Најдобрите онлајн апликации за обложување

Само неколку години наназад, спортското обложување беше долга и скапа работа. Тоа е затоа што обложувачите мораа да го земат предвид времето и буџетот за да се коцкаат во физичка обложувалница. Но, тоа сега е минато, благодарение на најдобрите апликации за обложување.

Така, на оваа страница, ќе ги знаете најдобрите апликации за обложување во 2021 година и некои корисни информации за мобилни спортски обложувања. Апликацијата за спортско обложување е мобилен или десктоп софтвер каде обложувачите ставаат облози на повеќе спортски настани.

Најдобрите онлајн апликации за обложување
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherMatteo BianchiResearcher
Што се апликациите за онлајн обложување?

Што се апликациите за онлајн обложување?

Вообичаено, врвните апликации за обложување се достапни преку инстант-игра (веб-базирани) или наменски апликации за компјутери и мобилни оперативни системи. Играчите започнуваат со креирање на обложувалница пред да стават удел со вистински пари или бонус пари. Исто така, апликациите им овозможуваат на гејмерите да гледаат резултати и статистика на игри во живо, како и да следат победи и загуби.

Што се апликациите за онлајн обложување?
Кратка историја на обложување

Кратка историја на обложување

Како прво, спортското обложување постои онолку долго колку што постојат спортски настани. Сè започна пред повеќе од 2.000 години кога Грците ја воведоа Олимпијадата, која подоцна се прошири и во антички Рим. Во Рим, гледачите ставаа огромни суми на победничките гладијатори, а спортското обложување на крајот стана легално.

Подоцна во историјата, обложувањето стана широко распространето во Англија, со коњски трки да биде центар на атракција. Не помина долго време пред англиските доселеници да ја извезат оваа забавна активност на американските брегови и другите делови на светот. Денес, коцкарите можат да се обложуваат на фудбал, хокеј, рагби, тенис, трки со коњи, трки со кучиња и многу повеќе.

Кратка историја на обложување
Понови случувања за спортско обложување

Понови случувања за спортско обложување

Во 1950-тите, Лас Вегас го легализираше спортското коцкање за да го направи попривлечно за многумина. Сепак, обложувачите мораа соодветно да го испланираат патувањето, а оние што живеат надвор од градот немаа среќа. Тоа е поради таквата непријатност што доведе до пораст на онлајн спортското коцкање. Првата апликација за спортско обложување (Интерлопс) беше лансирана во 1996 година.

Успехот на оваа обложувачка страница ги мотивираше другите обложувалници да започнат. Како што се очекуваше, повеќето обложувалници веќе имаа успешни операции на копно. Но, како и со индустријата за онлајн казино, конкуренцијата беше неизмерна. Како резултат на тоа, спортските книги почнаа да нудат примамливи бонуси како бесплатни облози и бонус пари за привлекување и задржување на играчите.

Во меѓу време, обложување во живо дојде многу подоцна во 2002 година. Ова означи значајна пресвртница во индустријата, бидејќи обложувачите можеа да се обложуваат на натпревари во живо. За искусни обложувачи, тие знаат дека обложувањето во живо е попрофитабилно и позабавно од обложувањето пред натпреварот.

Овде, на обложувачите веќе им е завршена работата, бидејќи резултатите од натпреварот сега се полесно да се предвидат. Генерално, апликациите за онлајн обложување многу ја револуционизираа индустријата.

Понови случувања за спортско обложување
Популарноста на апликациите за обложување

Популарноста на апликациите за обложување

Тоа никој не може да го спори онлајн спортско обложување моментално е најистакнатиот пазар за обложување на глобално ниво. Според наодите од Зион пазарното истражување, индустријата за спортско обложување оствари огромни приходи од 131,1 милијарди долари во 2020 година, и покрај пандемијата „Ковид-19“.

Понатаму, истиот извештај вели дека пазарот ќе регистрира околу 179,3 милијарди долари до 2028 година. Сега, ова е импресивен раст од 8,83%.

