22BET - Games

Age Limit
22BET
22BET is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
UK Gambling CommissionCuracao

Games

22Bet нуди широк асортиман на опции за спортско обложување, наменети за подобри и љубители на спортови од целиот свет. Овие опции вклучуваат обложување кошарка и хокеј на мраз популарни на многу американски и источноевропски пазари, како и онлајн обложување фудбал и игри на крикет, кои вообичаено се уживаат во Обединетото Кралство.

Покрај ова, има американски фудбал и игри со правила на Ауси - од кои и двете се насочени кон одредени националности. Сето ова е дизајнирано да обезбеди богато и наградувачко искуство за играчите кои се во потрага по вистинска разновидност и избор кога ставаат облози во онлајн средина. Многу играчи бараат шанси за Super Bowl секоја година, и ова станува омилено за многу клиенти дури и на меѓународните пазари.

Најпопуларни спортови

Додека 22Bet се гордее со различноста и богатството на избор што им го нуди на своите играчи, некои спортови се попопуларни од другите. Со цел да се обезбеди водечки во индустријата опсег на опции за обложување, 22Bet покрива спортови во мејнстримот на популарноста, како и повеќе ниши опции.

Меѓу најпопуларните се спортовите кои имаат силна меѓународна привлечност. Коцкарите од целиот свет се заинтересирани за спортови како што се фудбалот и тенисот, а тие се покажуваат како популарни меѓу клиентите на 22Bet. Спортовите како кошарката и голфот, исто така, имаат широка привлечност, додека огромниот индиски пазар за обложување е многу ангажиран во онлајн обложувањето на крикет.

Обложување во живо

22Bet го подобрува искуството што им го нуди на своите корисници на коцкање со функциите за обложување во живо. Ова значи дека клиентите можат да изберат да се обложуваат на резултат од игра што сè уште не е започната, или можат да изберат да се обложуваат во игра додека играта е во тек.

Динамичните шанси се развиваат и се менуваат во текот на играта, одразувајќи ги промените во реално време. Играчите може да ја претпочитаат возбудата и возбудата од ова отколку повеќе традиционални форми на спортско обложување. Напредокот на игрите во живо - и промените во коефициентите - може да се пристапи преку корисничката табла на 22Bet.

Фудбал

Фудбалот е глобална игра, и таа е една од најпопуларните опции за обложување на онлајн спортските книшки ширум светот. 22Bet обезбедува спортско обложување од лиги и натпревари на повеќе локации, што значи дека играчите можат да се поврзат со можности за коцкање каде и да се во светот и во секое време.

22Bet им нуди на фудбалските обложувалници пристап до некои од најголемите натпревари во светот, како што се Светското првенство, Копа Америка или финалето на Лигата на шампионите. Ова е поддржано со обложување на повеќе ниши игри, како што се натпреварите во индиската I-лига или во второто ниво на Шпанија „Сегунда“.

Тенис

Тенисот е сличен на фудбалот со тоа што има привлечност што го опфаќа целиот свет. Навивачите од Канада и Бразил до Кина и Нов Зеланд редовно се прилагодуваат за да ги гледаат најдобрите тенисери како се натпреваруваат на светската сцена и да се обложуваат на овие судири секаде каде што тоа е дозволено.

Играчите можат да се обложуваат на четирите годишни тениски гренд слем турнири, кои обезбедуваат возбудлива и високопрофилна позадина за коцкање. Клиентите исто така може едноставно да изберат да се обложуваат на настани од пониско ниво на PGA и WTA турите. Дел од популарноста на коцкањето на тенис доаѓа од фактот дека има толку многу опции во текот на годината.

Кошарка

Веб-страници за кошарка за обложување најчесто се поврзуваат со САД. САД се тие кои имаат тенденција да освојуваат златни олимписки медали во кошарка, а земјата го снабдува светот со повеќето од најдобрите играчи и сите најдобри домашни тимови. Сепак, НБА е глобален бренд, со огромен број фанови ширум светот. Како резултат на тоа, тој е многу популарен спорт за коцкарите, а 22Bet обезбедува страници за кошаркарски обложувалници за корисниците ширум светот.

