Betwinner Рецензија на книговодителите 2024 - Tips & Tricks

BetwinnerResponsible Gambling
CASINORANK
8.91/10
БонусБонус $1500 + 150 бесплатни вртења
Огромна разновидност на игри
Дарежливи бонуси
Добра поддршка за клиентите
Одличен избор за плаќање
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Огромна разновидност на игри
Дарежливи бонуси
Добра поддршка за клиентите
Одличен избор за плаќање
Betwinner is not available in your country. Please try:
Tips & Tricks

Tips & Tricks

Спортското обложување можеби е забавно, но е многу позабавно, побезбедно и поповолно кога користите Betwinner. Овие идеи и техники можат да им помогнат на клиентите на Betwinner да го извлечат максимумот од своето време таму. Советите и триковите на Betwinner се тука за да го подобрат вашето обложувачко искуство.

Научете како да ги користите статистичките средства во ваша корист

Способноста на обложувачите и обложувалниците да ги оценат моделите во податоците користејќи технологија е од клучно значење за нивниот успех. Многу провајдери нудат бесплатни или евтини решенија.

Ќе треба малку работа за да ги користите овие алатки за прв пат. Откако ќе го направат тоа, веројатноста за победа на облозите се зголемува. Во секој случај, спортските обложувалници можат брзо да ги препознаат и имплементираат најраспространетите обложувачки модели.

Една придобивка што обложувалниците и другите коцкари можат да ја добијат од испробувањето на нивните тренд идеи е можноста за учење. Дури и ако се чини дека облогот е случаен, алатките за анализа на податоци може да им помогнат на коцкарите да откријат фундаментални тенденции што можат да им помогнат да направат подобрени пресуди за обложување.

Не заборавајте за е-спортот

Можно е да бидете преоптоварени со сите достапни алтернативи во врска со најновите компании за забава и компјутерски игри. Од друга страна, треба да бидете свесни дека учеството во ан еСпорт стана исклучително чест метод на играње.

Овие видео игри може да вклучуваат наслови како League of Legends и Counter-Strike: GO, меѓу многу други. Можно е да се забележи дека возбудувањето се јавува исто толку често, ако не и почесто, во овие видео игри отколку во повеќето активности.

Да претпоставиме дека сте повеќе компјутерски гејмер отколку спортски учесник. Во тој случај, оваа најнова област на спортско обложување може да обезбеди возбудлива можност да се биде пионер во обложувањето, истовремено обезбедувајќи директен пат до едукација за спортско обложување.

Обидете се да ги заштитите вашите облози ако не сте сигурни

Хеџирањето е стратегија за намалување на ризикот или обезбедување профит додека се обложувате на спорт. Хеџирањето е метод за управување со ризик кој може да ви помогне да ги ограничите загубите и да одржите здрав фонд.

Облозите за заштита на заштитата може да изгледаат како комплицирана техника на прв поглед, но принципот е прилично едноставен. Нови облози се ставаат на резултат кој се разликува од почетниот облог. Можно е да заработите пари без оглед на исходот или да го намалите ризикот од вашиот првичен облог. На крајот на краиштата, целта е да се сведат загубите на минимум.

Размислете за предноста на домашниот тим

На спортските обложувалници им е потребна секоја можна предност, а треба да се размисли за онаа што оди кај домашниот тим.

Иако времето и географската локација на тимот може да изгледаат како единствениот елемент што влијае на влијанието на предноста на домашен терен, се случува уште повеќе.

Предноста може да оди кај домашниот тим доколку се појават многу навивачи. Човечката природа налага да функционираме најдобро кога другите посветуваат големо внимание. Дури и студиите покажаа дека спортовите со поголема гледаност му даваат предност на домашниот тим.

Дополнително, домашните тимови не мора да патуваат, а дури и најспособните професионални играчи се засегнати од физичките оданочувачки искуства од патувањето. На пример, казнениот распоред на патувања во НБА се покажа дека им штети на способноста на играчите да се претстават најдобро што можат.

Водете евиденција за обложувачката активност

Следењето на вашите спортски облози не е приоритет за повеќето почетници. Има два проблеми со ова.

Тешко е да се следи колку пари се трошат ако нема евиденција. Од клучно значење е да ги следите вашите трошоци и да останете во рамките на буџетот.

Второ, водењето евиденција ви помага редовно да ги прегледувате и надградувате вашите записи. Мора да го имате ова на место ако сакате да генерирате пари на долг рок.

Како минимум, треба да ги следите следните информации за секој облог.

  • Избор
  • Шансите
  • Големина на влогот
  • Резултат на обложување
  • Добиената исплата (ако вашиот облог победи)

Снимањето на овие податоци нема да потрае долго и ќе ви помогне да ги следите вашите вкупни трошоци (или профит). Значи, нема причина да не го правите тоа. Ќе водите уште поопширни записи за да го оцените вашиот напредок во идеален свет.

Регистрирајте се на BetWinner и освојте бонус од 20 евра ако вашиот прв облог изгуби
2023-05-16

Регистрирајте се на BetWinner и освојте бонус од 20 евра ако вашиот прв облог изгуби

Лансиран во 2018 година од Harbesina Limited, BetWinner е една од најдоверливите обложувалници ширум светот. Оваа веб-локација е позната по своите конкурентни шанси за спортско обложување и многубројните пазари за обложување.