Сè што треба да знаете за: Реквизит за обложување

Помина времето на спортско обложување само за конечниот резултат. Наместо да се фокусираат на исходот или кој ќе победи, денес обложувачите го имаат луксузот да се коцкаат на настани што се случуваат во текот на играта. Ова е она за што се работи за Prop Betting. Иако оваа форма на обложување може да биде многу забавна, може да има облини за учење доколку сте нови во неа. Па, како функционира? Кој е најдобриот начин да се пристапи кон реквизитите за облози? Како може некој да обезбеди успех? Подолу изложивме се што треба да знаете за Проп обложувањето. Покрај ова, ги собравме и најдобрите веб-локации за обложување за реквизити. Ајде да погледнеме.

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherMatteo BianchiResearcher
Објаснети реквизити за облози

Објаснети реквизити за облози

Пропското обложување, исто така познато како Пропозиција, додава уште еден слој на сложеност и возбуда на спортското обложување. Премисата на Prop Betting е дека облозите не доживуваат никакво влијание врз типичните исходи на обложувањата. Реквизитите на обложувалниците им даваат можност на обложувачите да обложуваат на моменти во играта, наместо на исходот од играта. Една од многуте причини зошто е толку популарно Prop Betting е затоа што операторите на спортските книги ви дозволуваат да вградите повеќе реквизити, што ја зголемува можната победа. Поради ова, обложувачите можат да најдат многу поголеми потенцијални исплати со Prop Bet отколку општата работа за спортско обложување.

Како да знаете дали може да му се верува на давателот на коцкање

Искуството на обложувачниците ќе зависи од изборот на онлајн спортски книги. Изборот на доверливи страници на Prop Bets е од клучно значење за да се обезбеди играчите да го минимизираат ризикот и да имаат позитивно искуство додека се коцкаат онлајн. Некористењето на доверлива страница може да резултира со измама, да не ви биде платено навреме или да наидете на нефер услови за спортско обложување. За среќа, повеќето онлајн спортски обложувалници се безбедни. Еве ги карактеристиките што треба да ги барате на страницата за спортски книги што може да ви помогнат да одредите дали е легална и доверлива:

 • Лиценцирано како веб-локација за обложување од страна на Управата за коцкање на Малта, Комисијата за коцкање на Обединетото Кралство или Шведската управа за коцкање
 • Ознаки за квалитет од организации како што се Certified Fair Gambling и eCOGRA
 • Следејќи ги строгите прописи донесени од државата или земјата
 • Веб-страници шифрирани со безбедносни сертификати како што е SSL
Објаснети реквизити за облози
Видови на коефициенти за обложување на реквизит

Видови на коефициенти за обложување на реквизит

Коефициентите за проп облози се слични на коефициентот за обложување луѓето наоѓаат на други спортски облози. Избраната спортска книшка ќе ви овозможи да ги гледате вашите реквизити во формати на фракционо, децимално или американски коефициенти. Постојат многу видови на реквизити за облози, што отвора можности за некои многу интригантни и неконвенционални спортски облози. Како и да е, реквизитите за реквизити може да се поделат во три главни категории: Реквизити за игри, Реквизити за играчи и Реквизити за новини. Ајде да разгледаме подлабоко во секој од овие типови:

Игра Реквизити

Реквизитите за игри се фокусираат на тоа како поединецот настапува и е поврзан со перформансите базирани на тимови. Може да биде нешто толку едноставно како да се избере кој тим од МЛБ прв ќе го постигне домашен терен за да избере кој тим ќе добие 10 поени побрзо. Овој вид на реквизит има тенденција да се фокусира на над или под ситуации, примери за пари, и може да вклучува ситуации со да или не.

Реквизити за играчи

Реквизитот на играчот е колку што звучи поентата. Ова е тип на реквизит облог што се заснова на перформансите, статистиките или исходот на одреден играч. Може да варира од колку тачдаунови ќе фрли еден бек, до бројот на асистенции со кои ќе заврши стартниот чувар. Поголемиот дел од времето, реквизитите на играчите вклучуваат збир со над и под.

Реквизити за новина

Новите реквизити се популарни за време на големи спортски настани, како што е Супер Боул, и се познати како најинтересниот вид на предлог во спортското обложување. Најчесто, овие реквизит облози немаат никаква врска со самата игра. Наместо тоа, тие повеќе се фокусираат на уникатни моменти, вклучително и фрлање парички, настапи на полувремето и сè помеѓу. Пример за тоа е предвидувањето на бојата на енергетскиот пијалок што ќе се фрли на тренерот кој ќе победи. Друг популарен реквизит облог за новина вклучува обложување за тоа колку долго ќе трае Националната химна пред играта. Сепак, повеќето спортски книги обично имаат пониски ограничувања за новитети во споредба со другите облози за реквизити.

