Betwinner - Tips & Tricks

Age Limit
Betwinner
Betwinner is not available in your country. Please try:
Trusted by
Curacao

Tips & Tricks

Спортското обложување можеби е забавно, но е многу позабавно, побезбедно и поповолно кога користите Betwinner. Овие идеи и техники можат да им помогнат на клиентите на Betwinner да го извлечат максимумот од своето време таму. Советите и триковите на Betwinner се тука за да го подобрат вашето обложувачко искуство.

Научете како да ги користите статистичките средства во ваша корист

Способноста на обложувачите и обложувалниците да ги оценат моделите во податоците користејќи технологија е од клучно значење за нивниот успех. Многу провајдери нудат бесплатни или евтини решенија.

Ќе треба малку работа за да ги користите овие алатки за прв пат. Откако ќе го направат тоа, веројатноста за победа на облозите се зголемува. Во секој случај, спортските обложувалници можат брзо да ги препознаат и имплементираат најраспространетите обложувачки модели.

Една придобивка што обложувалниците и другите коцкари можат да ја добијат од испробувањето на нивните тренд идеи е можноста за учење. Дури и ако се чини дека облогот е случаен, алатките за анализа на податоци може да им помогнат на коцкарите да откријат фундаментални тенденции што можат да им помогнат да направат подобрени пресуди за обложување.

Не заборавајте за е-спортот

Можно е да бидете преоптоварени со сите достапни алтернативи во врска со најновите компании за забава и компјутерски игри. Од друга страна, треба да бидете свесни дека учеството во ан еСпорт стана исклучително чест метод на играње.

Овие видео игри може да вклучуваат наслови како League of Legends и Counter-Strike: GO, меѓу многу други. Можно е да се забележи дека возбудувањето се јавува исто толку често, ако не и почесто, во овие видео игри отколку во повеќето активности.

Да претпоставиме дека сте повеќе компјутерски гејмер отколку спортски учесник. Во тој случај, оваа најнова област на спортско обложување може да обезбеди возбудлива можност да се биде пионер во обложувањето, истовремено обезбедувајќи директен пат до едукација за спортско обложување.

Обидете се да ги заштитите вашите облози ако не сте сигурни

Хеџирањето е стратегија за намалување на ризикот или обезбедување профит додека се обложувате на спорт. Хеџирањето е метод за управување со ризик кој може да ви помогне да ги ограничите загубите и да одржите здрав фонд.

Облозите за заштита на заштитата може да изгледаат како комплицирана техника на прв поглед, но принципот е прилично едноставен. Нови облози се ставаат на резултат кој се разликува од почетниот облог. Можно е да заработите пари без оглед на исходот или да го намалите ризикот од вашиот првичен облог. На крајот на краиштата, целта е да се сведат загубите на минимум.

Размислете за предноста на домашниот тим

На спортските обложувалници им е потребна секоја можна предност, а треба да се размисли за онаа што оди кај домашниот тим.

Иако времето и географската локација на тимот може да изгледаат како единствениот елемент што влијае на влијанието на предноста на домашен терен, се случува уште повеќе.

Предноста може да оди кај домашниот тим доколку се појават многу навивачи. Човечката природа налага да функционираме најдобро кога другите посветуваат големо внимание. Дури и студиите покажаа дека спортовите со поголема гледаност му даваат предност на домашниот тим.

Дополнително, домашните тимови не мора да патуваат, а дури и најспособните професионални играчи се засегнати од физичките оданочувачки искуства од патувањето. На пример, казнениот распоред на патувања во НБА се покажа дека им штети на способноста на играчите да се претстават најдобро што можат.

Водете евиденција за обложувачката активност

Следењето на вашите спортски облози не е приоритет за повеќето почетници. Има два проблеми со ова.

Тешко е да се следи колку пари се трошат ако нема евиденција. Од клучно значење е да ги следите вашите трошоци и да останете во рамките на буџетот.

Второ, водењето евиденција ви помага редовно да ги прегледувате и надградувате вашите записи. Мора да го имате ова на место ако сакате да генерирате пари на долг рок.

Како минимум, треба да ги следите следните информации за секој облог.

  • Избор
  • Шансите
  • Големина на влогот
  • Резултат на обложување
  • Добиената исплата (ако вашиот облог победи)

Снимањето на овие податоци нема да потрае долго и ќе ви помогне да ги следите вашите вкупни трошоци (или профит). Значи, нема причина да не го правите тоа. Ќе водите уште поопширни записи за да го оцените вашиот напредок во идеален свет.

