Natalie Turner

Natalie Turner

Publisher

Biography

Воведувањето на Натали во светот на обложувањето беше преку страстите на нејзиниот татко за трки со коњи. Наскоро таа се нашла привлечена не само од трките, туку и од бројките зад нив. Оваа страст се претвори во професија додека навлегуваше длабоко во деловната страна на спортското обложување, што на крајот доведе до раѓањето на BettingRanker. Нејзината мантра „Успехот во обложувањето не е само среќа, туку и информирани избори“, е одраз на етосот на платформата.

Нурнете во возбудата: Претстојните избори за влогови од Doubledogdare на Кинеленд
2024-04-18

Нурнете во возбудата: Претстојните избори за влогови од Doubledogdare на Кинеленд

Кинеленд, срцето на традицијата на трките со коњи, беше домаќин на последната подготовка за Дерби минатиот викенд, но акцијата не застанува тука. Со оглед на тоа што историската тркачка патека врие од исчекување, се подготвуваме за влоговите на Doubledogdare во петок - спектакл што не треба да се пропушти. Подгответе се додека ги поставуваме нашите најдобри избори и сознанија за возбудлив ден на трките, осигурувајќи дека сте добро подготвени да ги направите најпаметните облози. Подготвени сте да го почувствувате адреналинот на патеките? Ајде да се вклучиме во акција!

Возбудливата трка за златната копачка во англиската Премиер лига: Кој ќе бара победа?
2024-04-13

Возбудливата трка за златната копачка во англиската Премиер лига: Кој ќе бара победа?

Како што сезоната на англиската Премиер лига (EPL) се забрзува кон наелектризиран заклучок, центарот на вниманието се засилува на плодните напаѓачи кои се борат за посакуваната Златна копачка. Овогодинешната трка е особено воодушевувачка, а меѓу фаворитите се Ерлинг Халанд од Манчестер Сити и Мохамед Салах од Ливерпул. Нивната исклучителна вештина за постигнување на голови ја постави основата за финиш кој гризе, при што секој натпревар потенцијално ја менува рамнотежата во овој натпревар со високи влогови.

Тесна трка на врвот на англиската Премиер лига: Арсенал, Ливерпул и Мен Сити се борат
2024-04-12

Тесна трка на врвот на англиската Премиер лига: Арсенал, Ливерпул и Мен Сити се борат

Англиската Премиер лига оваа сезона е сведок на исклучително тесна пресметка за првото место. Арсенал и Ливерпул имаат врат и врат, по 71 бод, додека Манчестер Сити е жежок со 70 бода. Минатонеделните натпревари забележаа Манчестер Сити кој обезбеди победа од 4-2 против Кристал Палас, Арсенал го надмина Брајтон со победа од 3-0, а Ливерпул ремизираше со Манчестер Јунајтед.

2024 Genesis Invitational: Омилени, шанси и предвидувања
2024-02-14

2024 Genesis Invitational: Омилени, шанси и предвидувања

Низ првите шест настани од сезоната на PGA Tour 2024, едно од големите имиња на играта не се најде во кругот на победниците. Дали тоа ќе се промени оваа недела на Genesis Invitational? Ги гледаме шансите за турнирот, ги разложуваме фаворитите и правиме неколку избори за акцијата на Ривиера подолу.

Супер Боул 58: Обложување, реклами и возбуда
2024-02-12

Супер Боул 58: Обложување, реклами и возбуда

Кога станува збор за спорт и забава, Super Bowl е најголемиот настан во годината. Не само што содржи возбудлив натпревар помеѓу Канзас Сити Чифс и Сан Франциско 49ерс, туку нуди и нефудбалска забава како националната химна и шоуто на полувремето. Дополнително, милиони луѓе ширум светот со нетрпение ги очекуваат рекламите исполнети со ѕвезди што се емитуваат за време на играта.

Феникс Санс против Голден Стејт Вориорс: пресметка на сите ѕвезди на НБА
2024-02-12

Феникс Санс против Голден Стејт Вориорс: пресметка на сите ѕвезди на НБА

НБА паузира за Ол-стар паузата следната недела, а за Феникс Санс и Голден Стејт Вориорс, кои се среќаваат вечерва во Чејс центарот (20:30 часот по средноевропско време, ABC), паузата може да биде прекин на добрите Вибрациите што ги имаат двата тима во моментов.

Супер Боул 58: Избор на стрелец за прв и во секое време тачдаун
2024-02-12

Супер Боул 58: Избор на стрелец за прв и во секое време тачдаун

Претстојниот Супер Боул 58 се очекува да прикаже две од најдобрите одбрани во НФЛ, но тоа не значи дека нема да видиме возбудливи тачдаун игри од Сан Франциско 49ерс и Канзас Сити Чифс на стадионот Алегиант во недела.