Други опции за реквизит обложување

Тимски реквизити

Познато е дека тимските реквизити се многу слични на реквизитите за игра. Сепак, фокусната точка на првиот е само еден тим, а не и двата. Пример за тимски реквизити вклучува избирање тим што ќе води на полувремето за време на Суперболот.

Видови на коефициенти за обложување на реквизит
Како да поддржите обложување на спортски онлајн

Како да поддржите обложување на спортски онлајн

 1. Пријавете се на вашата сметка на операторот за спортска книшка.
 2. Изберете ја вистинската категорија од паѓачкото мени. Ова вклучува.
 3. Кога се подготвувате да се обложите, една од најважните работи што треба да ги направите е да ги истражите опциите. Сакате облог за кој имате одредено знаење или сте го направиле вашето истражување.
 4. Одвојте време да ја завршите домашната задача. Треба да го истражите секој аспект од вашиот реквизит облог за да ги направите најсоодветните избори.
 5. Ограничете ги вашите облози. Ако се обложувате на многу играчи, хендикепирањето на вашите алтернативи ќе ви помогне да ја изберете најдобрата.
 6. Додадете го облогот на вашата листа на облози. Пред да можете да го ставите вашиот облог, на повеќето сајтови треба да го додадете тој специфичен облог на вашата листа. Сепак, некои ќе ви овозможат да продолжите и веднаш да се обложите.
 7. Следно, избирате сума за обложување.
 8. Конечно, ставете го вашиот облог и поднесете го!

Уникатни карактеристики на популарниот софтвер за обложување реквизит

Исто како што има многу спортови и играчи од кои можете да изберете кога сакате да поставите облог, исто така има и многу различни популарни сајтови од кои можете да изберете кои имаат уникатни понуди. Еве некои од уникатните карактеристики што може да му се понудат на обложувач:

Бонус понуди

Бонусните понуди на популарниот софтвер Prop Betting често се помалку рестриктивни и имаат помалку регулативи од алтернативните спортски книги. Овие страници може да нудат и бонуси почесто.

Подобар распоред

Популарните реквизити за обложување имаат помодерни распореди и полесни за навигација. Тие може да ја содржат најновата технологија - правејќи го корисничкото искуство многу попријатно.

Широка разновидност, широк спектар

Популарниот софтвер Prop Betting често има повеќе различни спортски и дополнителни настани на кои обложувачите можат да ги обложуваат своите облози.

Како да поддржите обложување на спортски онлајн
Како да ја изберете најдобрата страница за обложување преку Интернет

Како да ја изберете најдобрата страница за обложување преку Интернет

Како што беше претходно споменато, искуството на обложувачот ќе зависи од изборот на онлајн спортска книшка. Избирање најдобрите онлајн сајтови на Prop Bets е од клучно значење за да се обезбеди играчите да го минимизираат ризикот и да имаат позитивно искуство додека се коцкаат. Еве шест клучни работи на кои треба да внимавате при изборот:

Бонуси

Сакате да се осигурате дека страницата Prop Bet што ја избравте има најдобрите бонус понуди. Видот и бројот на бонуси се разликуваат од едно до друго казино за спортско обложување.

UX искуство

Обложувачите сакаат да се осигураат дека нивната избрана страница Prop Bet има модерни распореди, најнова технологија достапна и е лесна за навигација. Ова ќе го направи искуството на корисникот попозитивно и попријатно.

Широка разновидност, широк спектар

Повеќе спортови за обложување значи повеќе забава! Сакате да внимавате на интернет страниците на Prop Bets кои нудат широк спектар на спортски и дополнителни настани на кои обложувачите можат да ги обложуваат своите облози.

Лиценцирано од доверливо тело

Сакате да се осигурате дека на онлајн страницата Prop Bet може да му се верува и дека ќе ги следи прописите. Ова може да се утврди со лиценцирање од доверливи тела како што се Управата за коцкање на Малта, Комисијата за коцкање на Обединетото Кралство или Шведската управа за коцкање.

Како да ја изберете најдобрата страница за обложување преку Интернет
Различни спортови на кои се обложуваат

Различни спортови на кои се обложуваат

Општо земено, реквизитното обложување е една од најпопуларните форми на спортско обложување таму. Сепак, не се сите спортски реквизити исти. Дозволете ни да ги погледнеме варијациите на спортови за обложување:

американски фудбал

Ова е еден од најбараните спортови кога станува збор за реквизит коцкање. Познато е дека НФЛ привлекува повеќе облози од која било друга професионална лига. Може да има повеќе варијации на еден сингл НФЛ реквизит залог. Сепак, ова зависи од страницата за спортска книга. Реквизитите за НФЛ можат да бидат:

 • Тачдаун
 • Поминете обиди или завршувања
 • Поминување или примање дворови
 • Вкупно приеми
 • Брзање дворови

Бејзбол

Реквизити облози во бејзбол се малку поограничени, но сепак популарни меѓу обложувачите. Најпопуларните реквизити се вкупните штрајкови со бокал и да или не пазарите за поединечни напаѓачи за да добијат дома. Примери за облози за реквизит MLB вклучуваат:

 • Колку удари ќе фрли одреден играч?
 • Дали одреден играч ќе украде база?
 • Колку хитови ќе има одреден играч?
 • Кој тим прв ќе постигне две трки?

