Најдобри 10 Skrill букмејкери за 2024

Skrill е начин на плаќање кој е многу популарен меѓу обложувачите и обложувачките сајтови. Skrill е основана во 2001 година и оттогаш се зголемува во популарноста. Денес, многу веб-локации за онлајн обложување го прифаќаат Skrill, бидејќи е едно од врвните решенија за плаќање за обложување. При изборот на локација на која ќе се обложуваат, важно е обложувачите да изберат букмејкер што ќе ја прифати нивната претпочитана опција за плаќање.

Најдобри 10 Skrill букмејкери за 2024
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
Fact CheckerIliana PetkovaFact Checker
Врвни обложувалници со Skrill

Врвни обложувалници со Skrill

Skrill (првично Moneybookers) е метод на онлајн трансфер на пари воспоставен во 2001 година. Набргу во 2021 година, компанијата успеа да се прошири во над 120 земји, поддржувајќи до 40 валути.

Во моментов, Skrill е главен во врвни обложувалници, нудејќи услуги на локални и меѓународни обложувалници. Значи, сакате да започнете да се обложувате со Skrill? Еве ги сите витални информации за обложувањето Skrill и каде да играте користејќи ја оваа банкарска опција.

Врвни обложувалници со Skrill
Како да направите депозит со Skrill

Како да направите депозит со Skrill

Обложувачите прво треба да создадат паричник за да почнат да се обложуваат со Skrill на најдобрите локации за коцкање. За среќа, процесот на создавање паричник Skrill е прилично јасен. Започнете со посета на официјалниот претставник Веб-страница на Skrill и потоа допрете „Регистрирај се“. Следно, пополнете ги бараните информации на електронскиот формулар за регистрација. Откако сè ќе заврши, Skrill ќе ви испрати е-пошта со потврда дека сметката е успешно поставена.

После ова, време е да го финансирате е-паричникот. Играчите можат да го направат тоа користејќи директни банкарски трансфери и други сметки на Skrill. Како што се очекуваше, играчите можат да поврзуваат и картички, како што се кредитни/дебитни картички и припејд картички. За да префрлите пари на сметката, кликнете на „Постави средства“ и потоа следете ги упатствата на екранот за да додадете пари. Сега упатете се кон вашиот кладилник поддржан од Skrill и префрлете ги парите.

Доволно е да се каже дека услугите на Skrill се достапни преку веб-базирана верзија или посветени мобилни апликации. Мобилната апликација Skrill е елегантна, јасна и достапна за преземање на Play Store и App Store. Апликацијата им овозможува на корисниците да депонираат средства на нивните сметки, како и да вршат повлекувања. Накратко, прави практично сè што може да направи веб-базираната верзија.

Надоместоци за Skrill и лимити на трансакции

Креирањето и одржувањето на паричникот Skrill обично е бесплатно. Едноставно кажано, Skrill не наплаќа месечен надоместок или надомест за неактивност на сметката. Исто така, оваа опција за е-паричник не им наплаќа на обложувачите ништо за испраќање пари на нивните сметки за обложување. Сепак, повлекувањата привлекуваат одреден процент од износот на трансакцијата. Ова може да биде дури 1%.

Во меѓувреме, непроверените корисници на Skrill имаат дневен лимит за трансфер од 2.500 долари и можат да испраќаат или примаат максимум 1.000 долари по сесија. Дополнително, неделните и месечните лимити за трансфер се 3.500 и 4.500 долари, соодветно. Сепак, можете да го зголемите износот со докажување на вашиот идентитет.

Забелешка: Очигледниот недостаток на депонирањето преку Skrill е тоа што повеќето обложувалници не нудат бонуси. Но, ова не е секогаш случај. Затоа, прочитајте го бонусот за да видите дали депозитите на Skrill се квалификуваат за наградата.

