22BET - Account

Age Limit
22BET
22BET is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
UK Gambling CommissionCuracao

Account

Страницата за сметката на 22Bet е главниот центар за играчи. Ова е местото каде што клиентите на 22Bet ќе можат да управуваат со своите информации и да обложуваат на производите за игри и коцкање на давателот. Сепак, прво, клиентите треба да можат да се регистрираат и да потврдат сметка и да се логираат на нивниот профил.

Како да отворите сметка на 22Bet

Сметките на 22Bet може да се отворат и проверат во само неколку чекори. Не е потребна посебна документација, а клиентите едноставно ќе треба да користат е-пошта и апликации за плаќање за да ја завршат верификацијата. Откако ќе се отвори, сметката може да се користи за да се обложуваат на 22Bet's sportsbook и онлајн казино производи.

 • Чекор 1: На веб-локацијата 22Bet, изберете Регистрација на лентата со алатки за банери.
 • Чекор 2: Во формата што се појавува, внесете е-пошта, име, презиме и лозинка. Изберете земја и валута, прифатете ги Условите и условите и притиснете Регистрирај се.
 • Чекор 3: Отворете ја е-поштата и потврдете за да ја потврдите е-поштата.
 • Чекор 4: Вратете се на веб-локацијата 22Bet и користете го копчето Депозит во лентата со алатки за банери за да додадете средства на сметката.

Потврда на сметката

Играчите можат брзо и лесно да ја потврдат својата сметка кога ќе се регистрираат. Тие едноставно ќе треба да ја потврдат својата сметка преку нивната е-пошта и да ја потврдат својата банкарска сметка и начинот на депозит користејќи апликација за плаќање или софтвер за онлајн банкарство.

 • Потврдете ја адресата на е-пошта користејќи ја сметката за е-пошта или апликацијата.
 • Користете онлајн банкарство или апликации за плаќање за да ги потврдите начините на плаќање.
 • Изјави дека играчот е над 18 години.
 • 22Bet ќе користи податоци за локација за да обезбеди пристап до играчите во лиценцирани јурисдикции.

Како да се најавите

Откако ќе се постави сметката, играчите можат да се вратат на страницата 22Bet и да се логираат користејќи го формуларот. Играчите можат да ги зачуваат своите информации за најавување на нивниот уред за да го олеснат овој процес, иако тоа не треба да се користи на јавни уреди бидејќи може да доведе до нарушувања на безбедноста.

 • Чекор 1: Одете на веб-страницата на 22Bet и изберете Најавете се на лентата со алатки за банери.
 • Чекор 2: Или дозволете му на уредот автоматски да ги пополнува информациите за најавување или внесете ги овие информации рачно.
 • Чекор 3: Завршете го најавувањето и вратете се на почетната страница на сметката за да ставате облози, да гледате игри или да ги прегледувате и управувате информациите за сметката.

Како да отклучите сметка

Сметките на играчите може да се блокираат или заклучат. Ова може да се случи ако сметката е неактивна или ако тимот на 22Bet идентификува какво било сомнително однесување на сметката. Ако тоа се случи, играчите можат да следат стандардна процедура за отклучување на сметката и враќање на пристапот до алатките и производите за обложување на 22Bet.

 • Чекор 1: Обидете се да се најавите користејќи го процесот наведен погоре. Прочитајте ги информациите обезбедени од 22Bet - ако сметката била рачно блокирана, играчите нема да можат да го вратат пристапот до неа. Ако сметката е автоматски заклучена поради неактивност, можно е отклучување.
 • Чекор 2: Играчите можат да е-пошта до тимот за поддршка на клиентите и да го дадат својот матичен број. Тимот за поддршка ќе работи со играчот за да ја отклучи сметката.
 • Чекор 3: Играчите потоа можат да се логираат повторно на нивната сметка како и обично.

Како да затворите сметка

Корисниците може да одлучат дека повеќе не сакаат да ја користат нивната сметка на 22Bet и може да побараат сметката да биде затворена. За жал, ова не е толку лесно да се постигне за играчите на 22Bet бидејќи нема опција „Затвори сметка“ на платформата. Сепак, сметката ќе се заклучи автоматски ако не се користи три месеци или повеќе.

 • Чекор 1: Не користете ја сметката на 22Bet. Воопшто не се најавувајте на сметката.
 • Чекор 2: По три месеци, сметката ефективно ќе биде „затворена“, иако подоцна може да се отклучи.

