Најдобри 10 Neteller букмејкери за 2024

Neteller е начин на плаќање кој е многу популарен низ целиот свет. Овој начин на плаќање има голема доверба меѓу трговците и обложувачите и е компатибилен со повеќето обложувалници низ светот. Neteller е многу популарен меѓу онлајн казина и сајтовите за спортско обложување како метод за безбеден депозит, а многу коцкари ја користат оваа услуга за депонирање и повлекување на своите пари.

Neteller прифаќа над 26 валути од целиот свет и е достапен и како апликација. Овој начин на плаќање е лесен за користење и совршено решение за плаќање кога сте во странство бидејќи прифаќа над 200 земји.

Најдобри 10 Neteller букмејкери за 2024
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
Fact CheckerIliana PetkovaFact Checker
Врвни обложувалници со Neteller

Врвни обложувалници со Neteller

Neteller е услуга за онлајн трансфер на пари лансирана во 1999 година. Но, веќе во 2000 година, Neteller веќе започна со обработка плаќања на врвни обложувалници. Тогаш компанијата опслужуваше до 85% од глобалните трговци со коцкање.

Само овој факт докажува дека Neteller е едно од најсигурните решенија за плаќање на најдобрите обложувалници. Затоа, продолжете да читате за да научите нешто за обложувањето со Нетлер.

Врвни обложувалници со Neteller
Како да направите депозит со Neteller

Како да направите депозит со Neteller

Започнувањето со Neteller во спортска книшка е прилично едноставно. Играчите прво треба да отворат сметка на Neteller на нивниот мобилен телефон или компјутер за да направат депозит. Само посетете Neteller.com, кликнете Најави се, а потоа регистрирајте сметка.

Од играчите се бара да дадат детали како имиња, е-пошта, земја на потекло и валутата што имаат намера да ја користат. Секогаш давајте ги точните информации за да избегнете какви било компликации за време на процесот на верификација.

Зборувајќи за проверка на сметката, Neteller бара од корисниците да го докажат својот идентитет пред да извршат трансакција. Прво, корисниците мора да ја поврзат својата банкарска сметка со обезбедување на нивниот BIC или SWIFT код. Потоа, ќе дадете копија во боја од вашата национална лична карта, пасош или возачка дозвола. И на крај, ќе испратите копија од најновата сметка за комунални услуги за да ја активирате вашата сметка на Neteller.

Во меѓувреме, обложувачите можат да ги финансираат своите Neteller паричници на повеќе начини. На пример, можете да користите друга одобрена сметка на Neteller за да префрлите средства на вашата нова сметка.

Алтернативно, Neteller прифаќа депозити преку кредитни/дебитни картички, Skrill, банкарски трансфер или криптовалути. Корисниците можат да купат и продадат повеќе од 28 дигитални монети на Neteller. Затоа, внимателно прочитајте ги одредбите и условите на Neteller пред да ја финансирате сметката.

Neteller такси и ограничувања

Сакате да знаете зошто Neteller се издвојува од останатите? Оваа опција за трансфер на пари нуди ниски провизии за депозит и повисока граница по трансакција. Тие често наплаќаат провизија од 2,9% за да направат депозити помали од 20.000 долари и нула трошоци за повеќе од 20.000 долари.

Исто така, примањето средства на вашата сметка на Neteller е бесплатно. Значи, секој износ што играчите го повлекуваат од обложувалницата откако сите трошоци ќе бидат исплатени како што е обработено. Што се однесува до лимитите за трансфер, проверените корисници на Нетлер без ВИП сметки можат да ги испратат следните износи:

  • 5.000 долари/трансакција
  • 10.000 $/24 часа
  • 20.000 долари/7 дена
  • 50.000 УСД/30 дена Забелешка: Знајте дека повеќето обложувалници не нудат бонуси по депозитите на Нетлер, иако тоа не е секогаш случај. Значи, прочитајте ги коментарите за обложување овде на BettingRanker да ги научите обложувалниците кои нудат бонуси за депозит на Neteller.
Како да направите депозит со Neteller
Како да направите повлекување со Neteller

Како да направите повлекување со Neteller

Обложувачите кои сакаат да уживаат во брзи и удобни исплати не треба да гледаат подалеку од Neteller. Едноставно најавете се на сметката на книговодителот, посетете ја касата или банкарската област, допрете повлекување, изберете Neteller.

Сега завиткајте го со внесување на износот што сакате да го повлечете. Повлекувањата на Neteller обично се моментални, а се потребни само неколку минути за да се обработат.

