè што треба да направат е да го земат телефонот и да ја посетат веб-страницата.

Друга причина зошто мобилното спортско обложување е толку популарно денес е затоа што новите играчи се чувствуваат удобно и добредојдено.

Копнените казина вообичаено се сметаат за раскошни. Значи, тешко е само лежерно да влезеш и да имаш шанса да најдеш маса. Сепак, општеството за мобилно коцкање го намали овој јаз со производство на апликации и мобилни компатибилни сајтови кои им овозможуваат на луѓето да се обложуваат во секое време каде било.

Зошто е популарно мобилното спортско обложување?
Најдобрите мобилни сајтови за спортско обложување

Најдобрите мобилни сајтови за спортско обложување

Спортското обложување со помош на вашиот мобилен телефон е обично прилично едноставно и едноставно. За почеток, треба да барате онлајн спортски книги кои се компатибилни со мобилни уреди или ја имаат верзијата на апликацијата. Потоа, треба да се осигурате дека тие се сигурни и доверливи. Можете да продолжите и да ги проверите нашите прегледи за врвните мобилни обложувалници наведени погоре.

Откако ќе ја пронајдете најдобрата апликација за веб-страници за спортски книги, можете да продолжите да ја преземате апликацијата и да се регистрирате за обложувалницата. Откако ќе се регистрирате, треба да депонирате пари користејќи го методи на депонирање понудени од букмејкерот.

Потоа, сè што треба да направите е да пронајдете спортски настан што го претпочитате и да ставите облози на исходот со користење на депозитот што штотуку го направивте. Не заборавајте да ги проверите шансите пред да го завршите облогот.

Обложувањето на спорт со вашиот мобилен е често непречено искуство бидејќи обложувалниците се многу прецизни во развојот на апликации погодни за корисниците во денешно време. Некои играчи дури мислат дека квалитетот на апликациите развиени денес е повисок од повеќето веб-страници за спортско обложување за десктоп компјутери.

Исто така, неверојатно е удобно да се обложувате со мобилен телефон, имајќи предвид дека можете да го направите тоа дури и во вашиот кревет. На крајот сепак е прашање на лична преференца.

Најдобрите мобилни сајтови за спортско обложување
About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)