Total score8.9
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2016
ЈазициЈазици (43)
Јапонски
Азербејџански
Албански
Англиски
Арапски
Белоруски
Бугарски
Виетнамски
Германски
Грузиски
Грчки
Дански
Еврејски
Ерменски
Естонски
Индонезија
Италијански
Казахстански
Кинески
Корејски
Литвански
Македонски
Малезиски
Норвешки
Полски
Португалски
Романски
Руски
Свахили
Словачки
Словенски
Српски
Тајландски
Турски
Украински
Фарси
Фински
Француски
Хинди
Хрватски
Чешки
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (10)
High Roller бонус
Бесплатни спинови
Бонус за бесплатни пари
Бонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеБонус кодовиДепозит бонусКешбек бонус
Роденденски бонус
ВалутиВалути (31)
Австралиски долари
Азербејџански манати
Алжирски динари
Американски долари
Анголски кванзи
Аргентински пезоси
Бангладешки таки
Бахреински динари
Белоруски рубли
Боливиски боливианос
Босна и Херцеговина конвертибилни марки
Боцвански пули
Бразилски реали
Бугарски лева
Бурундиски франци
Гански цеди
Грузиски лари
Дирхами од ОАЕ
Египетски фунти
Ерменски драми
Етиопски бирс
Ирански риали
Канадски долари
Кинески јуани
Колумбиски пезоси
Конгоански франци
Турски лири
Хонг Конг долари
Чешки круни
Чилеански пезоси
Швајцарски франци
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (53)
Јапонија
Јужна Кореа
Азербејџан
Албанија
Аргентина
Бахами
Босна и Херцеговина
Бразил
Бугарија
Виетнам
Габон
Гана
Грузија
Египет
Етиопија
Замбија
Индија
Индонезија
Казакстан
Камерун
Кенија
Кина
Конго
Литванија
Мадагаскар
Македонија
Малезија
Маурициус
Мексико
Мороко
Нигерија
Норвешка
Обединети Арапски Емирати
Парагвај
Перу
Полска
Русија
Свазиленд
Сенегал
Србија
Танзанија
Тајван
Тајланд
Таџикистан
Тунис
Турција
Уганда
Узбекистан
Украина
Финска
Хонг Конг
Хрватски
Чиле
ИгриИгри (70)
Baccarat AGQ Vegas
Baccarat Dragon Bonus
CS:GO
Call of Duty
Dota 2
Dragon Tiger
Greyhounds
King of Glory
League of Legends
Live Cow Cow Baccarat
Live Fashion Punto Banco
Live Multiplayer Poker
Live Oracle Blackjack
MMA
Mortal Kombat
Rocket League
StarCraft 2
UFC
Valorant
World of Tanks
Австралиски фудбалАмерички фудбалБадминтон
Бакара
БејзболБиатлон
Бинго
Блек Џек
БоксВиртуелни спортовиГалски фудбалГолф
Гребки
Еспорт
Карибски Студ
Карлинг
Кено
Кошарка
Крепс
КрикетЛакрос
Лотарија
Мини Бакара
МотоспортОдбојка
Онлајн обложување
ПикадоПинг Понг
Покер
ПолитикаРагбиРакомет
Рулет
Сик Бо
Слотови
СнукерСпорт
Спортско обложување
СурфањеТелевизијаТенисТрка на бродовиТрки со коњиТротингФормула 1Фудбал
Фудбалско обложување
ФутсалХокеј на мразШах
ЛиценциЛиценци (1)
Curacao
Методи за депозитМетоди за депозит (22)
Bank transferBitcoin
Bitcoin Cash
Boleto
Credit Cards
Crypto
Debit CardDogecoin
E-wallets
Ethereum
FastPay
Flexepin
Jeton
Litecoin
Multibanco
PayKwik
PayTrust88
Perfect Money
QIWI
Quick Pay
SticPay
ePay
СофтверСофтвер (13)
Asia Gaming
Authentic Gaming
DreamGaming
Evolution Gaming
Ezugi
Fazi Interactive
Gameplay Interactive
LuckyStreak
Portomaso Gaming
Pragmatic Play
SA Gaming
VIVO Gaming
XPro Gaming