Како да направите депозит со Skrill
Како да направите повлекување со Skrill

Како да направите повлекување со Skrill

Апсолутно е бесплатно да се обработуваат исплати преку Skrill на повеќето обложувалници. Сепак, ова може да варира во зависност од операторот. Исто така, директните повлекувања на Skrill до поврзана банка привлекуваат рамна провизија од 5,50 евра, додека стапката од 7,5% се применува за повлекување на VISA. Кога станува збор за конверзија на валута, се применува провизија од 3,99%. Плус, секој месец се наплатува такса за услуги од 5,00 евра за сметки што не работат повеќе од една година. Тажно, а?

Како што беше кажано претходно, играчите можат да ги зголемат лимитите на трансакцијата со проверка на нивните сметки на Skrill. Ова е исто така стандардна процедура пред повлекување. За да ја потврдите сметката, ќе треба да поставите слика од возачката дозвола или лична карта издадена од владата.

Потоа, гејмерите мора да покажат доказ за престој со обезбедување копија од неодамнешна сметка за комунални услуги или извод од банка. По давање на овие документи, верификацијата може да потрае неколку часа или дури денови.

Времетраење на повлекување на Skrill

Повлекувањето на Skrill може да биде моментално или да трае до 2 работни дена, во зависност од спортската книшка. Имајте предвид дека ова е обично стандардното времетраење за повлекување пари од која било локација за коцкање на е-паричници. По успешното повлекување, ќе бидат потребни уште 2-5 работни дена за да се појават средствата на вашата поврзана банкарска сметка. Значи, безбедно е да се заклучи дека има и други побрзи опции за плаќање таму.

Како да направите повлекување со Skrill
Безбедност и безбедност во Skrill

Безбедност и безбедност во Skrill

Skrill поседува повеќе лиценци, што му овозможува да ги дава своите услуги на глобално ниво. На пример, матичната компанија на Skrill, Paysafe Group, е лиценцирана од Централната банка на Ирска. Ова и овозможува на компанијата да нуди банкарски услуги во Европа. Во САД, Skrill е регулиран од FCA (Управа за финансиско однесување). Овие лиценци и многу други во неговиот список го прават Skrill една од најбезбедните опции наоколу.

Друга безбедносна причина за користење на Skrill е тоа што сите податоци за трансакциите се шифрирани со SSL. Иако ќе ги откриете вашите детали за најавување, SSL технологијата гарантира дека хакерите не можат да пристапат до вашата лозинка и корисничко име.

За дополнителна безбедност, Skrill користи двофакторна автентикација (2FA) за да го потврди идентитетот. Оваа технологија додава дополнителен безбедносен слој каде што корисниците мора да внесат код пред да се логираат. Кодот обично се испраќа на обезбедениот мобилен број или е-пошта.

Безбедност и безбедност во Skrill
Опции за поддршка на клиентите на Skrill

Опции за поддршка на клиентите на Skrill

Поддршката и услугата за клиенти се клучен фактор што треба да се земе предвид при изборот на опција за плаќање. Толку често, играчите може да имаат проблеми како што се одложени депозити/повлекувања, верификации на сметки, прашања за девизниот курс итн. За среќа, Skrill нуди ефикасен систем за поддршка преку различни канали.

Прво, постои сеопфатен дел ЧПП со одговори на сите основни прашања. Ако не ги најдете одговорите што ги барате во делот ЧПП, тогаш директно контактирајте со поддршката преку разговор во живо. Сепак, консултациите за разговор во живо се достапни само за ВИП клиентите. Непроверените корисници ќе добијат поддршка за разговор управувана од виртуелен асистент.

Ако сè друго не успее, играчите можат да е-пошта или телефонираат на тимот за поддршка на Skrill. Додека одговорите на е-пошта може да потраат до 24 часа, телефонската поддршка е моментална. Компанијата нуди повеќе телефонски линии достапни од понеделник до петок (8 до 17 часот по локално време). Плус, гејмерите можат директно да испраќаат пораки за поддршка користејќи ја електронската форма.

Подолу се контактите за поддршка на Skrill:

Опции за поддршка на клиентите на Skrill
About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)