Betwinner Рецензија на книговодителите 2024 - Withdrawals

BetwinnerResponsible Gambling
CASINORANK
8.91/10
БонусБонус $1500 + 150 бесплатни вртења
Огромна разновидност на игри
Дарежливи бонуси
Добра поддршка за клиентите
Одличен избор за плаќање
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Огромна разновидност на игри
Дарежливи бонуси
Добра поддршка за клиентите
Одличен избор за плаќање
Betwinner is not available in your country. Please try:
Withdrawals

Withdrawals

Успехот во спортските книги е можеби најзабавниот дел од искуството. Тоа значи дека имате средства да понесете со себе кога ќе заминете. Сепак, за целосно да ги поседувате парите, прво мора да побарате повлекување од казиното.

Поради обврската да се вршат безбедносни проверки, повлекувањето пари трае значително подолго од депонирањето. За среќа, процесот на плаќање на Betwinner е добро познат по тоа што е прилично ефикасен.

Прифатени начини на плаќање во Betwinner

Опциите за плаќање споменати подолу се некои од признатите методи за повлекување на Betwinner.

Метод за плаќање

мин. Депозит

Макс. Депозит

Време за депозит

Надоместоци

Виза

1,50 евра

Нема ограничување

1 мин – 7 дена

Без такси

EcoPayz

1,50 евра

Нема ограничување

Инстант

Без такси

MasterCard

1,50 евра

Нема ограничување

1 мин – 7 дена

Без такси

ePay.bg

-

Нема ограничување

-

Без такси

Биткоин

1,50 евра

Нема ограничување

15 мин

Без такси

Ентропај

1,50 евра

Нема ограничување

15 минути

Без такси

Лајткоин

1,50 евра

Нема ограничување

15 мин

Без такси

Совршени пари

1,50 евра

Нема ограничување

15 минути

Без такси

Е-ваучери

-

Нема ограничување

-

Без такси

Џетон паричник

1,50 евра

Нема ограничување

15 минути

Без такси

Плаќач

1,50 евра

Нема ограничување

15 минути

Без такси

Сепа

1,50 евра

Нема ограничување

15 минути

Без такси

Криптовалута

1,50 евра

Нема ограничување

15 минути

Без такси

Dogecoin

1,50 евра

Нема ограничување

15 мин

Без такси

Цртичка

1,50 евра

Нема ограничување

15 мин

Без такси

Ethereum Classic

1,50 евра

Нема ограничување

15 мин

Без такси

xGOx

1,50 евра

Нема ограничување

15 мин

Без такси

BitShares

1,50 евра

Нема ограничување

15 мин

Без такси

Банкарски жичен трансфер

1,50 евра

Нема ограничување

15 минути - 5 дена

Без такси

Нетлер

1,50 евра

Нема ограничување

15 мин

Без такси

Скрил

1,50 евра

Нема ограничување

15 мин

Без такси

Доверливо

1,50 евра

Нема ограничување

15 мин

Без такси

Paysafe картичка

1,50 евра

Нема ограничување

15 мин

Без такси

Како да се повлечете

  1. Најавете се на вашата сметка на официјалната веб-страница на BetWinner.
  2. Откако ќе се најавите, одете на врвот на страницата и кликнете на иконата „Моја сметка“, која е во непосредна близина на жолтото копче за депозит.
  3. Откако ќе пристапите на страницата на сметката, ќе го забележите копчето „Повлекување средства“ на левото мени.
  4. Изберете ја опцијата Повлечете пари. Ќе бидете пренасочени до областа за повлекувања, каде што мора да го штиклирате полето „Платежни системи во вашиот регион“. Ќе ги видите сите методи за повлекување што ви се достапни.
  5. Изберете што сакате да го користите и едноставно кликнете на него.
  6. Внесете ги потребните информации, како што се лични податоци, износ за повлекување и банкарски податоци.
  7. После тоа, треба да кликнете на „Потврди“ за да ја завршите трансакцијата.
Регистрирајте се на BetWinner и освојте бонус од 20 евра ако вашиот прв облог изгуби
2023-05-16

Регистрирајте се на BetWinner и освојте бонус од 20 евра ако вашиот прв облог изгуби

Лансиран во 2018 година од Harbesina Limited, BetWinner е една од најдоверливите обложувалници ширум светот. Оваа веб-локација е позната по своите конкурентни шанси за спортско обложување и многубројните пазари за обложување.