Сè за Cricket Odds

Дали знаевте дека крикетот е вториот најпопуларен спорт во светот? Се разбира, само статистички, бидејќи е популарен во Индија, Пакистан и земјите од Комонвелтот, што не ја отсликува вистинската слика за популарноста на овој спорт.

Крикетот во основа е британски спорт кој се шири најмногу во поранешните британски колонии и е претходник на бејзболот, со кој дели одредени сличности. Крикетот се игра на овален терен, а тимовите имаат 11 играчи. Целта на играта е да се освојат повеќе поени од противникот, а поени се добиваат со трчање, популарно наречено трчање.

Како да ги прочитате шансите за обложување крикет?

Како да ги прочитате шансите за обложување крикет?

Откако играчот ќе ја удри топката и ќе ја испрати на дел од теренот каде што нема противнички одбранбени играчи, може да истрча до одредена база што ќе му донесе бод. Ако ударот ја погоди топката така што таа излезе надвор од границите, тој добива четири поени, а удирајќи ја топката во воздух, која завршува надвор од границите, добива шест поени.

Натпреварите во најпопуларните варијации траат доста долго и резултатот се мери во неколку стотици поени.

Како да ги прочитате шансите за обложување крикет?
Сè за шансите за крикет, линиите за обложување и ширењето

Сè за шансите за крикет, линиите за обложување и ширењето

Доколку сте посетиле некој крикет обложување тогаш знаете дека кугларите и батсмените се најголемите ѕвезди на секој крикет тим. Токму овие две позиции имаат најголема одговорност и носат предност за нивниот тим, така што формата на главните ѕвезди е нешто на кое мора да обрнете внимание кога станува збор за обложување во крикет.

Освен следењето на формата на играчите, следењето на натпреварите е клучен дел од стратегијата, особено кога станува збор за обложување крикет во живо. Пренос на обложување во живо на натпреварите во крикет ќе ви помогнат подобро да ги разберете стратегиите на тимот и да ги поставите вашите облози врз основа на промените на настаните на теренот.

Светот на обложување крикет често може да биде комплициран за новите обложувачи. Имено, постојат три официјални типови на крикет и бескрајни неофицијални.

Тест на крикет

Натпреварите траат пет дена и се сметаат за најважен формат на крикет. Овој формат е врвен предизвик за физичките и менталните способности на играчите. Ако сте заинтересирани за овој форум за обложување на крикет со информации за статусот на играчот е нешто што ќе мора да го посетувате почесто.

Еден ден крикет

Се игра како посебен натпревар или дел од серија. Еден ден крикет има различни правила на игра во споредба со тест крикет и мечот трае „само“ седум часа. Најдобриот залог во крикет за еден ден крикет е да се обложите на тим кој има одличен бетсмен.

Дваесет и 20 крикет

Најбрзата од сите форми, играта трае три часа. Тимовите имаат по еден ининг, а максималниот број на превитувања е 20. Во овој тип на крикет, брзината на постигнување трчање е од огромно значење и бендовите ќе преземаат повеќе ризици. Кога станува збор за обложување во крикет, предвидувањата за натпреварите на Т20 се прилично лоши, но овој формат е одличен за обложување во живо во крикет.

Сè за шансите за крикет, линиите за обложување и ширењето
Како да се обложите на крикет

Како да се обложите на крикет

Обложувањето во крикет е комбинација од спортски знаења, анализа на натпревари и статистика. Малку среќа никогаш не е на место, но би било грешка да се мисли дека обложувањето во крикет е чиста среќа. Ако сакате да остварите профит обложување на крикет, научете сè што треба да научите за спортот и гледајте барем неколку натпревари секоја недела.

После тоа, изберете еден до максимум три крикет тимови на кои ќе се обложувате и следете ја нивната статистика, вклучувајќи ја формата, клучните играчи, традицијата, состојбата на теренот и сите други податоци што може да влијаат на исходот на натпреварот во крикет. Само со сериозен пристап можете да очекувате долгорочен приход од обложување крикет.

Како да се обложите на крикет
Објаснети линиите за обложување во крикет

Објаснети линиите за обложување во крикет

Во почетните фази, крикетот се играше само во тест формат на играта наречен крикет долга форма. На крајот и играчите и гледачите почнаа да се нервираат поради долгата игра. Како резултат на тоа, некои власти за крикет предложија пократки формати. Овие кратки формати на крикет на крајот станаа она што сега го знаеме како ODI и T20 крикет.

Спортско обложување самата по себе е популарна забава за љубителите на речиси секој спорт. Коцкањето со крикет исто така постои со децении. Во средината на 1660-тите, владата на ОК го усвои Законот за игри на среќа од 1664 година. Овој чин ги загрози изгледите за спортско коцкање со ограничување на облозите на 100 фунти, но практиката стана попопуларна, иако незаконски.

