Betwinner - Account

Age Limit
Betwinner
Betwinner is not available in your country. Please try:
Trusted by
Curacao

Account

Неопходна е сметка за обложување на Betwinner, исто како и секоја водечка онлајн страница за спортско обложување. Проблемите со регистрирање на сметка или најавување на постоечка се две од најчестите прашања со кои се соочуваат спортските обложувалници.

Ајде да погледнеме некои можни грижи за сметките што може да ги имаат коцкарите кога размислуваат да го користат Betwinner како избор за нивните потреби за обложување.

Како да отворите/регистрирате сметка:

Креирањето сметка со BetWinner е брзо и едноставно. Во претстојните делови, ќе обезбедиме детални информации за другите три начини на кои можете да се придружите на BetWinner.

Како да се регистрирате за Betwinner по телефон

 1. Отворете ја веб-страницата на BetWinner.
 2. Пронајдете го жолтото копче Регистрација и притиснете го. Се наоѓа во горниот десен агол на вашиот екран.
 3. Изберете „По телефон“
 4. Вклучете го бројот на вашиот мобилен телефон во дадениот простор.
 5. Едноставно изберете го копчето блиску до полето за телефон – Испратете СМС
 6. Ќе ви биде даден код за потврда што треба да го напишете во последното поле. Потоа треба да го потврдите користејќи го копчето што се наоѓа во непосредна близина.
 7. Внесете ја валутата со која сакате да платите и купонскиот код доколку го имате.
 8. Пријавете се со кликнување на Регистрирај се.
 9. Ќе добиете текстуална порака која ги содржи вашите детали за најавување.

Како да се регистрирате за Betwinner преку е-пошта

Ова е начинот на регистрација кој бара најмногу информации.

 1. Ќе треба да доставите повеќе лични информации, како што се вашата нација, област и град, како и вашата адреса на е-пошта, име и презиме, валута, број на мобилен телефон и промотивен код, доколку го имате.
 2. При користење на овој тип на регистрација, лозинката е дел од информацијата што треба да ја дадете, како и да ја потврдите.
 3. Едноставно допрете го копчето Регистрирај се за да го завршите процесот.

Како да се регистрирате за Betwinner со еден клик

 1. Отворете го BetWinner.
 2. Кликнете на жолтото копче што вели „Регистрирај се“
 3. Изберете регистрација со еден клик.
 4. Внесете ја саканата валута и земја (ако е достапна)
 5. Наведете дека се согласувате со условите и условите на BetWinner.
 6. Кликнете на „Регистрирај се“ и сега имате сметка со BetWinner.

Потврда на сметката

BetWinner, законски призната обложувалница, има политика да бара од обложувачите да ги автентицираат своите сметки. Важно е да се напомене дека можете да играте казино игри и да ставате спортски облози без претходно да ја потврдите вашата сметка. Сепак, не можете да поднесете барање за повлекување ако вашата сметка не е потврдена.

Добрата вест е дека потврдувањето на вашата сметка на BetWinner е едноставно. Техниката е опишана подолу:

 • Користете важечка лична карта за да ја докажете вашата возраст.
 • Користете сметка или извод од банка за да ја потврдите вашата адреса.
 • Во случај на сомнителна активност, може да биде побарано да ја потврдите вашата сметка со помош на Skype.

Како да се најавите

Мора да се најавите на вашата сметка за да се обложувате на вашите омилени игри. Најавувањето на вашата сметка на Betwinner е едноставно. Следете ги инструкциите чекор-по-чекор за без напор да пристапите до вашата сметка.

 1. Ако веќе имате сметка, одете на главната веб-локација за спортска книга и кликнете на опцијата Најави.
 2. Внесете ги вашите информации за најавување за да добиете пристап до вашата сметка. Мора да го внесете вашиот ID, адреса на е-пошта и лозинка за да се најавите.
 3. Откако ќе ги внесете вашите информации за најавување, кликнете на копчето за најавување одоздола за да бидете однесени директно на вашата сметка на Betwinner.

Како да отклучите сметка

Најважното внимание при отклучувањето на вашата сметка е дали сте ги прекршиле одредбите и условите или не. Да претпоставиме дека не прекршивте никакви правила. Главниот проблем е изгубеното корисничко име/лозинка, погрешни информации за најава или верификација што чека. Во тој случај, услугата за клиенти е најверојатниот извор на вашето решение.

Сепак, да претпоставиме дека сте ги прекршиле одредбите и условите, како што е пристап до сметката во странство или создавање на повеќе сметки. Во тој случај, службата за корисници можеби нема да може да ви помогне при отклучување на сметката. Затоа, детално истражете ја работата пред да контактирате со службата за корисници, отклучете ја вашата сметка на betwinner и забавувајте се со игри.

Како да затворите сметка

Можете да контактирате со грижата за корисници ако сакате да ја суспендирате вашата сметка. Иако не сме сигурни дали тоа е можно преку телефон, сигурно може да креирате прозорец за разговор во живо или да е-поштата до обложувалницата на support@betwinner.com.