Но, зошто оваа индустрија бележи неверојатни бројки дури и во тешки години? Прво и најочигледно, зголемената пенетрација на интернет не можеше да дојде во подобро време.

Според извештаите, имало околу 4,66 милијарди активни сурфери на интернет заклучно со јануари 2021 година. Од овој број, речиси 90% ги користеле своите мобилни телефони за пристап до интернет. Ако оваа статистика е нешто што може да се направи, тогаш тоа значи дека околу 63% од светската популација може да се коцка онлајн.

Покрај пошироката интернет покриеност, индустријата доби удар во рака од постојано растечката мобилна технологија. Кога првите iPhone и Android беа објавени во јуни 2007 година и септември 2008 година, соодветно, тоа само значеше дека индустријата ќе стане поголема и подобра.

Денес, овие мобилни оперативни системи одговараат на десктоп системите во однос на безбедноста и функционалноста. Всушност, обложувањето на мобилен е единствениот начин да уживате во услугите на посветени апликации за коцкање.

Популарноста на апликациите за обложување
Што е со законодавството за спортско обложување?

Што е со законодавството за спортско обложување?

Друга често занемарена причина зошто апликациите за обложување станаа толку популарни е неодамнешното законодавство на повеќето пазари. Земете ја ОК, на пример, каде што обложувалниците станаа легални во 1960-тите.

Денес, индустријата може да се пофали со многу лиценцирани веб-страници со повеќе од 100 обложувалници распространети низ целата земја. Сегашната пазарна вредност е над 650 милиони фунти со над 2 милиони активни играчи. Импресивно!

Преминувајќи преку Атлантикот во САД, државите стануваат сè поприемливи за онлајн обложување по долгогодишно политичко противење. На пример, законодавците во Аризона едногласно го усвоија законот за онлајн спортско обложување во 2021 година за да се дозволи мобилно коцкање.

Како резултат на тоа, во септември се појавија повеќе спортски книги. Невада, Колорадо, Илиноис и Ајова се други држави каде што цутат апликациите за онлајн обложување.

Што е со законодавството за спортско обложување?
Добрите и лошите страни на апликациите за обложување

Добрите и лошите страни на апликациите за обложување

Има толку многу причини за користење на најдобрите онлајн апликации за спортско обложување.

Добрите

 • Погодност: Исто како што заштедува време за остварување повици со помош на мобилен телефон наместо статичен фиксен телефон, истото важи и за мобилното обложување. Со други зборови, играчите не треба да најдат десктоп или лично обложувалница за да ставаат облози. Наместо тоа, извадете го телефонот, креирајте обложувалница и освојте пари.
 • Најдобри шанси и бонуси: Многу клиенти на копнени обложувалници ќе се согласат дека тука нема бесплатни ручеци. Обложувањето во една од овие продавници без минимален износ на депозит е речиси невозможно. Спротивно на тоа, бонуси и бесплатни облози се редот на денот во најдобрите апликации за обложување. Често, новите играчи уживаат во бесплатни облози само за успешно креирање на сметка.
 • Лесно извлекување готовина: Лесното исплаќање е значајна продажна точка за апликациите за обложување. За да ги повлечат добивките, играчите треба само да одат кај касиерот и да изберат начин на повлекување поврзан со сметката. И тоа без заборавање на брзите депозити преку сметката Плати преку телефон.

Конс

 • Зависност од обложување: Обложувачите кои не можат да ја контролираат својата жед за обложување може да се најдат подлабоко во зависност. Фактот дека апликациите за коцкање носат облози насекаде, во секое време, не значи дека обложувањето треба да ги замени другите активности за забава во вашиот живот.
 • Ограничени карактеристики: Колку и да се добри, апликациите за обложување се некако ограничени во споредба со инстант веб-апликациите. Во многу случаи, верзиите на веб-локациите содржат повеќе функции како дополнителни начини на плаќање, повеќе информации за бонуси и многу повеќе.
Добрите и лошите страни на апликациите за обложување
Како да се обложувате користејќи апликации

Како да се обложувате користејќи апликации

Овој дел дискутира како да започнете со најдобрите апликации за коцкање. Ќе научите да го избирате точниот оператор, да преземате компатибилна апликација и успешно да поставите сметка.