За разлика од фудбалот и тенисот, онлајн обложувањето во кошарка има тенденција да се фокусира на бакшиш и облози за домашните лиги во САД. Иако шансите за НБА се едни од најпопуларните, клиентите можат да се обложуваат на игри од друго место доколку сакаат.

Хокеј на мраз

Хокеј на мраз е слична на кошарката по тоа што често се поврзува со одредена земја или пазар. Клиентите може да го поврзат хокејот на мраз со Канада, како и со Русија и локации како Финска. Делови од САД се добро познати и по нивниот хокеј на мраз.

Всушност, коцкарите ширум светот сакаат да се обложуваат на хокеј на мраз поради неговото брзо темпо и динамична природа. Купот Стенли може да ја обезбеди главната награда во Северна Америка, но има многу други натпревари на кои коцкарите можат да се обложуваат во текот на годината.

Бејзбол

Онлајн бејзбол обложувалници често се поврзуваат и со американскиот пазар, но спортот станува се поглобален. Како резултат на тоа, многу клиенти се наоѓаат во потрага по најдобрите онлајн обложувалници на локации низ целиот свет.

22Bet работи за да се грижи за овој растечки пазар, нудејќи голем број на различни бејзбол игри и натпревари во рамките на својата спортска книга.

Одбојка

Одбојката е спорт со огромна популарност во Бразил, кој му обезбедува на светот некои од најдобрите спортисти во овој спорт. На други места, локации како што се Канада, Холандија, Италија и Кина имаат просперитетни одбојкарски сцени, а интересот за спортот расте на други места.

Клиентите на 22Bet можат да најдат низа различни игри во одбојка за да се обложуваат кога ќе ја посетат онлајн спортската книшка. Ова значи дека сите, од комплетни новодојденци во спортот до искусни љубители на одбојката, можат да обложуваат и да уживаат во натпреварувачката атмосфера што ја обезбедува спортот. Турнирите како што се Олимписките игри и светските првенства имаат тенденција да генерираат најголем интерес кај навивачите и клиентите на обложување.

Трки со коњи

Обложување со коњски трки онлајн, на сајтови како 22Bet, е популарна потрага за коцкарите и останува клучен тренд на обложување. Играчите можат да пристапат до обложување на многу од најголемите трки со коњи низ светот, користејќи ги шансите за дерби во Кентаки или други податоци за трки додека играат.

Играчите треба да имаат на ум дека 22Bet нуди само услуги за обложување на трки со коњи. Додека се нуди корисничка поддршка, ова е од техничка природа и е поврзано со работата на страницата. Не вклучува информации за стратегијата за обложување на трки со коњи или објаснувања за шансите. Сите клиенти треба да спроведат сопствено истражување пред да се вклучат во каква било стратегија за спортско обложување онлајн.

На што друго да се обложувате на 22Bet

Надвор од традиционалните спортови, клиентите на 22Bet можат да изберат да обложуваат Натпревари за еСпорт и игри. Од опциите за еСпорт, играчите можат да изберат од:

 • еСпорт Хокеј на мраз
 • еСпорт Кошарка
 • еСпорт Ракомет
 • еСпорт одбојка
 • еСпорт UFC
 • еСпорт рагби
 • Многу други еСпорт натпревари

Играчите исто така можат да изберат да ставаат облози на игри како што се:

