Gunsbet - Support

Age Limit
Gunsbet
Gunsbet is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Curacao

Support

Елементот за услуги на клиентите за сајтовите за спортско обложување е исто толку важно како и сите други, иако ова не е широко распространето мислење меѓу играчите. Тоа што можете да сметате на некој кој ќе биде покрај вас може да ја направи сета разлика. Ова не треба да биде поинаку во индустријата за игри.

Целогодишната, деноноќна услуга за поддршка за членовите на GunsBet е одлична. Преку оваа услуга може да се справиме со прашањата и грижите, а тоа ќе биде направено брзо и ефикасно.

Како можам да контактирам со GunsBet?

Може да контактирате со поддршката за корисници на Gunbet преку разговор во живо, е-пошта или телефон.

Клиентите на GunsBet може да стапат во контакт со компанијата на различни начини.

  • Е-пошта: support@gunsbet.com
  • Телефон: +442080899291
  • Разговор во живо
  • Најчесто поставувани прашања

Како клиент, можете да ги користите овие канали за да добиете одговори на какви било прашања, од најосновните до најкомплицираните. Како што беше кажано претходно, тие нудат деноноќни услуги за поддршка.

Дополнително, GunsBet има еден од најсеопфатните делови за ЧПП во индустријата, кој се однесува на сите ваши административни прашања.

Јазици за поддршка

Изборите за услуги на клиентите на GunsBet, како и главната страница на веб-локацијата, немаат разновидност што е потребна за огромна, глобална компанија. Дури и ако се каже, GunsBet може да има корист од ова бидејќи му дозволува да применува ригорозни прописи во своите ограничени региони и да поттикнува безбедно и одговорно играње.

За разлика од главната веб-локација на сајтот за спортско обложување GunsBet, се чини дека недостасуваат јазичните опции за услуги на клиентите.

Главните јазици за поддршка што ги нуди GunsBet за сите канали се:

  • Англиски
  • германски
  • руски
Total score7.6
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2017
ЈазициЈазици (21)
Јапонски
Англиски
Бугарски
Германски
Грчки
Естонски
Казахстански
Кинески
Корејски
Норвешки
Полски
Португалски
Руски
Словачки
Словенски
Тајландски
Унгарски
Фински
Француски
Хрватски
Шпански
БонусиБонуси (7)
Reload бонус
Бесплатни спинови
Бонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеБонус кодовиДепозит бонус
ВалутиВалути (14)
Јапонски јен
Јужноафрикански ранд
Јужнокорејски вон
Австралиски долари
Американски долари
Бразилски реали
Евра
Казахстански тенгес
Канадски долари
Новозеландски долари
Норвешки круни
Полски злоти
Руски рубли
Чешки круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (8)
Австралија
Бугарија
Естонија
Нов Зеланд
Тајланд
Унгарија
Чешка
Швајцарија
ИгриИгри (49)
ЛиценциЛиценци (1)
Curacao
Методи за депозитМетоди за депозит (25)
Bitcoin
Bitcoin Cash
Credit Cards
Crypto
DogecoinEcoPayz
Ethereum
GiroPay
Litecoin
MasterCard
Neosurf
NetellerPaysafe Card
Prepaid Cards
QIWI
Rapida
Skrill
Sofortuberwaisung
Trustly
Visa
WebMoney
Yandex Money
Zimpler
iDEAL
instaDebit
СофтверСофтвер (55)
1x2Gaming
2 By 2 Gaming
Adoptit Publishing
Ainsworth Gaming Technology
Amatic Industries
August Gaming
BGAMING
Belatra
Betsoft
Big Time Gaming
BlaBlaBla Studios
Blueprint Gaming
Booming Games
Booongo Gaming
Casino Technology
EGT Interactive
Edict (Merkur Gaming)
Elk Studios
Endorphina
Evoplay Entertainment
Fantasma Games
Felix Gaming
Foxium
Fugaso
GameArt
Gamevy
Genesis Gaming
Iron Dog Studios
Just For The Win
Lightning Box
Microgaming
NetEnt
Nolimit City
Nucleus Gaming
Old Skool Studios
Platipus Gaming
Playson
Playtech
Pragmatic Play
Push Gaming
Quickfire
Quickspin
Rabcat
Realistic Games
Red Rake Gaming
Red Tiger Gaming
Relax Gaming
Skillzzgaming
SoftSwiss
Spinomenal
Thunderkick
True Lab
Wazdan
Yggdrasil Gaming
iSoftBet