Изберете провајдер со најдобрата апликација за обложување

Подолу се дадени неколку работи што треба да се земат предвид при изборот на врвна апликација за коцкање:

 • Законитост: Со ова, погледнете колку е сигурна платформата за обложување. Најдобрите апликации за спортско обложување мора да бидат лиценцирани и регулирани од правно тело за да се гарантира правичност и безбедност. На пример, ако живеете во ОК, сè што не е одобрено од UKGC не е опција за разгледување.
 • Достапни шанси: Колку се посочни шансите, толку е подобра спортската книга. Но, прво, научете како да ги читате шансите. На пример, повеќето европски спортски книги користат децимални коефициенти додека американските спортски книги користат американски коефициенти. Како и да е, не се задоволувајте со помалку.
 • Обложување во живо: Ако апликацијата за спортска книга не нуди услуги за обложување и стриминг во живо, целосно прескокнете ја. Како што беше кажано на почетокот, обложувањето во живо е вистинската работа во модерната индустрија за спортско обложување. Во овој тип на коцкање, играчите можат да видат како шансите варираат во текот на играта и да донесат точни одлуки.
 • Граници за обложување: Максималните и минималните граници за обложување варираат во зависност од спортските книги. Стандардните спортски книшки им дозволуваат на играчите да вложуваат само 0,50 долари и дури 10.000 долари. Сепак, границите за обложување за обложување во игра се секогаш различни. Исто така, некои јурисдикции како Германија ставаат капа на максималниот влог што може да го постави еден обложувач.
 • Поддршка за клиенти: Многупати, обложувачите се соочуваат со проблеми како што се доцни повлекувања, проверка на лична карта, суспендирани сметки за обложување и така натаму. Во тој случај, поддршката на апликацијата за обложување треба да обезбеди брза услуга 24/7. Ако е можно, задолжителна е поддршката за разговор во живо што не ја управуваат ботови.
Како да се обложувате користејќи апликации
Преземете ја апликацијата

Преземете ја апликацијата

Откако ќе ја идентификувате совршената апликација за обложување, време е да ја инсталирате. Сепак, искуството може малку да се разликува, во зависност од уредот за обложување и обложувалницата. Значи, подолу е она што треба да го имате на ум кога обложувате на Android и iPhone:

Андроид апликации за спортско обложување

Андроид е навистина најкористениот оперативен систем за мобилни телефони. Како такви, очигледно е дека повеќето апликации за мобилни обложување се прилагодени за Android. Но, изненадувачки, повеќето апликации за спортско обложување не се достапни на Google Play Store. Во 2013 година, Google ги забрани сите апликации за коцкање со вистински пари на Play Store, тврдејќи дека нема систем за проверка на возраста на корисниците.

За среќа, целосната забрана беше укината во 2017 година, иако ограничена само на корисниците во Велика Британија, Франција и Ирска. Претходно оваа година, компанијата додаде уште 15 земји (вклучувајќи ги и САД) на листата. Иако ова е значаен чекор, повеќето корисници сè уште се заглавени надвор. Но, не грижете се бидејќи обложувачите сè уште можат да инсталираат АПК апликации директно од веб-страницата на спортската книшка.

Апликации за спортско обложување iOS

За разлика од Google, Apple беше платформа попријатна за коцкарите. Како резултат на тоа, шансите за директно преземање на тие легални спортски книги на iPhone или iPad од App Store се прилично високи. Уште подобро, преземањето и инсталирањето на апликации за обложување на iPhone е бесплатно, исто како и со Android.