 • Mortal Kombat
 • СЕГА Фудбал
 • WWE Battlegrounds
 • ФИФА
 • Лига на легенди
 • Светот на тенкови
 • Контра напад
 • Уличен моќен фудбал
 • Лути птици
 • Кралот на борците
 • FlatOut
 • Ласерска лига
 • Убиец инстинкт
 • Мртов или жив
 • Скокни сили
 • Низа други компјутерски игри во живо
Total score8.7
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2018
ЈазициЈазици (39)
Јапонски
Австро-германски
Азербејџански
Албански
Англиски
Арапски
Бугарски
Виетнамски
Германски
Грузиски
Грчки
Дански
Еврејски
Естонски
Индонезија
Ирски
Италијански
Казахстански
Кинески
Корејски
Македонски
Норвешки
Полски
Португалски
Романски
Руски
Словачки
Српски
Тајландски
Турски
Унгарски
Фински
Француски
Хинди
Холандски
Хрватски
Чешки
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (12)
High Roller бонус
Reload бонус
Бесплатни спинови
Бонус без депозит
Бонус за бесплатни пари
Бонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеБонус кодовиДепозит бонусКешбек бонус
Неделен бонус
ВалутиВалути (68)
Јордански динари
Јужноафрикански ранд
Јужнокорејски вон
Австралиски долари
Азербејџански манати
Албански Лек
Алжирски динари
Американски долари
Анголски кванзи
Аргентински пезоси
Бангладешки таки
Бахреински динари
Белоруски рубли
Боливиски боливианос
Босна и Херцеговина конвертибилни марки
Боцвански пули
Бразилски реали
Бугарски лева
Венецуелски боливари
Гански цеди
Грузиски лари
Дански круни
Дирхами од ОАЕ
Евра
Египетски фунти
Ерменски драми
Етиопски бирс
Замбиски квачи
Израелски нови шекели
Индиски рупии
Индонезиски рупии
Ирански риали
Исландски крон
Казахстански тенгес
Камбоџански ријал
Канадски долари
Кениски шилинзи
Кинески јуани
Колумбиски пезоси
Кувајски динари
Марокански дирхами
Мозамбиски метикали
Нигериски наири
Омански риали
Парагвајски гварани
Перуанскиот Нуево Сол
Полски злоти
Романски леу
Руандски франци
Руски рубли
Сингапурски долари
Српски динари
Судански фунти
Судиски ријали
Танзански шилинзи
Тајландски бах
Туниски динари
Турски лири
Узбекистан сом
Украински гривни
Унгарски форинти
Уругвајски пезоси
Хонг Конг долари
Хрватски куни
Чешки круни
Чилеански пезоси
Швајцарски франци
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (163)
Јамајка
Јапонија
Јемен
Јордан
Јужна Африка
Јужна Кореа
Џибути
Австралија
Австрија
Азербејџан
Албанија
Алжир
Ангвила
Ангола
Андора
Аргентина
Аруба
Бангладеш
Барбадос
Бахами
Бахреин
Белизе
Бенин
Бермуда
Божиќниот остров
Боливија
Босна и Херцеговина
Бразил
Брегот на Слоновата Коска
Британски Девствени Острови
Брунеи
Бугарија
Буркина Фасо
Бурунди
Бутан
Вануату
Венецуела
Виетнам
Габон
Гамбија
Гана
Гватемала
Гвајана
Гвинеја
Гвинеја-Бисао
Гренада
Грузија
Данска
Доминика
Доминиканска Република
Египет
Еквадор
Еритреја
Ерменија
Естонија
Замбија
Зимбабве
Израел
Индија
Индонезија
Иран
Ирска
Исланд
Камбоџа
Камерун
Канада
Катар
Кајмански Острови
Кенија
Кејп Верде
Кина
Киргистан
Кирибати
Кокосови Острови
Колумбија
Комори
Конго
Коста Рика
Куба
Кувајт
Кукови Острови
Лаос
Лесото
Либан
Либерија
Либија
Литванија
Лихтенштајн
Луксембург