Имајќи го тоа на ум, ако очекувате да останете неактивен подолг период, можеби само ќе бидете неактивни и не правите ништо. Според нашите сознанија, Betwinner нема да ги прекине сметките со историја на игри. Можете исто така да ги зачувате непријатностите од повторното потврдување на вашата идентификација во иднина, ако изберете да ја одржувате вашата сметка.

Сепак, да претпоставиме дека сакате да ја изгубите вашата сметка поради проблеми со коцкање. Во тој случај, најдобро е да контактирате со поддршката за корисници и да дозволите таа да ве води низ процесот на затворање сметка.

Total score8.9
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2016
ЈазициЈазици (43)
Јапонски
Азербејџански
Албански
Англиски
Арапски
Белоруски
Бугарски
Виетнамски
Германски
Грузиски
Грчки
Дански
Еврејски
Ерменски
Естонски
Индонезија
Италијански
Казахстански
Кинески
Корејски
Литвански
Македонски
Малезиски
Норвешки
Полски
Португалски
Романски
Руски
Свахили
Словачки
Словенски
Српски
Тајландски
Турски
Украински
Фарси
Фински
Француски
Хинди
Хрватски
Чешки
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (10)
High Roller бонус
Бесплатни спинови
Бонус за бесплатни пари
Бонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеБонус кодовиДепозит бонусКешбек бонус
Роденденски бонус
ВалутиВалути (31)
Австралиски долари
Азербејџански манати
Алжирски динари
Американски долари
Анголски кванзи
Аргентински пезоси
Бангладешки таки
Бахреински динари
Белоруски рубли
Боливиски боливианос
Босна и Херцеговина конвертибилни марки
Боцвански пули
Бразилски реали
Бугарски лева
Бурундиски франци
Гански цеди
Грузиски лари
Дирхами од ОАЕ
Египетски фунти
Ерменски драми
Етиопски бирс
Ирански риали
Канадски долари
Кинески јуани
Колумбиски пезоси
Конгоански франци
Турски лири
Хонг Конг долари
Чешки круни
Чилеански пезоси
Швајцарски франци
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (53)
Јапонија
Јужна Кореа
Азербејџан
Албанија
Аргентина
Бахами
Босна и Херцеговина
Бразил
Бугарија
Виетнам
Габон
Гана
Грузија
Египет
Етиопија
Замбија
Индија
Индонезија
Казакстан
Камерун
Кенија
Кина
Конго
Литванија
Мадагаскар
Македонија
Малезија
Маурициус
Мексико
Мороко
Нигерија
Норвешка
Обединети Арапски Емирати
Парагвај
Перу
Полска
Русија
Свазиленд
Сенегал
Србија
Танзанија
Тајван
Тајланд
Таџикистан
Тунис
Турција
Уганда
Узбекистан
Украина
Финска
Хонг Конг
Хрватски
Чиле
ИгриИгри (70)
Baccarat AGQ Vegas
Baccarat Dragon Bonus
CS:GO
Call of Duty
Dota 2
Dragon Tiger
Greyhounds
King of Glory
League of Legends
Live Cow Cow Baccarat
Live Fashion Punto Banco
Live Multiplayer Poker
Live Oracle Blackjack
MMA
Mortal Kombat
Rocket League
StarCraft 2
UFC
Valorant
World of Tanks
Австралиски фудбалАмерички фудбалБадминтон
Бакара
БејзболБиатлон
Бинго
Блек Џек
БоксВиртуелни спортовиГалски фудбалГолф
Гребки
Еспорт
Карибски Студ
Карлинг
Кено
Кошарка
Крепс
КрикетЛакрос
Лотарија
Мини Бакара
МотоспортОдбојка
Онлајн обложување
ПикадоПинг Понг
Покер
ПолитикаРагбиРакомет
Рулет
Сик Бо
Слотови
СнукерСпорт
Спортско обложување
СурфањеТелевизијаТенисТрка на бродовиТрки со коњиТротингФормула 1Фудбал
Фудбалско обложување
ФутсалХокеј на мразШах
ЛиценциЛиценци (1)
Curacao
Методи за депозитМетоди за депозит (22)
Bank transferBitcoin
Bitcoin Cash
Boleto
Credit Cards
Crypto
Debit CardDogecoin
E-wallets
Ethereum
FastPay
Flexepin
Jeton
Litecoin
Multibanco
PayKwik
PayTrust88
Perfect Money
QIWI
Quick Pay
SticPay
ePay
СофтверСофтвер (13)
Asia Gaming
Authentic Gaming
DreamGaming
Evolution Gaming
Ezugi
Fazi Interactive
Gameplay Interactive
LuckyStreak
Portomaso Gaming
Pragmatic Play
SA Gaming
VIVO Gaming
XPro Gaming