Кошарка

По НБЛ, НБА е позната по тоа што има втори најмногу реквизити за избор. Има безброј можности за облог на кошарка реквизити. Ова е најмногу затоа што се играат бројни игри. Еве ги најпопуларните облози за кошаркарски реквизит:

 • Поени
 • Скокови
 • Асистенции
 • Краде
 • Блокови
 • Прв кошаркарски стрелец
 • Тројки
 • Дабл-дабл
 • Трипл-дабл
 • Победничка маржа

Фудбал

Фудбалот или фудбалот е уште еден популарен спорт со одлични лиги кои обезбедуваат возбудливи можности за обложување. Многу спортски книги нудат облози за фудбалски реквизит. Еве популарни примери на облози за фудбалски реквизити, вклучувајќи:

 • Првиот тим кој постигна гол
 • Играч кој постигнал најмногу голови на натпреварот
 • Играчот да направи асистенција
 • Жолти или црвени картони

Хокеј

Облозите за реквизит НХЛ се исто така достапни на различни спортски книги, но можеби е тешко да се најдат. Кога човек може да најде спортска книшка што има Достапни се реквизитите за НХЛ, еве неколку популарни облози што можат да ги стават:

 • Играчот ќе биде заслужен со +1 вкупно асистенции
 • Играчот ќе биде заслужен со +1 вкупно поени
 • Двата тима даваат гол
 • Начин на победа
 • Казна минути
 • Голманот спасува
Различни спортови на кои се обложуваат
Реквизити за обложување Совети и трикови за успех

Реквизити за обложување Совети и трикови за успех

Иако оваа форма на обложување може да биде многу забавна, може да има облини за учење доколку сте нови во неа. Ако сакате да бидете успешни со Prop Bets, императив е добро да ве вежбаат. Еве три совети и трикови за успешно искуство во спортско обложување:

Напиши ја домашната задача

Клучно е да одвоите време да го направите вашето истражување за различните тимови на кои ќе се коцкате. Ова ќе ви помогне да одредите кои реквизити најверојатно ќе играат во тие резултати. Во основа, треба да научите што ги тера тимовите да штиклираат и како да ги примените овие информации на шансите за реквизит. Интернетот е практично бесконечен бунар за податоци. Бројот на блогери, блогери, веб-страници, новинари, анализа на податоци итн е огромен. Но, не секој извор има вредни сознанија. Затоа е важно да го ширите вашиот став, да бидете објективно критични и да ги следите вашите извори.

Управувајте со вашите пари

Облозите за реквизит може да бидат многу привлечни. Со толку многу достапни реквизити, играчите може да се возбудат за бројот на облози што можат да се стават. За време на големите спортски настани, може да бидете во искушение да го подигнете за едно ниво повисоко. Сепак, препорачливо е играчите да не се обложуваат врз основа на емоции. Правилниот начин за обложување со реквизити е да одвоите дел од парите потрошени конкретно за обложување и да ги поделите вашите реквизити.

Колку повеќе спортски книги, толку подобро

Никогаш не е лоша идеја да имате при рака бројни обложувалници. Ова е особено случај кога станува збор за реквизит обложување. Обложувачите ќе откријат дека шансите ќе бидат споредливи од една до друга спортска книшка, додека шансите за реквизит ќе се разликуваат многу. Препорачуваме играчите да бараат реквизити што ја поддржуваат нивната гледна точка.

Реквизити за обложување Совети и трикови за успех
About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најчесто поставувани прашања

Сѐ што треба да знаете за казината

Што е реквизит облог?

Реквизитите или пропозициските облози им дозволуваат на коцкарите да се коцкаат на настани што се случуваат во текот на играта наместо да се обложуваат на конечниот исход.

Дали е популарно проп обложувањето?

Да. Пропското обложување е еден од најбараните видови спортско обложување досега.

На кој спорт е најлесно да се обложувате?

Американскиот фудбал е најлесниот спорт за обложување бидејќи има повеќекратни и забавни реквизити за обложување. Овој спорт е познат по тоа што привлекува повеќе облози од кој било друг спорт.

Кои се главните видови на реквизити за облози?

Реквизитите за игри, реквизитите за играчи и реквизитите за новитети се најпопуларните видови обложување на пазарот.

Каде можам да најдам повеќе информации за спортски настани за успешни облози?

Интернетот е ваш пријател. Има огромен број на блогери, блогери, веб-локации, новинари, аналитичари на податоци кои ќе ви овозможат да донесувате добро информирани одлуки за обложување.