Вести

August 31, 2022

Најдобрите места за обложување за тенис

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherMatteo BianchiResearcher

Тенисот е исклучително популарен спорт, се наоѓа во првите 5 најпопуларни спортови во светот и вториот омилен спорт во ОК. Има долга историја на обложување на тенис, речиси исто колку и омилениот на сите времиња во коњските трки. Покрај тоа, има многу тениски лиги и грен слем натпревари низ целиот свет, кои нудат многу шанси за спортско обложување на речиси дневна основа.

Најдобрите места за обложување за тенис

Играчите на ѕвезди станаа познати имиња, а многу луѓе кои сакаат да се обложуваат на спорт ќе ја искористат можноста да се обложуваат на нивните омилени играчи со ѕвезди. Доаѓањето на онлајн спортско обложување го направи обложувањето на овој спорт уште попопуларно и полесно достапно за навивачите ширум светот. Постојат многу различни пазари на кои може да се обложувате, вклучително и мноштво опции за обложување во живо пред натпреварот и во игра, како и фјучерси.

Најдобрите места за обложување за тенис

Некои од најдобрите обложувалници за обложување на тенис може да се најдат на https://bettingranker.com/. Веб-страниците наведени овде се легитимни и доверливи, поседуваат лиценци од најпочитуваните власти за лиценцирање во светот, како што е Курасао. Ова значи дека ќе ги чуваат деталите и трансакциите на нивните играчи, така што играчите ќе можат слободно да ставаат облози на нивните сајтови без никакви ризици. 

Помеѓу нив, тие нудат присуство во речиси секој агол на светот и имаат извонредна количина на јазици за да им овозможат на сите луѓе јасно да ги разберат локациите. Веб-страниците исто така нудат широк спектар на опции за плаќање за да овозможат лесен пристап за сите нивни играчи.

Овие онлајн обложувалници се достапни на интернет, а исто така и преку мобилни апликации со добро дизајнирани, интуитивни и лесни за навигација страници што го прават обложувањето лесно. Тие нудат некои многу атрактивни бонуси за добредојде од кои е релативно лесно да се искористи, како и награди за лојалност за нивните етаблирани играчи. На овие сајтови, играчите ќе најдат некои од најдобрите шанси што се достапни во индустријата со 95% и нагорен процент на исплата. Веб-страниците нудат многу различни спортови покрај тенис, така што има нешто што ги интересира сите љубители на спортско обложување.

Видови популарни облози на тенис

Тенисот стана исклучително популарен спорт за обложување поради огромните опции достапни за обложувачите. Исто така, играњето помеѓу 2 лица (или 4 во двојки) го прави повозбудливо и можеби непредвидливо, особено ако некој од играчите се повреди или не игра добро како што обично играат. Освен вообичаеното видови на облози, тенисот нуди неверојатен број на различни можности за обложување во игра врз основа на поени, игри и сетови.

Облози на Moneyline

Ова се наједноставните облози и едноставно предвидете кој ќе победи натпревар или турнир. Бидејќи обично постои јасен фаворит, шансите за победа на омилениот играч не се поволни за голема исплата, но обично се подобри од парните пари. Меѓутоа, ако победи аутсајдерот, може да биде профитабилен спорт за обложување.

Облози за распространување на игри (хендикеп)

Обложувањето со ширење на играта е обложување на тоа колку гемови ќе победи некој од двајцата играчи во натпреварот во однос на едни со други. Не се заснова на тоа кој ќе го добие натпреварот туку на тоа како ќе се претстават играчите. Обложувачите имаат подобри шанси за победа со овие облози, особено кога има јасен фаворит за победа. 

На двајцата играчи им се даваат хендикеп за да го „рамномерат теренот за игра“. Конечниот број на победи на секој играч ќе се прилагоди со собирање или одземање на хендикепот, а доколку обложувачите точно предвиделе, тие победуваат.

Поставете облози за ширење (хендикеп)

Овој вид на обложување е многу сличен на ширењето на играта, но се врши врз основа на добиени сетови во натпревар. Повторно, бидејќи полето за игра е израмнето, обложувачите можат да добијат поповолни шанси за победа. Дури и на најмалку омилениот играч може да се обложи дека ќе освои еден или два сета во натпревар, дури и ако не го добие натпреварот целосно.

Над/Под облози

Овој тип на облог се обложува на бројот на сетови што ќе бидат потребни за да се заврши играта. Обложувачите се обложуваат на тоа дали ќе има повеќе (над) или помалку (под) сетови отколку што проценуваат обложувалниците за натпреварот. Три сет натпревари секогаш ќе имаат над/под линија од 2,5 сета. Едноставно кажано, облозите на повеќе значат дека натпреварот ќе трае 3 сета. Облозите под значат дека тоа ќе биде директна победа од 2 сета.

Совети за спортско обложување

Тенисот е уникатна игра и има некои уникатни карактеристики кои треба да се земат предвид при одлучувањето за тоа кој и каде да се обложуваат. Најпрво има подлога на која треба да се игра, било тврдо, глинено или тревно. Секоја од овие површини создава различен тип на игра, а тенисерите може да бидат повеќе талентирани на одредени површини. 

Како и кај сите спортови, статистиката на играчите треба внимателно да се проучува за да се открие во кои аспекти од играта тие се истакнуваат, без разлика дали тоа е колку брејк топки освоиле или бројот на неизнудени грешки итн. Проучувањето како играчите настапуваат во одредени околности може да даде обложувачите имаат поголеми шанси да направат профитабилни облози.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Нурнете во возбудата: Претстојните избори за влогови од Doubledogdare на Кинеленд
2024-04-18

Нурнете во возбудата: Претстојните избори за влогови од Doubledogdare на Кинеленд

Вести