888 Casino - Account

Age Limit
888 Casino
888 Casino is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
UK Gambling Commission

Account

Процесот на регистрирање за сметка со 888Sport е навистина едноставен. Може да се регистрирате за сметка користејќи го вашиот компјутер или мобилен уред. Сепак, бидејќи ова е водич, нашето внимание ќе биде фокусирано на тоа како да поставите сметка користејќи компјутер. За да ја поставите вашата сметка и да ја искористите промоцијата за добредојде, мора да следите неколку едноставни чекори.

Како да отворите/регистрирате сметка

Отворете интернет прелистувач на вашиот компјутер и одете на веб-локацијата 888Sport. Откако ќе се најавите на страницата, поминете низ наведените процедури за да ја регистрирате вашата сметка.

 1. Кликнете на копчето „Приклучи се сега“ што се наоѓа во горниот десен агол на екранот.
 2. Пополнете го формуларот за пријавување за 888sport со сите ваши лични информации, како што се вашето име, адреса на е-пошта, земја на живеење и други детали како што е соодветно.
 3. Обележете го полето за да потврдите дека имате над 18 години и се согласувате со Условите и правилата и Политиката за приватност на веб-локацијата.
 4. Внесете го избраното корисничко име и лозинка, а потоа одговорот на безбедносното прашање.
 5. 888sport има потреба од вашата целосна адреса за да создаде сметка.
 6. Наведете дополнителни детали, како што се вашиот телефонски број и професија.
 7. Изберете ја вашата избрана валута.
 8. Кликнете на портокаловото копче Регистрирај се за да го завршите процесот на регистрација.

За да ја зголемите безбедноста на вашата сметка, не заборавајте да креирате навистина непредвидлива и оригинална лозинка и корисничко име. Запомнете ги овие бидејќи ќе ви требаат акредитиви за најава секој пат кога ставате облог за да спречите потешкотии.

Потврда на сметката

Мора да ја потврдите вашата сметка пред да започнете да играте на која било од платформите на мрежата 888. Процесот на верификација на 888 е верификација KYC, која го потврдува и вашиот идентитет и вашата адреса. Тоа е доста важно бидејќи не само 888, туку и секој друг онлајн обложувач наиде на неколку проблеми со онлајн измамниците кои сакаат да се приклучат само за да ја измамат обложувалницата.

Не е многу тешко да се помине верификацијата KYC. Меѓутоа, ако букмејкерот го побара тоа, можете да бидете сигурни дека тие се легитимни. Може да играте без да бидете предупредени за други играчи кои можат да ја измамат букмејкерот и другите гејмери.

За првиот дел од проверката KYC на 888, треба да покажете доказ за вашите лични податоци. Добрата вест е што можете да ги користите вашите најчесто користени датотеки.

 • Валиден пасош (само страница со фотографија)
 • Валидна лична карта (напред и назад)
 • Валидна возачка дозвола со фотокартичка (мора да ги содржи фотографијата, името и потписот)

Следно, мора да ја докажете вашата адреса со испраќање скенирана или фотографирана копија од вашите официјални документи за идентификација до службата за поддршка на корисници 888. Во зависност од документот што го испраќате, тој треба да биде издаден во текот на годината или во последните три и 12 месеци.

 • Извод од банка,
 • Комунални сметки,
 • Предлог-закон за даноци на Советот,
 • Издавање писмо од кредитна/дебитна картичка или при-пејд картичка,
 • Договор за закуп,
 • Извод за хипотека или станбен кредит,
 • Сертификат за осигурување на автомобил, дом, мобилен телефон,
 • Формално писмо за прифаќање или прием на Универзитетот,
 • Изјава за каталог,
 • Извод за венчавка,
 • Договор за вработување или уплатница со видлива адреса.

Како да се најавите

По успешното регистрирање на сметка во 888 Казино, играчите може веднаш да почнат да обложуваат на различни спортски настани. Обложувачите можеби се желни да ги искористат одлично своите бонуси, да ги прошират своите банкроти и да се забавуваат играјќи на онлајн-локација за коцкање.

Следете ги упатствата подолу за да се најавите на вашата новосоздадена сметка 888Sport кога ќе бидете подготвени да ги истражите различните пазари за спортско обложување понудени од 888Sport.

 1. Можете да се најавите на вашата сметка на 888Sport со одење на почетната страница и кликнување на копчето „Најави се“.
 2. Внесете го вашето корисничко име и лозинка во скокачкиот прозорец на екранот на вашиот компјутер
 3. Кликнете на копчето за најавување за да се обложите на вашите омилени спортски пазари.

Како да отклучите сметка

Ако вашата сметка е оневозможена или блокирана може да предизвика голем стрес и грижи. Следствено, нема да можете да уживате во забава или да се грижите за вашите средства или профит.

Секое прекршување на Условите и правилата на 88Casino е веројатна причина 888 Казино ја забранува сметката на корисникот.