За да инсталирате апликација за спортско обложување на iPhone, следете ги овие чекори:

 • Посетете App Store и побарајте го името на спортската книшка.
 • Допрете го името на апликацијата за коцкање што сакате да ја преземете.
 • Кликнете GET и потоа притиснете INSTALL.
Преземете ја апликацијата
Како да поставите сметка за апликација за букмејкер

Како да поставите сметка за апликација за букмејкер

Создавањето сметка за спортско обложување е прилично едноставно откако апликацијата е веќе инсталирана. Забележете дека процесот е сосема ист, без разлика дали користите апликација за коцкање iPhone или Android. Едноставно пронајдете го копчето Регистрирај се, Зачлени се или Регистрирај се и кликнете на него.

Потоа, ќе започне електронска форма за внесување имиња, пол, датум на раѓање, број за социјално осигурување и адреса. Повеќето апликации за коцкање бараат од новите играчи да ги дадат своите мобилни броеви и да одговараат на безбедносни прашања. Конечно, внесете адреса за е-пошта и лозинка.

Откако ќе влезете, продолжи и поврзете банкарски метод поддржан од спортската книга. Потоа, доколку ве побараат, направете минимален депозит пред да ја побарате наградата за добредојде користејќи промотивен код. На крајот, додајте го вашиот избор на натпревар во обложувалницата и ставете облог. Секоја чест!

Како да поставите сметка за апликација за букмејкер
Популарни начини на плаќање со апликации

Популарни начини на плаќање со апликации

Како нов коцкар, очигледно едвај чекате да уплатите и повлечете пари од сметката за спортска книшка. Но, пред да изберете, проверете дали метод за плаќање е удобен и удобен за употреба. Подолу е листа на неколку стандардни банкарски опции што треба да се земат предвид:

Кредитна/дебитна картичка: Речиси сите апликации за коцкање прифаќаат плаќања преку Visa и MasterCard. Но, иако депозитите може да бидат моментални, повлекувањата може да потраат до 5 работни дена, во зависност од спортската книшка и банката.

Припејд картичка: Ако сте свесни за безбедноста, тогаш банкарските методи како PayNearMe треба да бидат привлечни. Со овој метод, обложувачите можат да депонираат готовина на бензинска пумпа или самопослуга користејќи баркод генериран на апликацијата за коцкање.

Банкарска жица или чекови: овој стар добар банкарски метод може да ви се најде и кај најдобрите апликации за коцкање. Всушност, тоа е една од најдобрите опции при депонирање/повлекување значителни износи.

Е-паричници: Знаете нешто за PayPal, Neteller или Skrill? Па, веројатно не ви треба никаков вовед во е-паричниците.

Криптовалута: Обложување со криптовалути станува тренди во денешно време. Освен што нуди неспоредлива анонимност, крипто обложувањето доаѓа и со инстант трансакции. И тоа без да се спомене високата вредност на дигиталните монети.

Популарни начини на плаќање со апликации
Најдете ги најдобро оценетите сајтови за спортско обложување

Најдете ги најдобро оценетите сајтови за спортско обложување

Не е лесна задача да се одреди која апликација за обложување е најдобра, бидејќи можеби ќе треба долга листа за проверка. Сепак, некои клучни фактори ќе ве доведат до совршената опција. Подолу е преглед:

Безбедност и безбедност: за апликацијата за коцкање да добие зелено светло од BettingRanker, прво мора да го помине тестот за безбедност и безбедност. Со безбедна и сигурна апликација за спортско обложување, обложувачите можат да бидат спокојни знаејќи дека нивните скапоцени средства не се загрозени. Покрај информациите за лиценцирање, тимот на експерти бара и информации како што се шифрирањето SSL и репутацијата на играчот.

Опции за банкарство: во ера кога интернет банкарството е норма, безумно е да се прегледа спортска книшка само со неколку банкарски методи. Како такви, сите препорачани обложувалници за iPhone и Android нудат повеќе безбедни, сигурни и сигурни методи за депонирање. Исто така, депозитите се инстант, а повлекувањето трае само неколку часа/денови.

Пристапност: Пред да изберете спортска книшка, најважно е да се осигурате дека е достапна во вашата локална јурисдикција. Дознајте дали локален надзорник ја лиценцира спортската книшка за да избегне влегување во топла супа со законот. Алтернативно, обложувајте се во најдобрата офшор спортска книга лиценцирана од правни меѓународни тела.

