Најдобри 10 PaysafeCard букмејкери за 2024

Paysafecard отсекогаш била поврзана со онлајн обложувањето, а тоа е случај и денес. Обложувачите кои некогаш ставиле онлајн обложување веројатно веќе наишле на Paysafecard или ја користеле еднаш. Сите обложувачи, без разлика на стручноста или наклонетоста на играта, уживаа во анонимноста што ја овозможуваа при-пејд ваучерите.

Системите за претплата како Paysafecard се зголемија во популарност како метод за плаќање на стоки и услуги преку Интернет користејќи вистински пари наместо банкарска сметка или кредитна картичка. Се разбира, можете да купувате користејќи ја вашата банкарска картичка, што многу луѓе го прават затоа што ја прикрива конечната трансакција на вашата сметка.

Најдобри 10 PaysafeCard букмејкери за 2024
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
Fact CheckerIliana PetkovaFact Checker
Како да направите депозит со Paysafecard

Како да направите депозит со Paysafecard

Депонирањето средства на сметка на paysafecard бара од обложувачите прво да создадат сметка со нив. Тие едноставно треба да се упатат на официјалната веб-страница на Paysafecard на www.paysafecard.com.

Откако ќе заврши, играчите можат да депонираат на нивните сметки. Сè што се бара од играчите е да купат PIN код на paysafecard, кој може да го добијат од преку 600.000 продавници ширум светот. Обложувачите ќе треба само да го внесат 16-цифрениот ПИН што го стекнале кога сакаат да го надополнат салдото на нивната спортска книшка.

Доколку играчите не се сигурни каде можат да добијат ваучер за paysafecard, можат да одат на официјалната веб-страница на компанијата. Веб-страницата има локатор на продавници што ги прикажува сите продавници што продаваат PIN кодови на paysafecard во вашата област.

Финансирањето на сметка за обложување со помош на paysafecard е едноставен процес:

  1. Обложувачите треба да одат до благајната на нивната омилена спортска книшка и да ја изберат опцијата за депозит и ќе им бидат претставени сите достапни начини на плаќање. Веб-страницата ќе ги одведе обложувачите во нов прозорец кога ќе изберат paysafecard како претпочитана опција за плаќање.

  2. Ќе има врска што ќе им ги покаже сите продавници во вашата област што продаваат ваучери за paysafecard. Можете да продолжите на следниот чекор ако веќе сте ги купиле вашите ваучери.

  3. Обложувачите ќе забележат дел каде што ќе треба да го внесат својот 16-цифрен ПИН. Запомнете дека PIN-кодовите на paysafecard може да се комбинираат за да ви овозможат да депонирате поголема сума. Откако обложувачите ќе ги депонираат сите PIN-кодови што ги сакаат, останува само да го потврдат депозитот.

Како да направите депозит со Paysafecard
Како да направите повлекување со Paysafecard

Како да направите повлекување со Paysafecard

За жал, Paysafecard не може да се користи за повлекување. Како резултат на тоа, ако обложувачот сака да бара пари во претпочитаната спортска книшка, ќе треба да најде друго средство.

  • Начин за повлекување средства ако обложувачите не можат да ја користат својата paysafecard е преку користење на е-паричници како Neteller или Skrill, бидејќи овие опции се најзгодни и најбрзи додека се пишува.

  • Посредникот може да даде друг слој на безбедност и приватност, што е добро бидејќи оние што користат paysafecard го прават тоа поради заштитата на приватноста на услугата за плаќање

  • Друга алтернатива на методот за повлекување е готовина преку директни банкарски трансфери. Сепак, важно е да се запамети дека повлекувањата направени преку овие канали траат подолго - околу два до пет дена.

Овие долги чекања може да бидат дури и подолги поради викендите, државните празници или ако системот на финансиската институција моментално се одржува.

