Вести

February 16, 2022

Водич за обложување на Зимските олимписки игри 2022 година

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherMatteo BianchiResearcher

Зимските олимписки игри во 2022 година започнаа на 4 февруари, по долго чекање по пандемијата СОВИД-19 која, за момент, речиси ги збриша големите спортски настани. На Зимски олимписки игри во Пекинг следи неодамна завршената Олимпијада во Токио за шест месеци, што е невообичаено кратко времетраење со оглед на тоа што настанот во Токио доцнеше за шест месеци.

Водич за обложување на Зимските олимписки игри 2022 година

XXIV олимписки зимски игри се посебни поради различни причини. Прво, Пекинг влегува во историјата како првиот град кој бил домаќин и на летните и зимските олимписки игри, откако вториот го имаше своето деби во 2008 година. Додека главниот град на Кина е официјален град домаќин, настаните ќе се одржуваат во 13 места распоредени на три области (Пекинг, Јанкинг и Жанѓијаку).

Обложување на Зимски олимписки игри онлајн

Зимските олимписки настани обично се пократки од летните спортови, што го прави од суштинско значење за спортски обложувач да ги разбере различните достапни опции додека се обложува на зимски спортови за да трча на теренот.

Пред да ги разгледаат опциите што им се достапни, спортските обложувачници треба да ги совладаат сложеноста на обложувањето на Зимските олимписки игри. Како што рече, еве неколку чекори што треба да се преземат додека се обложуваат на Зимските олимписки игри 2022 година:

Изберете спортска книшка

Иако ова може да звучи клише, првиот чекор за обложување на Зимските олимписки игри во 2022 година треба да биде да се најде најдобрата локација за спортско обложување. Ова треба да биде веб-локација за онлајн обложување што опширно го покрива настанот.

Разберете ги шансите

Откако ќе се приклучат на онлајн спортска книшка за целите на обложување на Зимските олимписки игри, играчите треба да обрнат внимание на коефициентите што се нудат или на покриеноста на пазарот, што би требало да биде бесмислено за секој со одредено искуство во спортско обложување. Наоѓањето на шансите треба да биде лесно. Како и да е, обложувачите на интернет би требало да се свесни за фактот дека некои обложувалници имаат тенденција да ги игнорираат помалку познатите спортови на Зимските олимписки игри, како што е карлинг.

Место облози

Ставањето облози треба да биде лесно - изберете тим или спортист и внесете ја сумата за обложување. И кога се вклучени пари, секогаш е важно да се нагласи важноста на длабинската анализа.

Најдобрите опции за обложување за зимски спортови

Зимските олимписки игри во 2022 година ќе имаат 109 настани распоредени во 15 спортови. Популарноста на овој настан продолжува да расте меѓу спортските обложувалници, најмногу поради растот на популарноста на одредени спортови во настанот, како на пр Хокеј на мраз и хокеј. Исто така, онлајн спортското обложување, или изгледите за заработка, неизмерно придонесе Зимските олимписки игри да бидат популарни.

Останува кристално јасно дека некои Зимски олимписки спортови се попопуларни од другите. Еве некои од најпопуларните настани меѓу обложувачите кои се обложуваат во зимски спортови.

Скијање

Постојат многу дисциплини поврзани со скијањето опфатени во Зимските олимписки игри. Овој настан зазема централно место на Зимските олимписки игри во Пекинг, откако се појавува на сите Зимски олимписки игри. Некои скијачки настани во конкуренцијата во 2022 година вклучуваат скијање крос-кантри, брзо скијање на кратки патеки, скијачки скокови и алпско скијање.

Тимови за гледање - Австрија, Швајцарија, Италија и Норвешка.

Хокеј на мраз

Хокејот на мраз ужива огромен број следбеници на глобално ниво. Имено, хокејот на мраз е заслужен за создавање на некои од најдобрите моменти во историјата на Зимските олимписки игри. Женскиот натпревар САД против Канада е обично задоволство за гледање, со соодветните тимови кои ветуваат возбудлив натпревар. Секое онлајн спортско обложување кое ги покрива Зимските олимписки игри дава шанси за овој спорт.

Тимови за гледање - Канада, Русија, Данска и Швајцарија

Сноубординг

Сноубордингот е игра на вештина која се обидува да ги прикаже атлетските способности и храброста. Овие фактори го прават значително привлечен за спортските обложувалници. Зимските олимписки игри ги гледаат спортистите комплетирани во пет настани во сноуборд - Паралелен велеслалом, сноуборд крос, слоупстајл и блог ер.

Поединци за гледање - Шон Вајт, Клои Ким

Боб санки

Боб е исто така познат како боб, омилен на навивачите на кој било зимски олимписки настан. Романсата за бобследи во голема мера се припишува на факторот брзина врежан во играта, според кој конкурентите во лимени конзерви се движат со брзина до 85 милји на час. Натпреварите во боб санки имаат четири настани. Тука спаѓаат двајца мажи, две жени, четири маж и женски монобоб.

Тимови за гледање: Германија, Швајцарија, Америка, Јамајка

Популарни типови облози за зимски олимписки игри

Настаните на Зимските олимписки игри имаат многу можности за онлајн спортско обложување. Познавањето на спортот е клучно, а тоа бара истражување или опширно знаење за некој да донесува информирани одлуки. Како што рече, еве типови на облози вообичаени за онлајн обложувањето на Зимските олимписки игри.

  • Директен победник: Вложување облози на поединец или тим кој најверојатно ќе победи.
  • Натпревари: Овој облог бара од обложувачите да изберат спортист за кој мислат дека ќе помине подобро од друг на кој било настан.
  • Победничка маржа: Обложување на бројот на поени или секунди со кои ќе победи победникот.
  • Победничкиот тим/ Вкупно медал: Овој облог се оддалечува од индивидуалните спортови, туку од севкупниот настап на една земја на Олимпијадата.

Совети за обложување на зимските олимписки игри

Зимското спортско обложување преку Интернет не се разликува од секојдневното онлајн спортско обложување. Како и секогаш, златното правило на спортското обложување сè уште важи: направете ја домашната задача. Исто така, бидејќи може да биде тешко да се понудат совети специфични за спортот, важат следните општи совети.

  • Проучете ги дисциплините и нивните правила
  • Истражување! Истражување! Истражување! – користете ја технологијата во ваша корист
  • Прифатете го одговорното коцкање
About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
ThunderPick
Бонус $2.000

Најнови вести

Нурнете во возбудата: Претстојните избори за влогови од Doubledogdare на Кинеленд
2024-04-18

Нурнете во возбудата: Претстојните избори за влогови од Doubledogdare на Кинеленд

Вести