Избор на најдобрите страници за кошарка за обложување

Вести

2022-09-28

Кошарката е само втора по фудбалот по популарност во светот. Спортот е основан во 1890-тите, што го прави релативно свеж во споредба со другите спортови. Има глобална привлечност, што се гледа од неговата конкурентност за време на Летните олимписки игри и сезоната во НБА.

Избор на најдобрите страници за кошарка за обложување

Обложувањето на кошарка е голем бизнис каде секоја сезона, облозите на различни кошаркарски настани изнесуваат милијарди долари на врвните кошаркарски обложувалници. Тоа е профитабилен спорт за сопственици на тимови, играчи, спортски книги, па дури и обложувачници. 22Bet, BetWinner и Megapari се меѓу врвни сајтови за обложување на кошарка препорачани од најдобрите рецензенти.

22 Облог

Европско онлајн казино 22 Облог е основана во 2018 година. Кошаркарите ширум светот можат да го очекуваат најдоброто онлајн обложувачко искуство од обложувалницата. Клиентите имаат прекрасно искуство со нив благодарение на нивниот директен кориснички интерфејс и големите шанси.

Од својот почеток, 22Bet порасна низ целиот свет и во Европа. Неговиот брз раст се должи на фактот што обезбедува огромен избор на дневни пазари за кошарка, големи шанси и извонредно корисничко искуство.

Разновидноста на достапни избори за депозити ги прави плаќањата едноставни. Сè, од банкарски трансфери до криптовалути е достапно за играчите. Дополнително, достапен е голем број локално повеќе популарни техники. Neteller, Skrill, Qiwi, PaySafe, EcoPayz и Webmoney се неколку од нив.

Parlays облози во 22Bet

Директните облози во кошарка, кои вклучуваат ставање облози на еден тим против ширењето, се меѓу популарните кошаркарски обложувања на 22Bet. Парлејското обложување им овозможува на коцкарите да комбинираат многу тимови во еден облог. Играчите можат да додадат два до осум тима на парлеј. Сите овие тимови мора да имаат вкупни збирови што го надминуваат распоредот на поени.

Распределбата на поени се намалува кога има туркање или нерешено. Притиснување се случува кога играчите се обложуваат во тим, а исходот точно одговара на нивниот облог. Исто така, кога има едно притискање во парлеј со осум тима на кој играчите се обложуваат, тој се менува во парол со седум тима. Парлејот со четири тима станува парол со три тима кога има тројца победници и едно туркање.

Вообичаено, тизерот со два тима станува No Action во случај на нерешено обложување, а играчите ги добиваат своите пари назад. Тизер со три тима станува закачка со два тима кога има нерешено. Конечно, тизер со четири тима се менува во тизер со три тима и обратно.

BetWinner

BetWinner нуди повеќе од 40 различни пазари, стотици игри и активности пред натпреварот на кошаркарскиот терен. Букмејкерот нуди одлични коефициенти на повеќето натпревари и е жестоко конкурентен, особено на облозите на полувремето и на победниците. Betwinner прикажува кошаркарски коефициенти во американскиот формат на коефициенти.

Обложувачите можат да ги проследуваат игрите и исто така да ставаат облози во живо. Дополнително, мобилната компатибилност е беспрекорна на BetWinner. Корисниците можат да играат на веб-локацијата или да ја преземат апликацијата, која е достапна за iOS и Android. Корисниците може да ставаат облози во движење, што е неверојатно лесно за корисниците и лесно за управување.

Обложување на линии или четвртини од 1-во полувреме во BetWinner

Пред почетокот на натпреварот, обложувачите можат да обложуваат во BetWinner во првата четвртина и првата половина од играта во функција за обложување. Тимот за кој се предвидува дека ќе го покрие ширењето на крајот на кварталот може да се избере на линијата четвртина.

Неколку фактори што треба да се земат предвид при ставање на овие облози ја вклучуваат можноста тимот да води рано, но да заостане во второто полувреме. Исто така, тимот може да има слаб старт пред да поведе во четвртата четвртина. Затоа, разбирањето на историските перформанси е од суштинско значење, наместо само како на крајот настапува тимот.

Мегапари

Мегапари е сосема нова обложувалница основана во 2019 година. Има врски со Источна Европа и работи под лиценца Курасао. Играчите можат лесно да се регистрираат преку социјалните медиуми, потврдата на телефонот или е-поштата.
Мегапари нуди доверлива статистика со едноставни, безбедни и практични опции за плаќање за гејмерите. Многу илјади чести корисници и веруваат на веб-страницата. Корисниците можат да се обложуваат на веб-страницата со целосна доверба бидејќи нуди високо ниво на безбедност и анонимност, а услугата е исклучително професионална.

Обложување на кошаркарски фјучерси во Мегапари

Кога играчите се обложуваат за иднината, тие предвидуваат дека тимот ќе се претстави толку добро што ќе освои сè. Човек може да постави облог врз основа само на претчувство. Сепак, обложувачите исто така можат да го направат тоа користејќи статистика од неодамнешното минато. Тие можат да се обложуваат на тим да ја освои нивната конференција или титулата во лигата кога ќе ги загубат првите три натпревари. Шансите може да се сменат одеднаш. Сепак, Мегапари гарантира исплата според важечките коефициенти при ставање на сите облози.

Реквизити обложување во Мегапари

Обложувањето со кошаркарски реквизити се базира на статистика. Поединците во суштина се обложуваат за перформансите на играчот во текот на играта и колку добро или лошо ќе поминат. Алтернативно, гејмерите во Мегапари можат да се обложуваат дека играчот ќе постигне или нема да постигне повеќе од 50 поени на натпревар.

Стратегии за обложување на кошарка на горенаведените топ-страници

Прво мора да се разгледа настапот на тимот во текот на тековната сезона. Исто така, играчите мора да ги земат предвид претходните перформанси на тимот како додаток на тековната метрика. Друга работа што треба да се земе предвид е колку добро секој играч работи поединечно. Треба да се ажурира за повредите на тимот и играчите кои веројатно ќе започнат натпревар.

Испитувањето на распоредот на тимот е исто така суштински фактор. Со 82 натпревари во компресирана сезона, тие би можеле да патуваат на следниот терен на секои неколку дена. Нивната ефикасност може да биде под влијание на исцрпеноста предизвикана од зафатените распореди.

Најнови вести

CyberBet нуди одлични зделки за љубителите на спортот
2023-08-29

CyberBet нуди одлични зделки за љубителите на спортот

Вести