Gunsbet Рецензија на книговодителите 2024 - Support

GunsbetResponsible Gambling
CASINORANK
7.6/10
БонусБонус $300 +100 бесплатни вртења
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Gunsbet is not available in your country. Please try:
Support

Support

Елементот за услуги на клиентите за сајтовите за спортско обложување е исто толку важно како и сите други, иако ова не е широко распространето мислење меѓу играчите. Тоа што можете да сметате на некој кој ќе биде покрај вас може да ја направи сета разлика. Ова не треба да биде поинаку во индустријата за игри.

Целогодишната, деноноќна услуга за поддршка за членовите на GunsBet е одлична. Преку оваа услуга може да се справиме со прашањата и грижите, а тоа ќе биде направено брзо и ефикасно.

Како можам да контактирам со GunsBet?

Може да контактирате со поддршката за корисници на Gunbet преку разговор во живо, е-пошта или телефон.

Клиентите на GunsBet може да стапат во контакт со компанијата на различни начини.

  • Е-пошта: [email protected]
  • Телефон: +442080899291
  • Разговор во живо
  • Најчесто поставувани прашања

Како клиент, можете да ги користите овие канали за да добиете одговори на какви било прашања, од најосновните до најкомплицираните. Како што беше кажано претходно, тие нудат деноноќни услуги за поддршка.

Дополнително, GunsBet има еден од најсеопфатните делови за ЧПП во индустријата, кој се однесува на сите ваши административни прашања.

Јазици за поддршка

Изборите за услуги на клиентите на GunsBet, како и главната страница на веб-локацијата, немаат разновидност што е потребна за огромна, глобална компанија. Дури и ако се каже, GunsBet може да има корист од ова бидејќи му дозволува да применува ригорозни прописи во своите ограничени региони и да поттикнува безбедно и одговорно играње.

За разлика од главната веб-локација на сајтот за спортско обложување GunsBet, се чини дека недостасуваат јазичните опции за услуги на клиентите.

Главните јазици за поддршка што ги нуди GunsBet за сите канали се:

  • Англиски
  • германски
  • руски
Најнови вести на GunsBet
2022-10-26

Најнови вести на GunsBet

SoftSwiss го објави почетокот на нова иницијатива за обложување која ќе ја користи штотуку лансираната платформа за спортски книги. GunsBet Sportsbook, поделба на казиното GunsBet, е најновиот клиент на SoftSwiss Sportsbook. Проектот за онлајн спортско обложување GunsBet им нуди на корисниците пристап до илјадници настани во живо.