Алтернативно, играчите можат да контактираат со поддршката и да побараат сметката веднаш да се затвори. Некои корисници известуваат дека тоа не е можно и дека персоналот за поддршка едноставно ќе му каже на играчот да почека три месеци додека сметката не се заклучи автоматски.

Total score8.7
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2018
ЈазициЈазици (39)
Јапонски
Австро-германски
Азербејџански
Албански
Англиски
Арапски
Бугарски
Виетнамски
Германски
Грузиски
Грчки
Дански
Еврејски
Естонски
Индонезија
Ирски
Италијански
Казахстански
Кинески
Корејски
Македонски
Норвешки
Полски
Португалски
Романски
Руски
Словачки
Српски
Тајландски
Турски
Унгарски
Фински
Француски
Хинди
Холандски
Хрватски
Чешки
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (12)
High Roller бонус
Reload бонус
Бесплатни спинови
Бонус без депозит
Бонус за бесплатни пари
Бонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеБонус кодовиДепозит бонусКешбек бонус
Неделен бонус
ВалутиВалути (68)
Јордански динари
Јужноафрикански ранд
Јужнокорејски вон
Австралиски долари
Азербејџански манати
Албански Лек
Алжирски динари
Американски долари
Анголски кванзи
Аргентински пезоси
Бангладешки таки
Бахреински динари
Белоруски рубли
Боливиски боливианос
Босна и Херцеговина конвертибилни марки
Боцвански пули
Бразилски реали
Бугарски лева
Венецуелски боливари
Гански цеди
Грузиски лари
Дански круни
Дирхами од ОАЕ
Евра
Египетски фунти
Ерменски драми
Етиопски бирс
Замбиски квачи
Израелски нови шекели
Индиски рупии
Индонезиски рупии
Ирански риали
Исландски крон
Казахстански тенгес
Камбоџански ријал
Канадски долари
Кениски шилинзи
Кинески јуани
Колумбиски пезоси
Кувајски динари
Марокански дирхами
Мозамбиски метикали
Нигериски наири
Омански риали
Парагвајски гварани
Перуанскиот Нуево Сол
Полски злоти
Романски леу
Руандски франци
Руски рубли
Сингапурски долари
Српски динари
Судански фунти
Судиски ријали
Танзански шилинзи
Тајландски бах
Туниски динари
Турски лири
Узбекистан сом
Украински гривни
Унгарски форинти
Уругвајски пезоси
Хонг Конг долари
Хрватски куни
Чешки круни
Чилеански пезоси
Швајцарски франци
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (163)
Јамајка
Јапонија
Јемен
Јордан
Јужна Африка
Јужна Кореа
Џибути
Австралија
Австрија
Азербејџан
Албанија
Алжир
Ангвила
Ангола
Андора
Аргентина
Аруба
Бангладеш
Барбадос
Бахами
Бахреин
Белизе
Бенин
Бермуда
Божиќниот остров
Боливија
Босна и Херцеговина
Бразил
Брегот на Слоновата Коска
Британски Девствени Острови
Брунеи
Бугарија
Буркина Фасо
Бурунди
Бутан
Вануату
Венецуела
Виетнам
Габон
Гамбија
Гана
Гватемала
Гвајана
Гвинеја
Гвинеја-Бисао
Гренада
Грузија
Данска
Доминика
Доминиканска Република
Египет
Еквадор
Еритреја
Ерменија
Естонија
Замбија
Зимбабве
Израел
Индија
Индонезија
Иран
Ирска
Исланд
Камбоџа
Камерун
Канада
Катар
Кајмански Острови
Кенија
Кејп Верде
Кина
Киргистан
Кирибати
Кокосови Острови
Колумбија
Комори
Конго
Коста Рика
Куба
Кувајт
Кукови Острови
Лаос
Лесото
Либан
Либерија
Либија
Литванија
Лихтенштајн
Луксембург
