Betwinner - Withdrawals

Age Limit
Betwinner
Betwinner is not available in your country. Please try:
Trusted by
Curacao

Withdrawals

Успехот во спортските книги е можеби најзабавниот дел од искуството. Тоа значи дека имате средства да понесете со себе кога ќе заминете. Сепак, за целосно да ги поседувате парите, прво мора да побарате повлекување од казиното.

Поради обврската да се вршат безбедносни проверки, повлекувањето пари трае значително подолго од депонирањето. За среќа, процесот на плаќање на Betwinner е добро познат по тоа што е прилично ефикасен.

Прифатени начини на плаќање во Betwinner

Опциите за плаќање споменати подолу се некои од признатите методи за повлекување на Betwinner.

Метод за плаќање

мин. Депозит

Макс. Депозит

Време за депозит

Надоместоци

Виза

1,50 евра

Нема ограничување

1 мин – 7 дена

Без такси

EcoPayz

1,50 евра

Нема ограничување

Инстант

Без такси

MasterCard

1,50 евра

Нема ограничување

1 мин – 7 дена

Без такси

ePay.bg

-

Нема ограничување

-

Без такси

Биткоин

1,50 евра

Нема ограничување

15 мин

Без такси

Ентропај

1,50 евра

Нема ограничување

15 минути

Без такси

Лајткоин

1,50 евра

Нема ограничување

15 мин

Без такси

Совршени пари

1,50 евра

Нема ограничување

15 минути

Без такси

Е-ваучери

-

Нема ограничување

-

Без такси

Џетон паричник

1,50 евра

Нема ограничување

15 минути

Без такси

Плаќач

1,50 евра

Нема ограничување

15 минути

Без такси

Сепа

1,50 евра

Нема ограничување

15 минути

Без такси

Криптовалута

1,50 евра

Нема ограничување

15 минути

Без такси

Dogecoin

1,50 евра

Нема ограничување

15 мин

Без такси

Цртичка

1,50 евра

Нема ограничување

15 мин

Без такси

Ethereum Classic

1,50 евра

Нема ограничување

15 мин

Без такси

xGOx

1,50 евра

Нема ограничување

15 мин

Без такси

BitShares

1,50 евра

Нема ограничување

15 мин

Без такси

Банкарски жичен трансфер

1,50 евра

Нема ограничување

15 минути - 5 дена

Без такси

Нетлер

1,50 евра

Нема ограничување

15 мин

Без такси

Скрил

1,50 евра

Нема ограничување

15 мин

Без такси

Доверливо

1,50 евра

Нема ограничување

15 мин

Без такси

Paysafe картичка

1,50 евра

Нема ограничување

15 мин

Без такси

Како да се повлечете

  1. Најавете се на вашата сметка на официјалната веб-страница на BetWinner.
  2. Откако ќе се најавите, одете на врвот на страницата и кликнете на иконата „Моја сметка“, која е во непосредна близина на жолтото копче за депозит.
  3. Откако ќе пристапите на страницата на сметката, ќе го забележите копчето „Повлекување средства“ на левото мени.
  4. Изберете ја опцијата Повлечете пари. Ќе бидете пренасочени до областа за повлекувања, каде што мора да го штиклирате полето „Платежни системи во вашиот регион“. Ќе ги видите сите методи за повлекување што ви се достапни.
  5. Изберете што сакате да го користите и едноставно кликнете на него.
  6. Внесете ги потребните информации, како што се лични податоци, износ за повлекување и банкарски податоци.
  7. После тоа, треба да кликнете на „Потврди“ за да ја завршите трансакцијата.
