Вести

December 22, 2021

Најдобрите новогодишни трки со коњи

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherMatteo BianchiResearcher

Се надеваме дека 2022 година ќе биде првиот нормален почеток на годината по долго време. Па, светот ја пропушти само 2021 година, но навистина се чувствува како години, нели? Со обновување на нормалните активности речиси насекаде низ светот, коњски трки е една од активностите кои фановите со нетрпение ја очекуваа. Ќе има многу активности кои се нудат насекаде; ниту еден навивач не смее да пропушти. 

Најдобрите новогодишни трки со коњи

Новогодишни трки на Sky City

Во Окленд, Нов Зеланд, љубителите на трките ќе ја отворат годината со сеопфатна забава на трките од Скај Сити. Настанот започнува во 11 часот и продолжува до 18:00 часот кога ќе се вози последната трка. Осум трки ќе го предводат преполниот ден, меѓу нив Рич Хил Миле и финалето на шампионатот. 

На 18+ тркачи им е дозволено да влезат во штандот на Cuvée Ground Floor Ascot каде што можат да уживаат во диџеј музика додека ги гледаат спринтовите. Има област за семејна забава каде што децата можат да уживаат во живи замоци и многу повеќе. Деца под 15 години добиваат бесплатен влез. За оние кои сакаат опуштена атмосфера, тревникот со шампањ е совршено место за гледање дома директно. Овде, тие можат да се разладат со бесплатна Блади Мери или која било друга алтернатива по нивен избор.

Нова Година во Челтенхем

Челтенхем е синоним за спортот на кралевите и надалеку познат по обложувањето на коњски трки. Во денешно време, веб-локациите за онлајн обложувалници ги заменија повеќето од старите штандови за обложување. Курсот ќе ја започне годината со неверојатна акција на Национален лов (повторно) во која Бутлег Битлси и бендовите Премиер Битлси ќе ги забавуваат учесниците во трката на после-забава. Што е подобро? Тие имаат мобилна апликација која тркачите можат да ја користат за дигитално следење на трките и исто така освојување неверојатни награди.

Нова Година на висечката карпа

Тркачите во Викторија ќе уживаат во денот на Covidsafe на карпата, уште еден настан што го сакаат најдобрите онлајн обложувалници и обложувачи. Курсот кој се наоѓа на 44 милји (70 км) од Мелбурн има многу тркачки и забавни активности за целото семејство. Ова ќе биде одличен настан за жителите на Викторија да излезат како што се олеснува долготрајното заклучување.

Обложување на коњски трки

Онлајн обложувањето го зазеде местото на штандовите во коњските трки. Играчите сега можат да се обложуваат на која било трка низ светот од удобноста на нивните домови. Единствената претпазливост потребна во онлајн обложувањето со коњски трки е да се избере најдобрата обложувалница. Ова се обложувалници со безбедни и сигурни веб-страници, достапен на локацијата на играчот, лесно пловен, брз во трансакциите и обезбедување ефикасна поддршка за корисници.

Играчите исто така треба да гледаат да ги искористат предностите на промоциите што ги нудат повеќето веб-локации за обложување коњски трки во Новата година. Во овој момент, постојат бројни бонуси што треба да се уживаат, многу со опуштени услови. Некои куќи даваат и бесплатни облози, облози со акумулатор и облози без ризик, каде што парите на играчот се враќаат ако неговиот облог не победи. Уживајте во најдобрите трки и најдоброто онлајн обложување за трки со коњи на самиот почеток на годината. Дочекајте ја 2022 година со стил!

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
ThunderPick
Бонус $2.000

Најнови вести

Нурнете во возбудата: Претстојните избори за влогови од Doubledogdare на Кинеленд
2024-04-18

Нурнете во возбудата: Претстојните избори за влогови од Doubledogdare на Кинеленд

Вести