Мавританија
Мадагаскар
Макао
Македонија
Малави
Малдиви
Малезија
Мали
Маршалските Острови
Мексико
Мозамбик
Молдавија
Монако
Монголија
Мороко
Мјанмар
Намибија
Науру
Непал
Нигер
Нигерија
Никарагва
Ниуе
Нов Зеланд
Нова Каледонија
Обединети Арапски Емирати
Оман
Остров Ман
Пакистан
Палау
Палестински територии
Панама
Папуа Нова Гвинеја
Парагвај
Перу
Португалија
Руанда
Самоа
Сан Марино
Саудиска Арабија
Свазиленд
Сенегал
Сејшели
Сиера Леоне
Сингапур
Сирија
Србија
Суринаме
Танзанија
Тајван
Тајланд
Таџикистан
Тувалу
Тунис
Туркменистан
Турција
Уганда
Узбекистан
Украина
Уругвај
Филипини
Финска
Фиџи
Франција
Хаити
Хонг Конг
Хондурас
Централноафриканска Република
Црна Гора
Чад
Чешка
Чиле
Швајцарија
Шри Ланка
ИгриИгри (73)
CS:GO
Dota 2
Dragon Tiger
Dream Catcher
FIFA
First Person Baccarat
Greyhounds
Injustice 2
League of Legends
Live Cow Cow Baccarat
Live Fashion Punto Banco
Live Oracle Blackjack
Live Progressive Baccarat
MMA
Macau Squeeze Baccarat
Mortal Kombat
Pai Gow
Punto Banco
Rocket League
Street Fighter
Tekken
UFCАвстралиски фудбалАмерички фудбалБадминтон
Бакара
БејзболБиатлон
Бинго
Блек Џек
Бокс
Видео Покер
Виртуелни спортовиВозење велосипедГолф
Гребки
Зимски спортови
Казино Холдем
Карлинг
Кено
Кошарка
Крепс
КрикетЛакрос
Мајонг
МотоспортОдбојкаПикадоПинг Понг
Покер
Покер со три карти
ПолитикаРагбиРакомет
Рулет
Сик Бо
Слотови
СнукерСпорт
Спортско обложување
СурфањеТелевизијаТенисТрка на бродовиТрки со коњиТротингФлорболФормула 1Фудбал
Фудбалско обложување
ФутсалХокеј на мразШах
ЛиценциЛиценци (2)
Curacao
UK Gambling Commission
Методи за депозитМетоди за депозит (74)
ATM Online
Alfa Bank
Alfa Click
Apple Pay
AstroPay
AstroPay Card
AstroPay Direct
BPay
Bank Wire Transfer
Bitcoin
Bitcoin Cash
Boku
Boleto
Bradesco
CEP Bank
Credit Cards
Crypto
Dankort
Debit Card
DineroMail
Dogecoin
EPS
EcoPayz
EnterCash
Entropay
Ethereum
Euroset
Euteller
Fast Bank Transfer
FastPay
GiroPay
Google Pay
Instant Banking
LifeCell
Litecoin
MaestroMasterCard
Megafon
Megafone
Mobile payments Beeline
Moneta
Multibanco
Neosurf
Neteller
Nexi
Nordea
PAGOFACIL
Pago efectivo
PaySec
Paybox
Payeer
Paysafe Card
Perfect Money
Postepay
Prepaid Cards
Privat24
QIWI
Quick Pay
Rapida
Redpagos (by Neteller)
Sberbank Online
Siru Mobile
Skrill
Skrill 1-Tap
Sofortuberwaisung
Tele2
Teleingreso
Trustly
UnionPay
Visa
WebMoney
Yandex Money
ePay
ePay.bg
Придружна програмаПридружна програма (1)
22bet Partners
СофтверСофтвер (50)
1x2Gaming
BGAMING
Belatra
Betdigital
Betsoft
Big Time Gaming
Booming Games
Booongo Gaming
Casino Technology
EGT Interactive
Elk Studios
Endorphina
Felix Gaming
Fugaso
GameArt
Gameplay Interactive
Gamevy
Habanero
Inbet Games
Iron Dog Studios
Join Games
Lightning Box
Microgaming
Mr. Slotty
Multislot
NetEnt
NextGen Gaming
Noble Gaming
Nolimit City
OMI Gaming
Oryx Gaming
PariPlay
Platipus Gaming
Play'n GO
PlayPearls
Playson
Pragmatic Play
Quickspin
Red Rake Gaming
Red Tiger Gaming
Rival
Side City Studios
Spigo
Spinomenal
Thunderkick
Tom Horn Gaming
TopTrend
Wazdan
Xplosive
ZEUS PLAY