Betwinner рецензија за кладилници - Languages

Age Limit
Betwinner
Betwinner is not available in your country. Please try:
Trusted by
Curacao

Languages

Обложувачите треба внимателно да размислат за јазичната помош што ја нуди давателот на спортско обложување. Тоа веројатно ќе биде еден од најважните избори што ќе ги направат. Сепак, тоа е една од работите на кои повеќето луѓе забораваат.

Стандардите за обложување за фер плеј велат дека обложувачите не треба да користат веб-локација во речник што не го разбираат. Поради ова, паметната веб-страница за спортско обложување ќе им даде на корисниците опции за повеќе од еден јазик.

Јазици достапни на Betwinner

Постои можност обложувачите да не знаат кои се ограничувањата за обложување или како да добијат помош. Уште полошо, тие би можеле случајно да ги прекршат Условите и правилата, што би предизвикало затворање на нивните сметки и губење на готовинските салда. Ова е затоа што нема други јазици од кои можете да избирате.

Поради ова, многу е важно да изберете страница за спортско обложување што ви овозможува да играте на јазик што го разбирате.

Еве кои јазици може да се користат на веб-страницата на Betwinner.

 • албански
 • арапски
 • ерменски
 • азербејџански
 • белоруски
 • бенгалски
 • бугарски
 • кинески
 • хрватски
 • чешки
 • Англиски
 • естонски
 • фински
 • француски
 • грузиски
 • германски
 • грчки
 • хаитски креолски
 • хебрејски
 • хинди
 • унгарски
 • индонезиски
 • италијански
 • јапонски
 • курдски
 • персиски
 • португалски
 • руски
 • шпански
 • шведски
 • Таџикистански
 • тајландски
 • турски
 • украински
 • Узбекистански
 • виетнамски
Total score8.9
Добрите
+ Огромна разновидност на игри
+ Дарежливи бонуси
+ Добра поддршка за клиентите
+ Одличен избор за плаќање

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2016
ЈазициЈазици (43)
Јапонски
Азербејџански
Албански
Англиски
Арапски
Белоруски
Бугарски
Виетнамски
Германски
Грузиски
Грчки
Дански
Еврејски
Ерменски
Естонски
Индонезија
Италијански
Казахстански
Кинески
Корејски
Литвански
Македонски
Малезиски
Норвешки
Полски
Португалски
Романски
Руски
Свахили
Словачки
Словенски
Српски
Тајландски
Турски
Украински
Фарси
Фински
Француски
Хинди
Хрватски
Чешки
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (10)
High Roller бонус
Бесплатни спинови
Бонус за бесплатни пари
Бонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеБонус кодовиДепозит бонусКешбек бонус
Роденденски бонус
ВалутиВалути (31)
Австралиски долари
Азербејџански манати
Алжирски динари
Американски долари
Анголски кванзи
Аргентински пезоси
Бангладешки таки
Бахреински динари
Белоруски рубли
Боливиски боливианос
Босна и Херцеговина конвертибилни марки
Боцвански пули
Бразилски реали
Бугарски лева
Бурундиски франци
Гански цеди
Грузиски лари
Дирхами од ОАЕ
Египетски фунти
Ерменски драми
Етиопски бирс
Ирански риали
Канадски долари
Кинески јуани
Колумбиски пезоси
Конгоански франци
Турски лири
Хонг Конг долари
Чешки круни
Чилеански пезоси
Швајцарски франци
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (54)
Јапонија
Јужна Кореа
Азербејџан
Албанија
Аргентина
Бахами
Босна и Херцеговина
Бразил
Бугарија
Виетнам
Габон
Гана
Грузија
Египет
Етиопија
Замбија
Индија
Индонезија
Казакстан
Камерун
Кенија
Кина
Конго
Литванија
Мадагаскар
Македонија
Малезија
Маурициус
Мексико
Мороко
Нигерија
Норвешка
Обединети Арапски Емирати
Парагвај
Перу
Полска
Русија
Свазиленд
Сенегал
Сингапур
Србија
Танзанија
Тајван
Тајланд
Таџикистан
Тунис
Турција
Уганда
Узбекистан
Украина
Финска
Хонг Конг
Хрватски
Чиле
ИгриИгри (70)
Baccarat AGQ Vegas
Baccarat Dragon Bonus
CS:GO
Call of Duty
Dota 2
Dragon Tiger
Greyhounds
King of Glory
League of Legends
Live Cow Cow Baccarat
Live Fashion Punto Banco
Live Multiplayer Poker
Live Oracle Blackjack
MMA
Mortal Kombat
Rocket League
StarCraft 2
UFC
Valorant
World of Tanks
Австралиски фудбалАмерички фудбалБадминтон
Бакара
БејзболБиатлон
Бинго
Блек Џек
БоксВиртуелни спортовиГалски фудбалГолф
Гребки
Еспорт
Карибски Студ
Карлинг
Кено
Кошарка
Крепс
КрикетЛакрос
Лотарија
Мини Бакара
МотоспортОдбојка
Онлајн обложување
ПикадоПинг Понг
Покер
ПолитикаРагбиРакомет
Рулет
Сик Бо
Слотови
СнукерСпорт
Спортско обложување
СурфањеТелевизијаТенисТрка на бродовиТрки со коњиТротингФормула 1Фудбал
Фудбалско обложување
ФутсалХокеј на мразШах
ЛиценциЛиценци (1)
Curacao
Методи за депозитМетоди за депозит (22)
Bank transferBitcoin
Bitcoin Cash
Boleto
Credit Cards
Crypto
Debit CardDogecoin
E-wallets
Ethereum
FastPay
Flexepin
Jeton
Litecoin
Multibanco
PayKwik
PayTrust88
Perfect Money
QIWI
Quick Pay
SticPay
ePay
СофтверСофтвер (13)
Asia Gaming
Authentic Gaming
DreamGaming
Evolution Gaming
Ezugi
Fazi Interactive
Gameplay Interactive
LuckyStreak
Portomaso Gaming
Pragmatic Play
SA Gaming
VIVO Gaming
XPro Gaming