Поддршка: професионалната и брза поддршка на клиентите е од клучно значење, особено за новите обложувачи. Играчите често контактираат со поддршката за спортска книшка за да побараат информации како времетраење на повлекувањето, бонус кодови и многу повеќе. Поради ова, поддршката мора да биде брза, одговорна и информирана.

Тие треба да бидат достапни преку разговор во живо, телефон, е-пошта или дури и социјални медиуми.

Бонуси: И на крај, не ја занемарувајте важноста на бонусите и промоциите. Овие награди им помагаат на новите обложувачи брзо да се сместат на место за коцкање. За лојалните играчи, бонусите можат да помогнат да се минимизираат загубите.

И затоа обложувачите треба да бидат во потрага по големи награди со услови погодни за играчите. Интересно, најдобрите апликации за обложување им нудат и на коцкарите најдобри бонуси.

Најдете ги најдобро оценетите сајтови за спортско обложување
About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најчесто поставувани прашања

Сѐ што треба да знаете за казината

Кои се апликациите за онлајн обложување?

Апликациите за онлајн обложување се платформи кои ви дозволуваат да ставате облози на разни спортови и настани користејќи го вашиот мобилен уред или компјутер. Тие обезбедуваат практичност и флексибилност со тоа што ви дозволуваат да се обложувате од каде било, во секое време.

Како да почнам да се обложувам на апликација?

За да започнете со обложување, преземете апликација за обложување од App Store или Google Play Store или посетете ја веб-страницата на давателот на обложување. Создадете сметка, депонирајте средства и потоа можете да започнете со обложување на вашите избрани настани.

Дали обложувањето на апликации е легално?

Легалноста на апликациите за обложување зависи од вашата локација. Некои земји или региони имаат специфични закони кои го регулираат онлајн обложувањето. Секогаш проверувајте дали апликацијата е лиценцирана и легална во вашата област пред да ја користите.

На што можам да се обложувам?

Апликациите за обложување обично нудат широк спектар на спортови и настани, вклучувајќи фудбал, кошарка, тенис, коњски трки и многу повеќе. Некои апликации обезбедуваат и опции за обложување на неспортски настани.

Како да знам дали апликацијата за обложување е безбедна?

Апликацијата за безбедно обложување треба да биде лиценцирана и регулирана од признаен орган. Побарајте информации за лиценцирање на апликацијата или веб-локацијата. Исто така, проверете дали има функции како шифрирање SSL за да се обезбеди безбедност на податоците.

Кои се шансите и како функционираат?

Шансите ја претставуваат веројатноста да се случи исход и одредуваат колку можете да победите. Поголемите шанси значат помалку веројатен исход, но поголема потенцијална победа. Форматите на коефициенти може да варираат, па затоа е важно да ги разберете пред да се обложувате.

Што е обложување во живо?

Обложувањето во живо ви овозможува да ставате облози на настани кои се веќе во тек. Шансите се менуваат во реално време врз основа на она што се случува во играта, обезбедувајќи динамично и возбудливо обложувачко искуство.

Може ли да поставам ограничувања за обложување?

Многу апликации за обложување ви дозволуваат да поставите ограничувања за тоа колку можете да се обложувате во одреден период. Оваа функција ви помага одговорно да управувате со вашите навики за коцкање.

Што треба да направам ако наидам на проблеми со апликацијата?

Ако се соочите со какви било проблеми, контактирајте со поддршката за корисници на апликацијата. Повеќето апликации за обложување нудат поддршка преку разговор во живо, е-пошта или телефон. Проверете дали апликацијата што ќе ја изберете има сигурен систем за поддршка.

Дали има бонуси на апликациите за обложување?

Да, многу апликации за обложување нудат бонуси и промоции и на новите и на постоечките корисници. Тие може да вклучуваат бесплатни облози, бонуси за депозит и други специјални понуди. Секогаш читајте ги одредбите и условите за да разберете како функционираат овие бонуси.