Total score8.9
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2016
ЈазициЈазици (43)
Јапонски
Азербејџански
Албански
Англиски
Арапски
Белоруски
Бугарски
Виетнамски
Германски
Грузиски
Грчки
Дански
Еврејски
Ерменски
Естонски
Индонезија
Италијански
Казахстански
Кинески
Корејски
Литвански
Македонски
Малезиски
Норвешки
Полски
Португалски
Романски
Руски
Свахили
Словачки
Словенски
Српски
Тајландски
Турски
Украински
Фарси
Фински
Француски
Хинди
Хрватски
Чешки
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (10)
High Roller бонус
Бесплатни спинови
Бонус за бесплатни пари
Бонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеБонус кодовиДепозит бонусКешбек бонус
Роденденски бонус
ВалутиВалути (31)
Австралиски долари
Азербејџански манати
Алжирски динари
Американски долари
Анголски кванзи
Аргентински пезоси
Бангладешки таки
Бахреински динари
Белоруски рубли
Боливиски боливианос
Босна и Херцеговина конвертибилни марки
Боцвански пули
Бразилски реали
Бугарски лева
Бурундиски франци
Гански цеди
Грузиски лари
Дирхами од ОАЕ
Египетски фунти
Ерменски драми
Етиопски бирс
Ирански риали
Канадски долари
Кинески јуани
Колумбиски пезоси
Конгоански франци
Турски лири
Хонг Конг долари
Чешки круни
Чилеански пезоси
Швајцарски франци
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (53)
Јапонија
Јужна Кореа
Азербејџан
Албанија
Аргентина
Бахами
Босна и Херцеговина
Бразил
Бугарија
Виетнам
Габон
Гана
Грузија
Египет
Етиопија
Замбија
Индија
Индонезија
Казакстан
Камерун
Кенија
Кина
Конго
Литванија
Мадагаскар
Македонија
Малезија
Маурициус
Мексико
Мороко
Нигерија
Норвешка
Обединети Арапски Емирати
Парагвај
Перу
Полска
Русија
Свазиленд
Сенегал
Србија
Танзанија
Тајван
Тајланд
Таџикистан
Тунис
Турција
Уганда
Узбекистан
Украина
Финска
Хонг Конг
Хрватски
Чиле
ИгриИгри (70)
Baccarat AGQ Vegas
Baccarat Dragon Bonus
CS:GO
Call of Duty
Dota 2
Dragon Tiger
Greyhounds
King of Glory
League of Legends
Live Cow Cow Baccarat
Live Fashion Punto Banco
Live Multiplayer Poker
Live Oracle Blackjack
MMA
Mortal Kombat
Rocket League
StarCraft 2
UFC
Valorant
World of Tanks
Австралиски фудбалАмерички фудбалБадминтон
Бакара
БејзболБиатлон
Бинго
Блек Џек
БоксВиртуелни спортовиГалски фудбалГолф
Гребки
Еспорт
Карибски Студ
Карлинг
Кено
Кошарка
Крепс
КрикетЛакрос
Лотарија
Мини Бакара
МотоспортОдбојка
Онлајн обложување
ПикадоПинг Понг
Покер
ПолитикаРагбиРакомет
Рулет
Сик Бо
Слотови
СнукерСпорт
Спортско обложување
СурфањеТелевизијаТенисТрка на бродовиТрки со коњиТротингФормула 1Фудбал
Фудбалско обложување
ФутсалХокеј на мразШах
ЛиценциЛиценци (1)
Curacao
Методи за депозитМетоди за депозит (22)
Bank transferBitcoin
Bitcoin Cash
Boleto
Credit Cards
Crypto
Debit CardDogecoin
E-wallets
Ethereum
FastPay
Flexepin
Jeton
Litecoin
Multibanco
PayKwik
PayTrust88
Perfect Money
QIWI
Quick Pay
SticPay
ePay
СофтверСофтвер (13)
Asia Gaming
Authentic Gaming
DreamGaming
Evolution Gaming
Ezugi
Fazi Interactive
Gameplay Interactive
LuckyStreak
Portomaso Gaming
Pragmatic Play
SA Gaming
VIVO Gaming
XPro Gaming