Betwinner - Responsible Gaming

Age Limit
Betwinner
Betwinner is not available in your country. Please try:
Trusted by
Curacao

Responsible Gaming

Неколку луѓе заработуваат кариера како професионални коцкари, но тие се малку и далеку меѓу нив. Ова не треба да се смета за извор на приход за многу луѓе. Треба да се обложувате само со средства што можете да си дозволите да ги изгубите. Никогаш не се коцкајте со парите што ви се потребни за кирија, сметки, храна или други основни работи.

Луѓето кои очекуваат или имаат потреба да победат имаат поголема веројатност да развијат проблеми со коцкањето. Кога ќе изгубат, тоа може да ги направи фрустрирани или вознемирени, што ќе ги наведе да ризикуваат уште повеќе суми за да ги вратат загубите. Ова може да постави маѓепсан круг кој наскоро ќе излезе од контрола.

Играјте одговорно

Значително помала е веројатноста да паднете во таа замка ако очекувате да изгубите. Дури и ако губите, коцкањето може да биде пријатно ако сте целосно подготвени за вашите загуби и немате ништо против да ги потрошите парите за тоа. Кога очекувате да изгубите, победата е многу попријатна.

Поставувањето граници за себе е првиот чекор кон тоа коцкање одговорно. Пред да играте, дознајте колку можете да си дозволите да изгубите. Ако победите, сметајте се себеси за среќни, но не се обесхрабрувајте ако вашата среќа не трае.

Кога се обложувате, губењето на времето е исто така едноставно. Поставете тајмер или аларм и кога ќе се исклучи, застанете. Ќе изгубите повеќе пари ако се коцкате подолго време. Никогаш не се коцкајте наместо да одите на работа и не дозволувајте коцкањето да влијае на вашите односи или семеен живот.

Кога се обложувате, не пијте и не употребувајте дрога. Овие хемикалии го нарушуваат расудувањето, а цврстото расудување е вашата најдобра одбрана од губење на контролата врз вашите игри.

Каде да побарате помош

Ако некогаш почувствувате дека ја губите контролата и/или не можете да се обложувате правилно, треба веднаш да се откажете од обложувањето. Ако имате проблем да се откажете или верувате дека би можеле да бидете зависни, време е да побарате помош.

Не плашете се да пријде некому ако знаете или верувате дека коцкањето ви станало проблем. Не е ништо за срам, а обидот да се реши проблемот сам е речиси невозможно. Ако не се чувствувате удобно да разговарате за вашите грижи со пријателите или семејството, советување и одредени групи, како на пр BeGambleAware, можам да помогнам.

Total score8.9
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2016
ЈазициЈазици (43)
Јапонски
Азербејџански
Албански
Англиски
Арапски
Белоруски
Бугарски
Виетнамски
Германски
Грузиски
Грчки
Дански
Еврејски
Ерменски
Естонски
Индонезија
Италијански
Казахстански
Кинески
Корејски
Литвански
Македонски
Малезиски
Норвешки
Полски
Португалски
Романски
Руски
Свахили
Словачки
Словенски
Српски
Тајландски
Турски
Украински
Фарси
Фински
Француски
Хинди
Хрватски
Чешки
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (10)
High Roller бонус
Бесплатни спинови
Бонус за бесплатни пари
Бонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеБонус кодовиДепозит бонусКешбек бонус
Роденденски бонус
ВалутиВалути (31)
Австралиски долари
Азербејџански манати
Алжирски динари
Американски долари
Анголски кванзи
Аргентински пезоси
Бангладешки таки
Бахреински динари
Белоруски рубли
Боливиски боливианос
Босна и Херцеговина конвертибилни марки
Боцвански пули
Бразилски реали
Бугарски лева
Бурундиски франци
Гански цеди
Грузиски лари
Дирхами од ОАЕ
Египетски фунти
Ерменски драми
Етиопски бирс
Ирански риали
Канадски долари
Кинески јуани
Колумбиски пезоси
Конгоански франци
Турски лири
Хонг Конг долари
Чешки круни
Чилеански пезоси
Швајцарски франци
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (53)
Јапонија
Јужна Кореа
Азербејџан
Албанија
Аргентина
Бахами
Босна и Херцеговина
Бразил
Бугарија
Виетнам
Габон
Гана
Грузија
Египет
Етиопија
Замбија
Индија
Индонезија
Казакстан
Камерун
Кенија
Кина
Конго
Литванија
Мадагаскар
Македонија
Малезија
Маурициус
Мексико
Мороко
Нигерија
Норвешка
Обединети Арапски Емирати
Парагвај
Перу
Полска
Русија
Свазиленд
Сенегал
Србија
Танзанија
Тајван
Тајланд
Таџикистан
Тунис
Турција
Уганда
Узбекистан
Украина
Финска
Хонг Конг
Хрватски
Чиле
ИгриИгри (70)
Baccarat AGQ Vegas
Baccarat Dragon Bonus
CS:GO
Call of Duty
Dota 2
Dragon Tiger
Greyhounds
King of Glory
League of Legends
Live Cow Cow Baccarat
Live Fashion Punto Banco
Live Multiplayer Poker
Live Oracle Blackjack
MMA
Mortal Kombat
Rocket League
StarCraft 2
UFC
Valorant
World of Tanks
Австралиски фудбалАмерички фудбалБадминтон
Бакара
БејзболБиатлон
Бинго
Блек Џек
БоксВиртуелни спортовиГалски фудбалГолф
Гребки
Еспорт
Карибски Студ
Карлинг
Кено
Кошарка
Крепс
КрикетЛакрос
Лотарија
Мини Бакара
МотоспортОдбојка
Онлајн обложување
ПикадоПинг Понг
Покер
ПолитикаРагбиРакомет
Рулет
Сик Бо
Слотови
СнукерСпорт
Спортско обложување
СурфањеТелевизијаТенисТрка на бродовиТрки со коњиТротингФормула 1Фудбал
Фудбалско обложување
ФутсалХокеј на мразШах
ЛиценциЛиценци (1)
Curacao
Методи за депозитМетоди за депозит (22)
Bank transferBitcoin
Bitcoin Cash
Boleto
Credit Cards
Crypto
Debit CardDogecoin
E-wallets
Ethereum
FastPay
Flexepin
Jeton
Litecoin
Multibanco
PayKwik
PayTrust88
Perfect Money
QIWI
Quick Pay
SticPay
ePay
СофтверСофтвер (13)
Asia Gaming
Authentic Gaming
DreamGaming
Evolution Gaming
Ezugi
Fazi Interactive
Gameplay Interactive
LuckyStreak
Portomaso Gaming
Pragmatic Play
SA Gaming
VIVO Gaming
XPro Gaming