Како да се справите со лошите трки во обложувањето
2023-11-20

Како да се справите со лошите трки во обложувањето

Секој со искуство во спортско обложување разбира дека лошите трки се редот на денот. Идеално, а лошо трчање е термин кој се користи во обложувачките кругови за да се дефинира серија на загуби што го тера обложувачот да изгуби значителен износ. Дури и про-обложувачите наидуваат на периоди кога се чини дека сè им пркоси на нивните очекувања. Сепак, способноста да се издигнат над лошите трки е она што ги поставува најдобрите обложувачи од останатите.

Водич за спортско обложување - правење информирани избори
2023-11-20

Водич за спортско обложување - правење информирани избори

Спортското обложување е едноставно и забавно, но потребно е повеќе за да се победи. Не е изненадување кога ќе најдете некои коцкари кои се борат да победат. Спортско обложување е, по својата природа, потфат опфатен со ризик. Меѓутоа, ако се прави претпазливо, тоа може да биде забавен и наградувачки додаток за уживање во спортски активности.

Крајниот водич за спортско обложување за бокс
2023-11-17

Крајниот водич за спортско обложување за бокс

Обложувањето во бокс отсекогаш имало посветена база на обожаватели. Во последниве години, се повеќе и повеќе фанови на борба почнаа активно да бараат можности за обложување на значајни настани. Добрата вест е дека сега е поедноставно од кога било да се обложувате на бокс. Ако сте заинтересирани за спортско обложување, важно е да ги знаете различните боксерски пазари, типичните формати на коефициенти и корисни совети за обложување пред да ставите какви било облози. Треба да научите и како да изберете сигурни онлајн обложувалници. Овој сеопфатен водич за онлајн обложување во бокс ги опфаќа сите основи.

Опции за плаќање достапни за обложувалниците во 2024
2023-11-17

Опции за плаќање достапни за обложувалниците во 2024

Во минатото, онлајн банкарството беше проследено со многу скептицизам поради случаи на кражба на податоци, измами и хакирање во онлајн просторот. Меѓутоа, со значителен напредок во решенијата за трансфер на пари, онлајн банкарството стана лесен, брз и сигурен начин за пренос на средства. Почнувајќи од 2024 , тој се појави како претпочитан начин на плаќање во многу индустрии, особено во спортското обложување. Начините на плаќање преку Интернет значително придонесоа за растот на овие индустрии.

Истражување на различни перспективи: увид од пет приказни
2023-11-10

Истражување на различни перспективи: увид од пет приказни

Во оваа статија, ќе истражиме пет различни приказни кои покриваат низа теми. Секоја приказна нуди единствена перспектива и дава вредни сознанија. Ајде да се нурнеме!

Политика за колачиња
2023-03-02

Политика за колачиња

Политика за колачиња за CasinoRank
Датум на стапување во сила: 20230222

Општа политика
2021-11-23

Општа политика

Ние разбираме дека собирањето детали и информации од нашите корисници е задолжително, но исто така сме свесни за важноста на безбедноста на нашите корисници. Ние во BettingRanker ги користиме само минималните информации што ни се важни да ги имаме.

Контактирајте не
2021-11-23

Контактирајте не

Нашата цел е да направиме да се чувствувате сигурни и сигурни во обложувањето. Сакаме да создадеме лесно и непречено искуство за вас секогаш кога станува збор за спортско обложување.

Зависност од коцкање
2021-10-07

Зависност од коцкање

За секој кој не паднал во стапицата, зависноста од обложување звучи како невозможно сценарио. Многу луѓе кои уживаат во коцкањето како социјална активност не разбираат како тоа може да ги вовлече луѓето.

Одговорно коцкање
2021-10-07

Одговорно коцкање

Одговорното обложување е термин кој често се фрла наоколу. Меѓутоа, оние кои потонале во зависност од обложување или познаваат некој кој бил зависник, ја разбираат нејзината важност. Покрај прегледувањето на најдобрите обложувалници, оваа страница има за цел да обезбеди одговорно обложување на сите наши читатели.

За BettingRanker
2021-10-07

За BettingRanker

Ние сме специјализирани за оценување и прегледување на обложувалници, игри, начини на плаќање и многу повеќе. Зошто да не прочитате еден од нашите темелни водичи кои ќе ви помогнат да започнете со вашето патување?
Спортското обложување е огромна индустрија. Со оглед на тоа што повеќето земји или држави го легализираат и прифаќаат спортското обложување, обложувачите се надарени со многу опции. Изборот на најдобрата спортска книшка од овој навидум бесконечен куп опции може да биде застрашувачка задача. Навистина, може да има лесен излез - ранкер за обложување.

Најдобрите веб-страници за обложување во Македонија 2024 година
2021-09-21

Најдобрите веб-страници за обложување во Македонија 2024 година

Што може да биде повозбудливо од гледањето спорт? Обложување на нив, се разбира! Кој ќе победи на спортски настан е сосема непознато. И, без разлика какви се шансите за победа на еден тим, секогаш може да се случи нешто да ги наруши тие шанси. Во спортското обложување, може да имате добри шанси да победите, а потоа да имате тотално вознемирување.