888 Casino - About

Age Limit
888 Casino
888 Casino is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
UK Gambling Commission

About

Групата на компании 888 е котирана на Лондонската берза како јавно тргувано друштво. Претпријатието работи од 1997 година, кога игрите на Интернет сè уште беа во повој. Како резултат на тоа, фирмата има долга и истакната историја, а Cassava, групацијата што ја поседува, е вклучена од првиот ден во работењето.

888sport е лиценциран во Обединетото Кралство и Гибралтар, што не е изненадувачки. Лиценцирањето на Комисијата за коцкање во Обединетото Кралство е баран белег во индустријата за коцкање преку Интернет, додека лиценцата за Гибралтар е потребна бидејќи има голема канцеларија во британската држава која е пријателска на даноците.

Сè што треба да знаете за 888 Sports

Кога станува збор за онлајн спортско обложување, 888sports прави сè - и повеќето од тоа добро. Брендот е за сите избори, од методите за депонирање до бројот на достапни пазари за спорт и обложување.

Тие се карактеризираат со широк спектар на тековни бонуси кои често се менуваат. Нивниот бонус за пријавување во новите правни области е еден од најголемите во индустријата.

888sport може да биде застрашувачки за оние кои бараат послаба спортска книга со помалку опции за обложување. Сепак, нема натпревар за најголемиот избор на алтернативи за обложување достапни со атрактивни коефициенти.

Има уште работа да се направи пред 888sport да се вброи меѓу најголемите спортски книги во индустријата. Нема сомнеж дека темелите се таму бидејќи локацијата е најголема на глобално ниво. Одредени инхерентни прашања, како што се нерамномерните, а понекогаш и нерамномерните цени и недостатокот на поддршка, го ограничуваат во сегашната форма.

Зошто вреди да се игра во казиното 888

Бренд кој е во бизнисот од 1997 година мора да го прави тоа правилно, инаку не би бил околу денес. Но, во многу конкурентен свет на онлајн коцкањето, каде што нови казина се отвораат и затвораат секојдневно, да се издржи толку долго е навистина извонредно. Покрај тоа што е едно од најстарите онлајн казина, 888 стана еден од најугледните и најпознати брендови во индустријата.

888 Казино како еден од најпопуларните обложувалници

888 има добиено неколку признанија за казино на годината, вклучувајќи ја и наградата Totalgaming за најдобро онлајн казино на годината во 2012 година и наградата EGR за најдобро онлајн казино на годината во 2013 година. Се проценува дека над 25 милиони луѓе го посетиле Казиното 888, што го прави едно од најпопуларните онлајн казина.

Ајде да видиме дали една од првите сајтови за игри сè уште вреди да се користи.

Играчите ширум светот се запознаени со 888-те брендови. И покрај тоа, тој брзо станува еден од најпопуларните брендови за онлајн спортско обложување.

Кога корисниците доаѓаат на 888Sport, ги пречекува пријатна палета на бои со црна и портокалова контраст. Информациите за корисникот, како што се корисничкото име и состојбата на сметката, се прикажуваат на областа на самиот врв.

888 има кориснички интерфејс што го олеснува пронаоѓањето на настаните што ги барате.

Нема потреба обложувачите да пребаруваат низ интернет барајќи информации за одреден спортски клуб, спортист или коњ кога сеопфатната статистика на 888 и водичот за формулари им се на дофат на раката.

Total score9.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 1997
ЈазициЈазици (15)
Јапонски
Англиски
Германски
Дански
Италијански
Кинески
Корејски
Полски
Португалски
Руски
Унгарски
Француски
Чешки
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (7)
Бесплатни спинови
Бонус без депозитБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеБонус кодовиДепозит бонус
ВалутиВалути (6)
Американски долари
Британски фунти стерлинг
Дански круни
Евра
Канадски долари
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (15)
Јапонија
Јужна Кореа
Италија
Канада
Кина
Латвија
Обединето Кралство
Полска
Португалија
Романија
Русија
Унгарија
Франција
Чешка
Шпанија
ИгриИгри (66)
Live 3 Card Brag
All Bets Blackjack
Baccarat Dragon Bonus
CS:GO
Dota 2
European Roulette
Golden Wealth Baccarat
Greyhounds
King of Glory
League of Legends
Live Baccarat Lounge No Commission
Live Grand Roulette
Live Immersive Roulette
Live Mega Wheel
Live Playboy Baccarat
Live Progressive Baccarat
Live Super Six
Live XL Roulette
MMA
Macau Squeeze Baccarat
Prestige Live Roulette
Soho Blackjack
Soiree Blackjack
The OscarsUFC
Valorant
Wheel of Fortune
Австралиски фудбалАмерички фудбалБадминтон
Бакара
Бејзбол
Блек Џек
Бокс
Видео Покер
Виртуелни спортовиВозење велосипедГалски фудбалГолфЕвровизијаЕспортКошаркаКрикетМотоспортОдбојкаПикадоПинг Понг
Покер
Покер со три карти
ПолитикаРагбиРакомет
Рулет
Слотови
СнукерСпорт
Спортско обложување
СурфањеТелевизијаТенисТрки со коњиТротингФормула 1Фудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мраз
ЛиценциЛиценци (8)
AAMS Italy
DGOJ Spain
Danish Gambling Authority
Gibraltar Regulatory Authority
Official National Gaming Office
Serviço de Regulação e Inspeção de Jogos Portugal
The Alcohol and Gaming Commission of Ontario
UK Gambling Commission
Методи за депозитМетоди за депозит (27)
Abaqoos
Bank Draft
Bank Wire Transfer
Bank transfer
Boleto
ClickandBuy
Credit CardsDebit Card
Diners Club International
FastPay
MasterCard
Moneta
Neteller
POLi
PayPal
PayPoint e-Voucher
Paysafe Card
Przelewy24
SEB Bank
Skrill
Sofortuberwaisung
Swedbank
Ukash
Visa
Visa Electron
eKonto
iDEAL
Придружна програмаПридружна програма (1)
Uffiliates
СофтверСофтвер (10)
888 Gaming
Blueprint Gaming
Cassava
Cryptologic (WagerLogic)
Dragonfish (Random Logic)
Edict (Merkur Gaming)
Electracade
GamesOS/CTXM
IGT (WagerWorks)
Random Logic