Мавританија
Мадагаскар
Макао
Македонија
Малави
Малдиви
Малезија
Мали
Маршалските Острови
Мексико
Мозамбик
Молдавија
Монако
Монголија
Мороко
Мјанмар
Намибија
Науру
Непал
Нигер
Нигерија
Никарагва
Ниуе
Нов Зеланд
Нова Каледонија
Обединети Арапски Емирати
Оман
Остров Ман
Пакистан
Палау
Палестински територии
Панама
Папуа Нова Гвинеја
Парагвај
Перу
Португалија
Руанда
Самоа
Сан Марино
Саудиска Арабија
Свазиленд
Сенегал
Сејшели
Сиера Леоне
Сингапур
Сирија
Србија
Суринаме
Танзанија
Тајван
Тајланд
Таџикистан
Тувалу
Тунис
Туркменистан
Турција
Уганда
Узбекистан
Украина
Уругвај
Филипини
Финска
Фиџи
Франција
Хаити
Хонг Конг
Хондурас
Централноафриканска Република
Црна Гора
Чад
Чешка
Чиле
Швајцарија
Шри Ланка
ИгриИгри (73)
CS:GO
Dota 2
Dragon Tiger
Dream Catcher
FIFA
First Person Baccarat
Greyhounds
Injustice 2
League of Legends
Live Cow Cow Baccarat
Live Fashion Punto Banco
Live Oracle Blackjack
Live Progressive Baccarat
MMA
Macau Squeeze Baccarat
Mortal Kombat
Pai Gow
Punto Banco
Rocket League
Street Fighter
Tekken
UFCАвстралиски фудбалАмерички фудбалБадминтон
Бакара
БејзболБиатлон
Бинго
Блек Џек
Бокс
Видео Покер
Виртуелни спортовиВозење велосипедГолф
Гребки
Зимски спортови
Казино Холдем
Карлинг
Кено
Кошарка
Крепс
КрикетЛакрос
Мајонг
МотоспортОдбојкаПикадоПинг Понг
Покер
Покер со три карти
ПолитикаРагбиРакомет
Рулет
Сик Бо
Слотови
СнукерСпорт
Спортско обложување
СурфањеТелевизијаТенисТрка на бродовиТрки со коњиТротингФлорболФормула 1Фудбал
Фудбалско обложување
ФутсалХокеј на мразШах
ЛиценциЛиценци (2)
Curacao
UK Gambling Commission
Методи за депозитМетоди за депозит (74)
ATM Online
Alfa Bank
Alfa Click
Apple Pay
AstroPay
AstroPay Card
AstroPay Direct
BPay
Bank Wire Transfer
Bitcoin
Bitcoin Cash
Boku
Boleto
Bradesco
CEP Bank
Credit Cards
Crypto
Dankort
Debit Card
DineroMail
Dogecoin
EPS
EcoPayz
EnterCash
Entropay
Ethereum
Euroset
Euteller
Fast Bank Transfer
FastPay
GiroPay
Google Pay
Instant Banking
LifeCell
Litecoin
MaestroMasterCard
Megafon
Megafone
Mobile payments Beeline
Moneta
Multibanco
Neosurf
Neteller
Nexi
Nordea
PAGOFACIL
Pago efectivo
PaySec
Paybox
Payeer
Paysafe Card
Perfect Money
Postepay
Prepaid Cards
Privat24
QIWI
Quick Pay
Rapida
Redpagos (by Neteller)
Sberbank Online
Siru Mobile
Skrill
Skrill 1-Tap
Sofortuberwaisung
Tele2
Teleingreso
Trustly
UnionPay
Visa
WebMoney
Yandex Money
ePay
ePay.bg
Придружна програмаПридружна програма (1)
22bet Partners
СофтверСофтвер (50)
1x2Gaming
BGAMING
Belatra
Betdigital
Betsoft
Big Time Gaming
Booming Games
Booongo Gaming
Casino Technology
EGT Interactive
Elk Studios
Endorphina
Felix Gaming
Fugaso
GameArt
Gameplay Interactive
Gamevy
Habanero
Inbet Games
Iron Dog Studios
Join Games
Lightning Box
Microgaming
Mr. Slotty
Multislot
NetEnt
NextGen Gaming
Noble Gaming
Nolimit City
OMI Gaming
Oryx Gaming
PariPlay
Platipus Gaming
Play'n GO
PlayPearls
Playson
Pragmatic Play
Quickspin
Red Rake Gaming
Red Tiger Gaming
Rival
Side City Studios
Spigo
Spinomenal
Thunderkick
Tom Horn Gaming
TopTrend
Wazdan
Xplosive
ZEUS PLAY