Betwinner Рецензија на книговодителите 2024 - Responsible Gaming

BetwinnerResponsible Gambling
CASINORANK
8.91/10
БонусБонус $1500 + 150 бесплатни вртења
Огромна разновидност на игри
Дарежливи бонуси
Добра поддршка за клиентите
Одличен избор за плаќање
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Огромна разновидност на игри
Дарежливи бонуси
Добра поддршка за клиентите
Одличен избор за плаќање
Betwinner is not available in your country. Please try:
Responsible Gaming

Responsible Gaming

Неколку луѓе заработуваат кариера како професионални коцкари, но тие се малку и далеку меѓу нив. Ова не треба да се смета за извор на приход за многу луѓе. Треба да се обложувате само со средства што можете да си дозволите да ги изгубите. Никогаш не се коцкајте со парите што ви се потребни за кирија, сметки, храна или други основни работи.

Луѓето кои очекуваат или имаат потреба да победат имаат поголема веројатност да развијат проблеми со коцкањето. Кога ќе изгубат, тоа може да ги направи фрустрирани или вознемирени, што ќе ги наведе да ризикуваат уште повеќе суми за да ги вратат загубите. Ова може да постави маѓепсан круг кој наскоро ќе излезе од контрола.

Играјте одговорно

Значително помала е веројатноста да паднете во таа замка ако очекувате да изгубите. Дури и ако губите, коцкањето може да биде пријатно ако сте целосно подготвени за вашите загуби и немате ништо против да ги потрошите парите за тоа. Кога очекувате да изгубите, победата е многу попријатна.

Поставувањето граници за себе е првиот чекор кон тоа коцкање одговорно. Пред да играте, дознајте колку можете да си дозволите да изгубите. Ако победите, сметајте се себеси за среќни, но не се обесхрабрувајте ако вашата среќа не трае.

Кога се обложувате, губењето на времето е исто така едноставно. Поставете тајмер или аларм и кога ќе се исклучи, застанете. Ќе изгубите повеќе пари ако се коцкате подолго време. Никогаш не се коцкајте наместо да одите на работа и не дозволувајте коцкањето да влијае на вашите односи или семеен живот.

Кога се обложувате, не пијте и не употребувајте дрога. Овие хемикалии го нарушуваат расудувањето, а цврстото расудување е вашата најдобра одбрана од губење на контролата врз вашите игри.

Каде да побарате помош

Ако некогаш почувствувате дека ја губите контролата и/или не можете да се обложувате правилно, треба веднаш да се откажете од обложувањето. Ако имате проблем да се откажете или верувате дека би можеле да бидете зависни, време е да побарате помош.

Не плашете се да пријде некому ако знаете или верувате дека коцкањето ви станало проблем. Не е ништо за срам, а обидот да се реши проблемот сам е речиси невозможно. Ако не се чувствувате удобно да разговарате за вашите грижи со пријателите или семејството, советување и одредени групи, како на пр BeGambleAware, можам да помогнам.

Регистрирајте се на BetWinner и освојте бонус од 20 евра ако вашиот прв облог изгуби
2023-05-16

Регистрирајте се на BetWinner и освојте бонус од 20 евра ако вашиот прв облог изгуби

Лансиран во 2018 година од Harbesina Limited, BetWinner е една од најдоверливите обложувалници ширум светот. Оваа веб-локација е позната по своите конкурентни шанси за спортско обложување и многубројните пазари за обложување.