Обложување на English Greyhound Derby онлајн

Со многу популарни начини за обложување на англиското дерби на Greyhound, настанот привлекува љубители на трки и коцкари на глобално ниво. Публиката е воодушевена од возбудата на денот на трката, што одредува кое куче е најбрзо. Нудејќи возбудлива акција, настанот привлекува луѓе од целиот свет кои се собираат на турнирот за да ги гледаат квалификациските жештини и финалето. На крајот, најдобрите кучиња се редат за последен пат да ја истрчаат патеката пред да победи победникот.

Стадионот „Белиот град“ беше првата локација за дербито на англискиот Greyhound. Изграден на почетокот на 20 век, стадионот првично бил изграден за Олимписките игри во Лондон во 1908 година.

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherMatteo BianchiResearcher
Сè што треба да знаете за дербито на англискиот Greyhound

Сè што треба да знаете за дербито на англискиот Greyhound

Еве неколку историски моменти од владеењето на Дерби како едно од Британија врвни спортови.

  • Стапица 2 е најдобрата стапица во историјата на англиското Greyhound Derby, која произведува најмногу победници на настани
  • Четири Greyhounds го освоија Дербито двапати: Рапид Ренџер, Мик Милер, Патриша Хоуп и Вестмид Хок
  • Чарли Листер ОБЕ е тренер со најмногу победи; вкупно седум
  • Тејлорс Скај има најбрзо време на Вимблдон со 28.17 минути

Како еден од најголемите настани за трки со кучиња на списокот на спортски турнири, англискиот Greyhound Derby продолжува да привлекува навивачи од целиот свет. Достапно за гледање во живо и проследено до милиони преку интернет, натпреварувањето доживува широка популарност како еден од најистакнатите британски спортски настани. Во 2022 година, Дербито беше емитувано на телевизија од Racing Post Greyhound TV.

Со ВИП кутии и ресторан за патека, турнирот ги има сите карактеристики на екстраваганција од висока класа. Дури и галата на настанот содржи забава во живо. Ентузијастичките фанови плаќаат 30 фунти за општ влез и повеќе за седишта покрај патеката, кои брзо се распродаваат.

Сè што треба да знаете за дербито на англискиот Greyhound
Историја на англискиот Greyhound дерби

Историја на англискиот Greyhound дерби

Првиот Greyhound трка се одржа на стадионот непосредно пред да започне првото Дерби. Со текот на времето, трките со кученца станаа значајно место во Британија, а учесниците развија лиги за трки со кученца.

Крунисајќи го кучето Entry Badge како прв победник, официјалните лица му доделија на неговиот тренер наградата за трка од 1000 фунти. Наградата за модерното Дерби е многу повисока и изнесува 175.000 фунти. Сепак, многу се случија откако Ентри Беџ прв ја помина целната линија на почетното Дерби.

Историја на англискиот Greyhound дерби
За спонзорите на англискиот Greyhound Derby

За спонзорите на англискиот Greyhound Derby

Во 1940 година, војната ги поттикна организаторите на настанот да го преместат финалето на стадионот Харингеј. До 1973 година, Дерби го доби својот прв спонзор: Spillers, компанија за храна за домашни миленици. Истата година, Patricia's Hope повторно го освои Дербито, едно од двете кучиња кои победија на настанот повеќе пати. До 1980 година, наградната чанта ескалирала на 35.000 фунти, а настанот продолжил да расте во популарност.

Во 1983 година, Дејли Мирор стана нов спонзор на настанот. Whisper Wishes беше конечниот победник на Дербито на стадионот на белиот град во 1984 година.

Во 1985 година, настанот се пресели на стадионот Вимблдон, а во текот на следните три децении, англискиот Greyhound дерби просперираше со спонзорирање на Спортинг Лајф во 1990 година, Вилијам Хил ја презеде единствената спонзорска улога до 1998 година, а Блу Сквер, друга обложувалница, ја презеде спонзорство во 2006 година.

Букмејкерот Вилијам Хил подоцна се врати да го поддржи настанот на стадионот Вимблдон и остана главен спонзор до 2016 година, што го прави еден од најпопуларните онлајн сајтови за спортско обложување.

До 2017 година, стадионот на Вимблдон беше затворен поради обнова од страна на сопственикот на локацијата, а Дербито беше преместено на тркачката патека Таучестер на пет години. До 2019 година, затворањето на Таучестер предизвика организаторите на настанот да го закажат настанот на стадионот Нотингем Грејхаунд и продолжија обложувањата на турнирите за трки со кучиња.

Пандемијата го затвори Дербито во 2020 година додека стадионот Таучестер Грејхаунд повторно не се отвори во 2021 година, а настанот се приклучи на списокот на спортски турнири за да се рестартираат операциите.

За спонзорите на англискиот Greyhound Derby
Зошто англискиот Greyhound Derby е популарен за обложување?