Ако тоа се случи, веднаш јавете се во Поддршка за корисници. обложувачите треба да:

 1. Отворете ја адресата за е-пошта поврзана со сметката на 888 Casino.
 2. Подгответе е-пошта адресирана до info@888 Casino.com.
 3. Опишете го вашиот проблем во темата, како на пример „Сметката ##### е блокирана“
 4. Разговарајте за проблемот во телото на е-пошта, вклучувајќи:
 • Добро исцртан опис на деталите за вашата регистрација,
 • Уредот што се користи за креирање на сметката,
 • Скенирана копија од лична карта со фотографија и други докази за идентитет и скенирани копии од потврди за депозит направени во 888 Казино. Запомнете дека е подобро да ги испратите овие скенови во PDF формат.

Ако сметката е автоматски блокирана, не заборавајте дека можете да ја одблокирате и повторно да ја активирате. Кога 888 Casino и клиентот сакаат нивната сметка да се затвори, ниту една од страните не може повторно да ја отвори (самоисклучување, на пример).

Како да затворите сметка

Играчите на 888 казино имаат голема контрола врз нивните сметки, особено ако сакаат да бидат прекинати или суспендирани. Овие околности имаат специфичен метод. Еве како да ја деактивирате вашата сметка на 888 Casino:

 • Користете ја онлајн формата за контакт на казиното за да контактирате со службата за корисници.
 • Ставете „Барање за затворање сметка“ во темата.
 • Погрижете се да ги дадете сите потребни информации (име, презиме, адреса, е-пошта)
 • Наведете ја причината за вашата желба да ја затворите вашата сметка.

Имајте на ум дека имате право трајно да ја прекинете вашата сметка од која било причина. Важно е да објасните зошто сте ја донеле оваа одлука, но можете да наведете сè што влијаело на тоа.

Имате целосна контрола врз тоа дали сакате или не да ја задржите вашата сметка на онлајн казино. Ако имате валидна причина за контактирање со казиното, тие се принудени да го сторат тоа со закон и ќе ви одговорат веднаш.

Кога казиното ќе го прими вашето барање, тие ќе ви се вратат во краток период за да го потврдат приемот и да продолжат со вашето барање.

Total score9.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 1997
ЈазициЈазици (15)
Јапонски
Англиски
Германски
Дански
Италијански
Кинески
Корејски
Полски
Португалски
Руски
Унгарски
Француски
Чешки
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (7)
Бесплатни спинови
Бонус без депозитБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеБонус кодовиДепозит бонус
ВалутиВалути (6)
Американски долари
Британски фунти стерлинг
Дански круни
Евра
Канадски долари
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (15)
Јапонија
Јужна Кореа
Италија
Канада
Кина
Латвија
Обединето Кралство
Полска
Португалија
Романија
Русија
Унгарија
Франција
Чешка
Шпанија
ИгриИгри (66)
Live 3 Card Brag
All Bets Blackjack
Baccarat Dragon Bonus
CS:GO
Dota 2
European Roulette
Golden Wealth Baccarat
Greyhounds
King of Glory
League of Legends
Live Baccarat Lounge No Commission
Live Grand Roulette
Live Immersive Roulette
Live Mega Wheel
Live Playboy Baccarat
Live Progressive Baccarat
Live Super Six
Live XL Roulette
MMA
Macau Squeeze Baccarat
Prestige Live Roulette
Soho Blackjack
Soiree Blackjack
The OscarsUFC
Valorant
Wheel of Fortune
Австралиски фудбалАмерички фудбалБадминтон
Бакара
Бејзбол
Блек Џек
Бокс
Видео Покер
Виртуелни спортовиВозење велосипедГалски фудбалГолфЕвровизијаЕспортКошаркаКрикетМотоспортОдбојкаПикадоПинг Понг
Покер
Покер со три карти
ПолитикаРагбиРакомет
Рулет
Слотови
СнукерСпорт
Спортско обложување
СурфањеТелевизијаТенисТрки со коњиТротингФормула 1Фудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мраз
ЛиценциЛиценци (8)
AAMS Italy
DGOJ Spain
Danish Gambling Authority
Gibraltar Regulatory Authority
Official National Gaming Office
Serviço de Regulação e Inspeção de Jogos Portugal
The Alcohol and Gaming Commission of Ontario
UK Gambling Commission
Методи за депозитМетоди за депозит (27)
Abaqoos
Bank Draft
Bank Wire Transfer
Bank transfer
Boleto
ClickandBuy
Credit CardsDebit Card
Diners Club International
FastPay
MasterCard
Moneta
Neteller
POLi
PayPal
PayPoint e-Voucher
Paysafe Card
Przelewy24
SEB Bank
Skrill
Sofortuberwaisung
Swedbank
Ukash
Visa
Visa Electron
eKonto
iDEAL
Придружна програмаПридружна програма (1)
Uffiliates
СофтверСофтвер (10)
888 Gaming
Blueprint Gaming
Cassava
Cryptologic (WagerLogic)
Dragonfish (Random Logic)
Edict (Merkur Gaming)
Electracade
GamesOS/CTXM
IGT (WagerWorks)
Random Logic