Вести

October 5, 2022

22Bet воведува нови типови облози

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherMatteo BianchiResearcher

22Bet е меѓу најпопуларните меѓународни платформи за онлајн спортско обложување, лиценцирана глобално во повеќе од 150 земји. Неговата популарност произлегува од бројните предности, вклучувајќи ги и врвните услуги за грижа за клиентите, сигурни безбедносни карактеристики, атрактивен и интуитивен кориснички интерфејс, универзална компатибилност, примамливи бонуси и брзи исплати. 

22Bet воведува нови типови облози

Детален преглед на давателот на обложување кој ги истакнува сите негови карактеристики може да најдете овде. 22 Облог неодамна направи чекор понатаму за да помогне да се зголеми популарноста на империјата за коцкање со зголемување на бројот на типови на облози што ги нудат надвор од спортското обложување онлајн.

Според раководството на 22Bet, зголемувањето на бројот на типови на облози помага да се осигури дека сите потенцијални обложувачи можат да пристапат до типот на облог што тие се повеќе запознаени или претпочитаат да го користат, со што се задоволуваат потребите на сите. Главната цел на компанијата е да понуди што е можно повеќе видови облози. Тие нудат стотици типови на облози на практично сè што може да се предвиди. Некои од новите типови облози воведени неодамна се нагласени подолу.

Времето обложување

Обложувачите сега можат да се обложуваат со пари на нивните предвидувања за тоа какво ќе биде времето во одредени денови во одредено време. 22Bet го сведе на предвидувања за отчитувањата на температурата на одредени меѓународни аеродроми. Така, обложувачот може да се обложи на опсегот во кој температурата ќе биде на одреден аеродром во одредено време. Температурните опсези се однапред одредени, при што секој има различни шанси.

Типот на обложување веќе се здоби со голема популарност меѓу обложувачите, како нови така и искусни. Тоа е најмногу поради тоа колку е лесно да се обложуваат временските услови. Пронаоѓањето информации за временските предвидувања е исто така релативно лесно. Сепак, не постои апсолутен начин да се знае колкава ќе биде точната температура во иднина на одреден аеродром. Единствениот недостаток е тоа што шансите за најверојатните предвидени температури се обично ниски.

Обложување со награди

22Bet сега им дозволува на обложувачите да се обложуваат на различни програми за награди, вклучувајќи музички награди, филмски награди, награди за Нобелова награда, Оскарите и многу повеќе. Постојат неколку опции за обложување за типот на облог. Играчите можат да се обложуваат за тоа кој ќе биде номиниран, категориите во кои ќе бидат номинирани, кој ќе освои одредени награди итн.

Во повеќето облози за награди, предвидувањата обично се појасни бидејќи делата што одредени номинирани може да ги направиле може да бидат извонредни. Сепак, секогаш нема гаранција за тоа кој ќе победи, особено ако исходот се потпира на гласовите на јавноста. Тоа ги прави облозите за награди меѓу највозбудливите типови понудени од 22Bet. Обично се прикажуваат скоро сите главни церемонии за доделување награди ширум светот.

Обложување на ТВ емисии

Еден од најиновативните и најконтроверзните типови облози што ги нуди 22Bet е на ТВ емисии. За тоа, обложувачите можат да се обложуваат на нивните предвидувања за тоа што ќе се случи на одредена ТВ-емисија следниот пат кога ќе се емитува. Пазарите за обложување обично се различни во зависност од природата на шоуто. Повеќето од Облози за ТВ шоу понудени на 22Bet се оние кои вклучуваат предизвици и емисии на игри. Тоа е затоа што на резултатите од таквите не може да се влијае на никаков начин, дури и од продуцентите на ТВ-шоуто, со што ќе се погрижат облозите да бидат фер за сите страни.

Обложување со политика

Воведена е и 22Bet обложување на политика, која се здобива со популарност релативно брзо. Обложувањето на политика е релативно лесно. Обложувачниците треба само да го предвидат политичарот што ќе победи на избори од оние што се нудат на пазарите за обложување. Пазарите за обложување ги вклучуваат резултатите од изборите за неколку земји во Америка и Европа.

Според компанијата, немало правно прашање во врска со понудата на пазарите за обложување на политика. Сепак, тоа е спротивно на она што го предвидоа многу експерти. Тие, исто така, не ја објавуваат статистиката за облозите направени на политиката за да се осигураат дека не се погрешни со анкети. Обложувачите, особено почетниците, претпочитаат обложување на политика бидејќи можат да се потпрат на официјални анкети за да даваат предвидувања наместо да ја вршат целата истражувачка работа потребна за донесување информирани одлуки.

Мислењата на обложувачите за новите типови облози

Има различни реакции од корисниците на 22Bet во врска со додавањето на бројни типови облози на обложувалницата. Некои корисници беа незадоволни главно затоа што бројните опции го прават збунувачки и одземаат многу време да се одреди кој облог да се стави. 

Сепак, повеќето корисници ги поздравија дополнувањата, изјавувајќи дека имањето повеќе типови облози ги зголемува нивните шанси за добивање соодветни облози кои добро функционираат со нивните стратегии. Покрај тоа, најдоверливите страници за рангирање на обложување исто така се рангираа на 22Bet повисоко поради стотиците типови на облози што сега ги нуди.

Онлајн обложувалниците 22Bet исто така направија одлична работа со корисничкиот интерфејс за да се осигураат дека навигацијата е брза и лесна. Обложувачите на тој начин можат да ги најдат саканите типови облози со само неколку кликања, без разлика дали користат десктоп или мобилен уред. Сите категории се уредно распоредени и се достапни директно од почетната страница. Различни извори укажуваат дека 22Bet сè уште работи на додавање на повеќе видови облози и пазари, додека сè уште се шири во повеќе земји.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
ThunderPick
Бонус $2.000

Најнови вести

Нурнете во возбудата: Претстојните избори за влогови од Doubledogdare на Кинеленд
2024-04-18

Нурнете во возбудата: Претстојните избори за влогови од Doubledogdare на Кинеленд

Вести