Betwinner - Deposits

Age Limit
Betwinner
Betwinner is not available in your country. Please try:
Trusted by
Curacao

Deposits

Процедурите за плаќање на Betwinner се одлични и една од карактеристиките на страницата. Има над 95 избори за депозит и повеќе од здрави 71 алтернативи за повлекување.

Сите главни дебитни и кредитни картички, како VISA, MasterCard и Maestro, се прифаќаат во BetWinner. Нивните механизми за плаќање специфични за земјата, од друга страна, се доста извонредни. Достапно е сè, од China UnionPay, PurplePay и QIWI до Dankort, PostePay и Pago Facil. Тие, исто така, обезбедуваат различни EWallets, како што се Skrill и Neteller.

Прифатени начини на плаќање во Betwinner

BetWinner штотуку додаде способност за биткоин на нивната платформа. Ова значи дека обложувачите сега можат да прават депозити користејќи Dogecoin, Dash, Bitcoin и Ethereum – што е исклучително погодно за играчите бидејќи овозможува брзи плаќања без надомест.

Запомнете дека многу избори за плаќање се ограничени на областа на обложувачот. Следствено, некои од начините на плаќање наведени подолу може да не се достапни на сите места, додека други може да отсуствуваат.

Банкарските опции на Betwinner вклучуваат, но не се ограничени на следново.

Метод за плаќањемин. ДепозитМакс. ДепозитВреме за депозитНадоместоци
Виза1 €Нема ограничувањеИнстантБез такси
EcoPayz1 €Нема ограничувањеИнстантБез такси
MasterCard1,00 €Нема ограничувањеИнстантБез такси
ePay.bg1,00 €Нема ограничувањеИнстантБез такси
Биткоин1 €Нема ограничувањеИнстантБез такси
Ентропај1 €Нема ограничувањеИнстантБез такси
Лајткоин1 €Нема ограничувањеИнстантБез такси
Совршени пари1,00 €Нема ограничувањеИнстантБез такси
Е-ваучери1 €Нема ограничувањеИнстантБез такси
Џетон паричник1 €Нема ограничувањеИнстантБез такси
Плаќач1 €Нема ограничувањеИнстантБез такси
Сепа-Нема ограничувањеИнстантБез такси
Криптовалута1 €Нема ограничувањеИнстантБез такси
Dogecoin1 €Нема ограничувањеИнстантБез такси
Цртичка1 €Нема ограничувањеИнстантБез такси
Ethereum Classic1 €Нема ограничувањеИнстантБез такси
xGOx1 €Нема ограничувањеИнстантБез такси
BitShares1 €Нема ограничувањеИнстантБез такси
Банкарски жичен трансфер1 €Нема ограничувањеИнстантБез такси
Нетлер1 €Нема ограничувањеИнстантБез такси
Скрил1 €Нема ограничувањеИнстантБез такси
Доверливо1 €Нема ограничувањеИнстантБез такси
Paysafe картичка1 €Нема ограничувањеИнстантБез такси

Како да депонирате пари

Едноставно следете ги чекорите споменати подолу за да депонирате средства во Betwinner.

 1. Посетете ја официјалната веб-страница на BetWinner.
 2. Најавете се на вашата тековна сметка на BetWinner или креирајте нова ако веќе ја немате.
 3. Откако ќе се најавите на вашата сметка, кликнете на жолтата икона за депозит на горниот дел од екранот.
 4. Кога ќе кликнете на него, ќе се појави прозорец за депозит, во кој мора да се осигурате дека е вклучено копчето „Платежни системи во вашиот регион“.
 5. Следејќи го тоа, мора изберете го начинот на депозит сакате да пристапите.
 6. Внесете ги релевантните детали како лични информации, износ на депозит и банкарски информации.
 7. Изберете го копчето за депозит за да го завршите депозитот.

Прифатени валути во Betwinner

Обложувачите можат да ги користат валутите споменати овде за да ги финансираат сметките на Betwinner.