Оттогаш, обложувањето крикет никогаш не забави. Со доаѓањето на сега најголемата лига во крикет во светот, индиската Премиер лига (IPL), коцкарите сега практикуваат крикет обложување ставајќи облози во милијарди.

IPL се проценува дека вреди повеќе од 5 милијарди долари и неговата вредност само продолжува да расте секој турнир. ИПЛ, исто така, носи повеќе од 300 милиони прегледи на секој турнир. Ова е можеби причината зошто Индија е домаќин и на најголемата заедница за коцкање крикет.

Објаснети линиите за обложување во крикет
Како да ги најдете најдобрите шанси за обложување крикет

Како да ги најдете најдобрите шанси за обложување крикет

Обложувањето во крикет е одлична работа ако имате знаење за овој спорт. Иако овој спорт е втор најследен во светот, тоа не значи дека на него се обложуваат само оние кои го познаваат. Сосема спротивно, повеќето обложувалници кои се обложуваат на крикет се навивачи кои се обложуваат речиси исклучиво напамет.

Посетете кој било форум за обложување крикет и ќе видите за што зборуваме. Но, армијата љубители на крикет кои се обложуваат на емоции всушност им прави одлична работа за нашите професионални играчи: ги зголемува нивните коефициенти за обложување.

Имено, сите онлајн обложувалници на крикет во светот реагираат на голем број уплати на одреден пар со зголемување или намалување на коефициентот. Ако куп англиски навивачи купат билети за победа на Англија против Австралија, шансите за Австралија ќе се зголемат, иако сите совети за обложување предвидуваат дека Австралија е фаворит на натпреварот.

Ова резултира со таканаречен Value Bet, т.е. ситуација кога висината на квотата не одговара на вистинскиот однос на силата. Вредните облози може да се најдат во крикет ако го знаете спортот и може да ве наградат со коефициент над 4, што нашите обложувачи сигурно ќе го ценат.

Како да ги најдете најдобрите шанси за обложување крикет
Најдобрите онлајн обложувалници за шансите за крикет

Најдобрите онлајн обложувалници за шансите за крикет

Велика Британија е дом на крикет и обложување, а Вилијам Хил е еден од најдобрата онлајн обложувалница за крикет облози. Со кликнување на копчето Крикет на страницата од менито, ќе ги внесете понудите за обложување крикет што изгледаат толку добро како што е. Вилијам Хил ги нуди најинтересните парови на крикет, специјални облози на нив, како и копче за натпревар во живо.

Ако се одлучите за обложување крикет во живо, ќе имате пристап до одлична елаборација, како и посебен прозорец за статистика на натпревари. Вилијам Хил покрива огромен број лиги, првенства, меѓународни натпревари и егзибициски натпревари.

Најдобрите онлајн обложувалници за шансите за крикет
Совети и трикови за шансите за обложување крикет

Совети и трикови за шансите за обложување крикет

Постојат специјални онлајн спортски книги за крикет кои се занимаваат само со пронаоѓање обложувалници кои ставаат преголем хендикеп на фаворитите. Иако има тимови кои се јасни фаворити во играта, обложувалниците често знаат да ги преценат и да понудат премногу хендикеп поени за нивната победа.

Крикетот е комплексен спорт и воопшто не се ретки победите на аутсајдерите, што нашите играчи знаат да ги искористат.

Фитнесот и формата се важен дел од секој спорт, а тоа особено важи за крикетот. Во спорт каде игрите траат пет дена, често се тестира менталната и физичката состојба на тимот. Затоа, за обложување на крикет, форумот е неверојатно важен, бидејќи на форумите можете да најдете инсајдерски информации за кондицијата на тимовите.

Формата на тимот е исто така клучен аспект на обложувањето, бидејќи тимовите кои имаат зголемување на формата можат да победат многу посилни тимови. Исто така важи и обратното, ако силните тимови се во лоша форма, не можат да се сметаат за фаворити на ниту еден натпревар.

Совети и трикови за шансите за обложување крикет
Анализирајте ги вашите претходни облози

Анализирајте ги вашите претходни облози

Вашите предвидувања за крикет не се остварија и вашиот билет не победи? Научете од вашите грешки. Анализирајте го крикет натпреварот во кој не успеавте и обидете се да откриете зошто се случило. Дали се работи за виша сила, комбинација на случајности, неинформираност или ваша лоша проценка?

Најдете ја грешката и направете се што можете за да спречите да се повтори.

Анализирајте ги вашите претходни облози