Меѓутоа, во некои случаи, обложувалницата ќе ги обработи вашите добивки преку Neteller 24-48 часа по поднесувањето на барањето за повлекување. Што е уште полошо, на некои може да им бидат потребни 7 до 10 работни дена. Затоа, прочитајте ја страницата со правила и услови на спортската книга за да го научите периодот на обработка на трансакцијата.

Уште една причина да ја прочитате кладилницата Страницата за T&C треба да ги знае трошоците за повлекување. Честопати, стандардните надоместоци за е-паричник ќе се применуваат при повлекување на Neteller. Сепак, генерално, цената не треба да надминува 50 долари. Но, сè е до тоа колку брзо сакате да ги добиете парите и колку сакате да повлечете.

Како да направите повлекување со Neteller
Безбедност и безбедност во Neteller

Безбедност и безбедност во Neteller

Дали е безбедно банкарството со Нетлер на врвните обложувалници? Да, компанија за трансфер на пари со богата историја на игри како Neteller е несомнено безбедна и безбедна. Прво, FCA (Управа за финансиско однесување) го регулира Neteller.

Ова е регулаторно тело за финансиски услуги во ОК. Овој чувар создава посебен фонд за компензација на клиентите на своите регистрирани услуги за трансфер на пари како Neteller. Едноставно кажано, вашите пари нема да се измијат ако Нетлер нагло ја затвори продавницата.

Покрај регулацијата на FCA, Neteller спроведува автентикација во два чекора, што е минималниот услов овие денови. Овде, корисниците мора да внесат код испратен до нивната апликација за е-пошта или пораки пред да се најават на сметката.

Кодот за потврда останува активен околу 30 секунди, по што корисниците мора да побараат нов. Ова го елиминира секој неовластен пристап до средства или финансиски информации на Neteller.

На крај и подеднакво критично, Neteller користи најсовремена SSL шифрирање за да ги заштити податоците на корисниците. Како што можеби веќе знаете, SSL технологијата им овозможува на веб-локациите да ги заштитат информациите испратени до и од платформата од хакери.

И, се разбира, апликациите за Android и iOS на Neteller се 100% безбедни. Корисниците можат да ги преземат овие апликации директно на Play Store и App Store, соодветно. Апликацијата може да изврши еден тон функции, вклучително и испраќање и повлекување пари.

Безбедност и безбедност во Neteller
Опции за поддршка на клиенти на Neteller

Опции за поддршка на клиенти на Neteller

Изненадувачки, поддршката за корисници на Neteller слабо работи на веб-страниците за прегледи како Trustpilot. На пример, корисниците често се жалат на одложени одговори.

Некои рецензенти, исто така, тврдат дека делот ЧПП е минимален и не одговара на сите витални прашања. Накратко, системот за поддршка е нешто што Neteller треба итно да го обнови.

Но, за нивна одбрана, повеќето опции за е-паричник не нудат моментални одговори на техничките прашања на корисниците. Вообичаено е за прашањата за е-пошта да бидат потребни до 24 часа за да се обрати тимот за поддршка. Доколку не се задоволни, клиентите можат да изберат директно да разговараат со тимот за поддршка преку бесплатен број. Само не заборавајте да го совладате работното време.

Покрај тоа, Neteller нуди поддршка за разговор за основни прашања преку системот управуван од бот. Сепак, можете да уживате во деноноќна поддршка за разговор во живо од Neteller откако ќе добиете ВИП членство.

Подолу се контактите за поддршка на Neteller:

  • Телефон: +442033089525, +49 21599 279504 (понеделник - петок)
  • Е-пошта: help@neteller.com, жалби@neteller.com
  • Пораки
  • 24/7 разговор во живо за ВИП клиенти
  • Социјални медиуми: Инстаграм, Фејсбук и Твитер
Опции за поддршка на клиенти на Neteller
Нетлер во САД

Нетлер во САД

Нетлер го доживеа својот дел од скандали во САД. Во јануари 2007 година, сопствениците на Нетлер беа уапсени и обвинети за промовирање нелегално коцкање и нелиценциран сервис за трансфер на пари.

Американските власти тврдеа дека Нетлер ги олеснува трансакциите меѓу американските коцкари и офшор обложувалниците. Како резултат на тоа, Нетлер го напушти американскиот пазар.

Седум години подоцна, Нетлер триумфално се врати во САД. Овој пат, тие беа одобрени да обезбедат плаќања на BetAmerica.com, страница за трки со коњи. Денес, компанијата нуди услуги во Њу Џерси, Делавер и други држави за обложување. Но, едно е сигурно; работите никогаш не биле исти од скандалот во 2007 година.

Нетлер во САД
About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)