 • албански лек
 • Аргентински пезос
 • Ерменски Драм
 • австралиски долар
 • Азербејџански Манат
 • Бангладешки Така
 • Белоруска рубља
 • Биткоин
 • Бразилски Реал
 • бугарски лев
 • Канадски долар
 • Централна Африка Франк
 • Чилеански пезос
 • Кинески јуани
 • Колумбиски пезос
 • Хрватска куни
 • Чешка корона
 • Данска круна
 • евра
 • ФИРОМ денари
 • грузиски лари
 • Гуарани Парагвај
 • Хонг Конг долар
 • Исландска круна
 • Индиска рупија
 • Индонезиска рупија
 • Ирански риал
 • ирачки динар
 • јапонски јен
 • Казахстан Тенге
 • Кениски шилинг
 • Киргистан Сом
 • Корејски вон
 • Малезиски Рингит
 • Мексикански пезос
 • Молдавски Леу
 • Мозамбика Метикал
 • Нов тајвански долар
 • Новозеландски долар
 • Нов сол Перу
 • Нигериска Наира
 • Норвешка круна
 • пакистанска рупија
 • Романски Нов Леу
 • Руска рубља
 • српски динар
 • Сингапурски долари
 • Јужноафрикански ранд
 • Шведската круна
 • швајцарски франк
 • Таџикистански Сомони
 • Тајландски Бах
 • Придњестровје
 • Туниски динар
 • турска лира
 • Туркменистански Манат
 • Дирхам на ОАЕ
 • Американски долар
 • Украинска гривна
 • Узбекистан Сом
 • Катарскиот риал
 • Саудиски риал
 • Омански риал
 • Бахреински динар
 • Кувајтски динар
Total score8.9
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2016
ЈазициЈазици (43)
Јапонски
Азербејџански
Албански
Англиски
Арапски
Белоруски
Бугарски
Виетнамски
Германски
Грузиски
Грчки
Дански
Еврејски
Ерменски
Естонски
Индонезија
Италијански
Казахстански
Кинески
Корејски
Литвански
Македонски
Малезиски
Норвешки
Полски
Португалски
Романски
Руски
Свахили
Словачки
Словенски
Српски
Тајландски
Турски
Украински
Фарси
Фински
Француски
Хинди
Хрватски
Чешки
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (10)
High Roller бонус
Бесплатни спинови
Бонус за бесплатни пари
Бонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеБонус кодовиДепозит бонусКешбек бонус
Роденденски бонус
ВалутиВалути (31)
Австралиски долари
Азербејџански манати
Алжирски динари
Американски долари
Анголски кванзи
Аргентински пезоси
Бангладешки таки
Бахреински динари
Белоруски рубли
Боливиски боливианос
Босна и Херцеговина конвертибилни марки
Боцвански пули
Бразилски реали
Бугарски лева
Бурундиски франци
Гански цеди
Грузиски лари
Дирхами од ОАЕ
Египетски фунти
Ерменски драми
Етиопски бирс
Ирански риали
Канадски долари
Кинески јуани
Колумбиски пезоси
Конгоански франци
Турски лири
Хонг Конг долари
Чешки круни
Чилеански пезоси
Швајцарски франци
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (53)
Јапонија
Јужна Кореа
Азербејџан
Албанија
Аргентина
Бахами
Босна и Херцеговина
Бразил
Бугарија
Виетнам
Габон
Гана
Грузија
Египет
Етиопија
Замбија
Индија
Индонезија
Казакстан
Камерун
Кенија
Кина
Конго
Литванија
Мадагаскар
Македонија
Малезија
Маурициус
Мексико
Мороко
Нигерија
Норвешка
Обединети Арапски Емирати
Парагвај
Перу
Полска
Русија
Свазиленд
Сенегал
Србија
Танзанија
Тајван
Тајланд
Таџикистан
Тунис
Турција
Уганда
Узбекистан
Украина
Финска
Хонг Конг
Хрватски
Чиле
ИгриИгри (70)
Baccarat AGQ Vegas
Baccarat Dragon Bonus
CS:GO
Call of Duty
Dota 2
Dragon Tiger
Greyhounds
King of Glory
League of Legends
Live Cow Cow Baccarat
Live Fashion Punto Banco
Live Multiplayer Poker
Live Oracle Blackjack
MMA
Mortal Kombat
Rocket League
StarCraft 2
UFC
Valorant
World of Tanks
Австралиски фудбалАмерички фудбалБадминтон
Бакара
БејзболБиатлон
Бинго
Блек Џек
БоксВиртуелни спортовиГалски фудбалГолф
Гребки
Еспорт
Карибски Студ
Карлинг
Кено
Кошарка
Крепс
КрикетЛакрос
Лотарија
Мини Бакара
МотоспортОдбојка
Онлајн обложување
ПикадоПинг Понг
Покер
ПолитикаРагбиРакомет
Рулет
Сик Бо
Слотови
СнукерСпорт
Спортско обложување
СурфањеТелевизијаТенисТрка на бродовиТрки со коњиТротингФормула 1Фудбал
Фудбалско обложување
ФутсалХокеј на мразШах
ЛиценциЛиценци (1)
Curacao
Методи за депозитМетоди за депозит (22)
Bank transferBitcoin
Bitcoin Cash
Boleto
Credit Cards
Crypto
Debit CardDogecoin
E-wallets
Ethereum
FastPay
Flexepin
Jeton
Litecoin
Multibanco
PayKwik
PayTrust88
Perfect Money
QIWI
Quick Pay
SticPay
ePay
СофтверСофтвер (13)
Asia Gaming
Authentic Gaming
DreamGaming
Evolution Gaming
Ezugi
Fazi Interactive
Gameplay Interactive
LuckyStreak
Portomaso Gaming
Pragmatic Play
SA Gaming
VIVO Gaming
XPro Gaming