Зошто англискиот Greyhound Derby е популарен за обложување?

Со богата историја натопена во англиската традиција, англискиот Greyhound Derby привлекува коцкари од целиот свет. Како еден од највозбудливите големи турнири за трки со Greyhound, настанот им нуди на обложувачите шанса да се обложуваат на можните победници. Букмејкерите се натпреваруваат да привлечат огромен број коцкари на англиски Greyhound Derby нудејќи стимуланси и промоции.

Можностите за бесплатни облози привлекуваат нови клиенти кои отвораат сметки за да стават облог на кое куче може да победи. Обложувачите се редат за да ги искористат предностите на бесплатните облози, кои се повеќе стануваат еден од најдобрите аспекти на обложувањето на исходот на настанот.

Всушност, спортските книшки дури и ја зголемуваат атрактивноста на онлајн турнирите за трки со Greyhound со дополнителни стимулации. Најдобрите првенства за трки со сива привлекуваат повеќе облози.

Обложувањето на Дерби е високо конкурентно, а спортските книги кои нудат покривање на настани може да ги надминат помалку популарните обложувалници. Еве неколку причини зошто обложувањето на турнирот е толку популарно.

  • Со кратки трки, настанот нуди итно задоволство за облозите на директниот победник, кој е прогласен за околу 30 секунди
  • Брзината и врвните завршетоци ја зголемуваат возбудата на настанот
  • Гледачите се на работ да видат кое куче ќе надвладее. Со повеќе рунди со брзи возбудувања, обложувањето на Дерби е бонус.
Зошто англискиот Greyhound Derby е популарен за обложување?
Како да се обложите на дербито на англискиот Greyhound?

Како да се обложите на дербито на англискиот Greyhound?

Пред да се обложувате на турнири за трки со Greyhound на онлајн сајтови, неопходно е да се разбере структурата на трките. Шест грејхоунди трчаат во финалето откако напредуваа низ жештините до последната трка. Овие шест кучиња се натпреваруваа против речиси 200 песови. За повеќето кучиња, шансите за победа се долги.

Трките на Greyhound трае кратко време. Во финалето, кучињата патуваат само 1600 стапки. Сепак, постојат неколку начини за обложување, вклучувајќи го и следново.

Директно

Коцкарите ја користат шансата да изберат кое куче ќе заврши прво на првенствата во трки со кучиња. Со обложување на куче како победник, избраниот натпреварувач мора да победи за обложувачот да собере пари од најдобрата онлајн обложувалница. Тоа е едноставен облог, но ако кучето заврши на кое било место освен на првото место, обложувачот губи.

Прогноза за обложување

Во прогнозата, коцкарот избира две кучиња, кои може да завршат на првото и второто место. Вообичаено е да се избере победник врз основа на стапицата во која се наоѓа кучето на почетокот на трката.

Ако ги одбере кучињата во замките 2 и 3 за да победи прва и втора, прогнозата на коцкарот мора точно да одговара на исходот за да победи обложувачот. Обратно прогнозирање е слично, освен што кучињата може да бидат на прво и на второ место по секој редослед.

Како да се обложите на дербито на англискиот Greyhound?
Најдобрите сајтови за обложување на англиски Greyhound Derby во 2024

Најдобрите сајтови за обложување на англиски Greyhound Derby во 2024

Со возбудата околу англиското дерби на Greyhound 2022 година, повеќе од една онлајн спортска книшка понуди стимулации за привлекување нови и искусни обложувачи да се обложуваат на тоа кое куче може да заврши прво.

Со различни начини за обложување, обложувачите пристапуваа до некои од најдобрите спортски книги на интернет за да искористат шанса да го изберат вистинскиот победник или да прогнозираат кои двајца или тројца ќе ја поминат целта прв, втор или трет.

Настан кој се подготвува речиси еден век, модерното англиско Greyhound Derby е омилено кај спортските книги од највисоките нивоа, кои нудат конкурентни шанси за брзото првенство на трки со кучиња. Ајде да погледнеме во спортска книшка што го поддржува Дербито со години и ги привлекува коцкарите да се обложуваат на настанот.

Вилијам Хил

Со долга историја усогласена со англискиот Greyhound Derby, букмејкер Вилијам Хил им понуди на обложувачите поволни шанси засновани на кучињата кои најверојатно ќе победат во финалето во 2022 година. Користејќи сложен систем за анализа на веројатности, стимулациите на спортската книшка ги привлекоа коцкарите заинтересирани да се обложуваат на настанот.

Unibet

Unibet е уште една добро позната спортска книшка што ја фаворизираат обложувачите да се обложуваат на Дерби. Интернет-страницата за обложување обезбедува преноси во живо на настани за Greyhound Derby, деноноќен разговор во живо и понуда за бонус за казино.

Најдобрите сајтови за обложување на англиски Greyhound Derby во 2024
About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)