Имајте на ум дека ќе се наплати надоместокот за конверзија доколку обложувачите вложуваат депозити во спортска книшка во валута различна од онаа на ваучерот на paysafecard. На официјалната веб-страница на paysafecard, постои конвертор на валути што им овозможува на корисниците да видат какви такси може да ги наплатат кога депонираат во различни валути.

Бидејќи таксите може да се разликуваат во зависност од тоа каде живее обложувачот, обложувачите треба да одат на официјалната веб-страница на paysafecard, да ја изберат нивната област и да ги проверат соодветните такси што може да важат за нив.

Што се однесува до границите, тоа може да се разликува од обложувалница до обложувалница, така што обложувачите треба прво да ја завршат својата домашна задача.

Како да направите повлекување со Paysafecard
Безбедност и сигурност во Paysafecard

Безбедност и сигурност во Paysafecard

Високото ниво на безбедност на Paysafecard е една од нејзините најпривлечни карактеристики. Ова е основната причина зошто толку многу коцкари избраа да го користат овој начин на плаќање кога прават депозити на виртуелни спортски книги. Paysafecard не бара никакви информации за кредитни/дебитни картички или банкарски сметки во текот на процесот на плаќање. Ова го избегнува ризикот чувствителните податоци да бидат изложени на веб-локацијата каде што се обложувате.

Иако обложувачите мора да бидат внимателни да не ги споделуваат своите PIN-кодови со други за да избегнат финансиски измами, paysafecard презеде чекори за подобрување на безбедноста на механизмот за плаќање. Можете да ги заклучите вашите PIN-кодови ако забележите некоја измамничка активност.

Никој нема да може да им пристапи или да украде пари на овој начин. Вреди да се напомене дека откако ќе се заклучат PIN-кодовите, тие не можат да се користат повторно. Сепак, тие имаат можност да побараат рефундирање за преостанатото салдо на сметката на paysafecard.

Друг чекор што го направи Paysafecard за да ја зголеми својата безбедност е да ги заштити PIN-овите од хакирање. ПИН-кодовите нема да бидат хакирани од генератор, а износот што се наплаќа на вашите купони на paysafecard нема да се промени.

Paysafecard ги предупредува своите клиенти и за други вообичаени измами. На овој начин, обложувачите нема да бидат измамени да ги откријат информациите за вашата сметка или PIN-кодовите.

Безбедност и сигурност во Paysafecard
Опции за корисничка поддршка на Paysafecard

Опции за корисничка поддршка на Paysafecard

Бидејќи paysafecard е еден од врвен начин на плаќање опциите не само кај обложувачите туку и кај обложувалниците, некои проблеми или прашања секогаш ќе бидат присутни.

Кога обложувачите ќе наидат на едно од овие, се разбира дека е сосема природно да побараат помош. Добро е што paysafecard е опремена да се справува со прашања и грижи на клиентите.

Обложувачите кои имаат прашања или грижи може да се упатат на официјалната веб-страница на paysafecard. Има опција за поддршка на менито за хамбургери на горниот лев агол што ги води корисниците до организирана и лесна за читање страница со Често поставувани прашања.

Страницата со ЧПП може да помогне со прашања во врска со теми како што се сомневање за измама, надомест, проблеми со плаќањето и многу повеќе. Ако обложувачите не можат да го најдат своето прашање на јазичињата, тие можат да го внесат своето прашање на картичката за пребарување.

Ако тоа сè уште не функционира, обложувачите можат да се упатат до копчето Контактирајте со нас на дното на веб-страницата. Овде тие можат да најдат Формулар за контакт каде што можат да поднесат билети за поддршка и нивната телефонска линија за услуги на клиентите. Имајте предвид дека може да се применат локални тарифи кога ќе се јавите на нивниот тим CS.

Лара, нивниот четбот, исто така е достапен за прашања и грижи на играчите 24 часа на ден, седум дена во неделата.

Опции за корисничка поддршка на Paysafecard
About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)